-
Chránič bruslí Skate Fenders Full Pro
-
Chránič nožů Sweat Blood s pružinou
-
Chránič nožů Sweat Blood GMS
-
Chránič nožů Sherwood Soaker Deluxe
-
Chránič nožů Sherwood Pro Blade Soakers
-
Chránič nožů GuarDog GMS
-
Chránič nožů CCM Proline Soaker
-
Chránič nožů CCM Easy Step
-
Chránič nožů Bauer Blade Jacket
-
Chránič nožů Base Step-In
-
Chránič nožů Base s pružinou
-
Chránič nožů Rollergard s kolečky
-
Chránič nožů Winnwell PRO YTH
-
Chránič nožů Winnwell PRO SR
-
Chránič nožů Winnwell PRO JR
-
Chránič nožů CCM Bladecovers
Jaká je nejdůležitější část hokejových bruslí? Ano, jsou to nože a ty je nutné chránit. Chrániče bruslí slouží k ochraně hokejových nožů proti vnějším vlivům mimo led. I když si to mnoho hráčů nepřipouští, bez ostrých nožů nemůžete podat kvalitní bruslařský výkon. Pokud nemáte dostatečně nabroušené brusle, budete při bruslení zaostávat za ostatními. V případě, že máte strhnutou hranu, jste prakticky z hry vyřazen.
Chrániče na hokejové brusle
Chrániče na hokejové brusle je vhodné využívat ve dvou případech.
- Při převozu hokejové výstroje v tašce
- Při cestě k ledové ploše
Převážíte-li svou výstroj v hokejové tašce, jistě si příliš nelámete hlavu s tím, jak jste výstroj do tašky poskládali, ale pouze kontrolujete, zda máte sbaleno vše. Pokud pro hokejové brusle nevyužíváte speciální kapsy, dostávají se během převozu do kontaktu s ostatní výstrojí a dochází k opotřebení nožů, a dokonce může dojít i k jejich poškození. Tomu lze však jednoduše zabránit, stačí použít chrániče bruslí.
Dorazili jste do hokejové šatny, oblečete se do výstroje a jdete k ledu. Cestou k ledu však číhá riziko v podobě mikro kamínků, které dokáží vyřadit nejednoho hráče ze hry. Šlápnutím na kamínek, či práh, který není chráněn, způsobí strhnutí hrany, které se vám nemusí podařit opravit pomocí brousku na brusle. Preventivním řešením je sundání chrániče bruslí až na hokejové střídačce, kdy by již žádné nečistoty neměly být.
Typy chráničů na brusle
Jaké jsou typy a je mezi chrániči rozdíl? Chrániče bruslí dělíme dle jejich funkčnosti a použitých materiálech. Jaké to jsou?
- Látkové chrániče bruslí – nejsou určeny na chůzi, pouze pro ochranu během převozu v hokejové tašce
- Chrániče bruslí chodící – spodní část chrániče je opatřena gumou, která umožňuje chůzi po jakémkoliv povrchu
- Plastové chrániče bruslí – nejznámější klasika, umožňující chůzi na všech površích
- Chrániče bruslí Step-in – moderní plastové chrániče s pružnou špičkou pro pohodlnou chůzi mimo led
- Chrániče bruslí s kolečky – skvělá vychytávka pro děti, díky kolečkům na chráničích můžete dobruslit k ledu
Jaké chrániče bruslí si zvolíte, záleží jen na vás. Důležité je, abyste je skutečně používali. I sebelepší chránič nedokáže plnit svou funkci, pokud není na svém místě.
Chrániče náhradních nožů
Moderní hokejové brusle umožňují rychlou výměnu nožů v případě, že dojde k jejich náhlému poškození. Profesionální hokejisté tuto vychytávku využívají, aby nemuseli v případě špatného nabroušení, nebo strhlé hrany čekat, až jim kustod přebrousí jejich brusle. Využití náhradních nožů se začíná využívat také mezi běžnými hráči. V situaci, kdy jedete na cizí stadión, kde není brusič k dispozici, nemusíte věšet hlavu. Prostě sáhnete do tašky a vyměníte poškozený nůž za jiný. Pro ochranu náhradních nožů je vhodné používat ochranný box, který zaručí, že budou nože po vytažení ve stejném stavu, v jakém jste ho do boxu vložili.