zahnutí hokejky

Hokej se neustále vyvíjí a s ním se vyvíjí i všechny části hokejové výstroje. S příchodem nových materiálů se začaly objevovat experimenty v podobě zahnutí čepelí. Dnes si již těžko dokážeme představit hraní s rovnou hokejkou natož s ní zvednout puk z ledu.

Rozdíly v zahnutí hokejek

V dnešní době existuje celá řada zahnutí hokejek a snad každý hokejista vám potvrdí, jak je těžké najít optimální zahnutí hokejky nebo si zvyknout na nové. Rada jak si vybrat optimální zahnutí nejspíše neexistuje. Každý hráč si musí ohrát řadu hokejek s řadou zahnutí, než pozná tu pravou. Pokud nejste profesionál, bude pro vás nejjednodušší, vybrat si nějakou z často dostupných a u více značek vyráběných zahnutí. Tím budete mít jistotu, že hůl s tímto zahnutím bude dostupná na trhu.

 

Zahnutí Jágr, Ovečkin, Sakic

Profesionálové nekupují hokejky tak jako ostatní v obchodech, ale mají své vlastní hokejky „mírovky“ na míru dělané. Tím mají jistotu, že si po celou sezónu nebudou muset zvykat na jiný záhyb sklon nebo váhu hokejky. Pokud vás zajímá největší možné zahnutí hokejky, tak dle pravidel je povoleno takové zahnutí, pod kterým nepodjede puk při položené hokejce na ledě. Někteří hráči mají pro případ kontroly i hokejku s menším záhybem. Nejčastěji se používá tzv. podkouření hole, což je mírné zaoblení a mírné ztočení spodní části směrem nahoru (to zlehčuje zvedání puku).

 

Jak jsou záhyby označeny?

Nejčastěji čísly nebo dle jmen slavných hráčů. Ti však s podobným záhybem většinou nikdy nepřišli do styku. Nejčastěji se setkáte se jmény jako SakicJágrNaslundBacsktrom apod. U většiny značek tyto jména najdete a bývají velmi podobné. Většinou se liší v délce čepele nebo úhlu zahnutí.

 

Autor: Jiří Tobiáš / Foto: bauer.com