Hokejová výstroj pro ženy

Značka

Velikost

Produktová řada

Málo co se v poslední době skloňuje tak často, jako hokejová výstroj pro ženy. Zájem o lední hokej žen u nás v posledních letech doslova raketově roste a tak roste i tlak na dodavatele výstrojí. Ženský lední hokej byl premiérově zařazen mezi olympijské sporty na olympijských hrách v japonském Naganu v roce 1988. Popularita ženského hokeje poté prudce vzrostla a vytvořila novou kategorii hráček se specifickými potřebami na hokejové vybavení.

Všechny hokejistky mají výstroj doslova od hlavy až k patě. Ačkoli je hokej stále sportem, ve kterém dominují muži, mezi muži a ženami existují zjevné fyzické rozdíly, které přiměly některé výrobce hokejového vybavení k zamyšlení se nad speciální řadou výstroje, která zahrnuje specifické požadavky žen a dívek.

Dámská hokejová výstroj

Jak jsou upraveny jednotlivé části výstroje? Ženy mají obecně širší boky a kratší trup než jejich mužské protějšky.

  • Dámské chrániče ramen mají samozřejmě zcela jiný tvar, než je tomu u pánských chráničů. Hokejové chrániče ramen pro muže jsou navrženy s plochou přední částí, zatímco dámské chrániče ramen mají tvarované košíčky pro větší hrudník a jsou navrženy tak, aby vytvářely těsné přilnutí bez posunu vybavení během hry. Přiléhavost je důležitá pro ochranu hrudní kosti a páteře a klíčové je, aby chrániče ramen přesně obepínaly vaše tělo a také aby se sjednotily s kalhotami.
  • Dámské hokejové kalhoty jsou přes boky prostornější a mají kratší chránič boků v horní části nohavic, aby řádně chránily oblast ledvin. Delší rozkrok u modelů zajišťuje, že kalhoty dobře sedí od třísel až nad kolena. Ochrana pánve je obecně nejdůležitější součástí vybavení, které je určeno pro hokejistky a poskytuje ochranu této oblasti před holemi a nečekanými střelami. Hokejové kalhoty obvykle nemají vycpávky v oblasti třísel, proto by každá hráčka měla používat dámský suspenzor pro maximalní ochranu.
  • Hokejky pro ženy bývají většinou v intermediate velikosti, či seniorské o nizkém flexu, tedy pružnější, aby se s nimi snadněji střílelo. Menší shaft také může lépe padnout do menší ženské ruky. Nejpoužívanější rukavice jsou ve velikostech 12„ a 13“ protože mají kratší prsty, menší dlaně a kratší manžetu. Vhodné jsou také menší velikosti s prodlouženými prsty, jako např. 13,5″…

Hokejové brusle pro ženy

Zatím neexistují žádné speciálně upravené brusle pro ženy a tak často hokejistky používají brusle v juniorských a intermediate velikostech. Většina žen má vyšší nárt a tak sahají pro vybrané modely vyrobené pro tento tvar nohy. Díky technologiím tvarování bruslí však lze většina bruslí ideálně přizpůsobit tak, aby brusle perfektně padla na nohu hráčky.