Zatímco u nás jsou stále nejpopulárnější hokejové tašky na kolečkách, v Americe jsou tyto tašky stále více na ústupu. I když se v posledních letech objevily tašky přezdívané skříně (Grit Bag, Tower Bag apod.) Nestoupá celosvětově trend tašek na kolečkách, ale spíše klesá.
Základní rozdíl mezi taškou na kolečkách a taškou bez koleček je asi každému jasný. Většina lidí však při nákupu udělá zásadní chybu, díky které koupí nevhodnou hokejovou tašku. Často se však setkávám s tím, že si zákazníci při výběru neuvědomí, jak je taška velká, jaký má tvar, nebo jestli se jim vleze do kufru auta. Proto jsem se rozhodl, že se pokusím vyzdvihnout klady a zápory jednotlivých typů hokejových tašek aby si každý mohl vybrat tu pravou.
Klasické hokejové tašky – Carry Bag
Klasické hokejová tašky bez koleček jsou osvědčené mnoha hokejovými generacemi. Přednostmi jsou jistě hmotnost, jelikož oproti taškám na kolečkách nemají žádnou pevnou konstrukci, která by ji zvyšovala, velká ucha, která jsou ideální pro nošení přes rameno, tvárnost, která umožňuje upravit tvar tašky tak, aby se vešla i do menšího kufru auta. Modely těchto tašek se mohou lišit zejména v přidaných kapsách po stranách tašky, nebo použitém materiálu.
Většina těchto tašek má pouze jednu velkou kapsu na hokejovou výstroj, což může působit problém, zejména pokud něco hledáte. Nemůžete si tak roztřídit výstroj, dle potřeby. Při delším nošení vás může začít bolet rameno, jelikož samotná váha tašky s výstrojí se soustředí do jednoho místa. U klasických tašek bývá otvírání pouze na jeden zip, takže nerozevřete tašku do boků.
Tašky na kolečkách – Roll bag, Wheeled Bag
Tašky na kolečkách jsou u nás nejvíce oblíbené. Pokud už vás bolí záda od věčného nošení tašky na zádech, pořiďte si tašku na kolečkách. Sice si možná vyslechnete nějakou tu narážku na „doktorka s kufříkem na kolečkách“, ale záda vás bolet nebudou. Výhodou je také snadná manipulace při cestě.
Nevýhodou tašek na kolečkách je jejich hmotnost, která je navýšená o pevnou konstrukci dna a výsuvné teleskopické madlo. Hráči, kteří hodně cestují, budou mít také problémy s umístěním tašky do auta, kdy kvůli konstrukci zaplní jedna taška kufr běžného auta. Pokud se chystáte převážet výstroj letecky, bude taška předmětem dlouhého zkoumání a pravděpodobně vás zdrží.
Taška na kolečkách – skříň, věž, Tower bag
Toto označení se užívá pro novější modely tašek, které jsou typické přehlednou organizací hokejové výstroje uvnitř tašky. Taška je vhodná pro chronické bordeláře, které tímto prostě donutíte k pořádku. Tower bag je dodávána s regály a úložným prostorem, pro každou část hokejové výstroje. Nevýhodou této tašky je její velikost a netvarovatelnost. Platí tedy opět, že pokud máte malý prostor v autě, určitě nebude vhodná.
Podobné tašky
Existuje ještě řada dalších tašek, jako například hokejový batoh, taška na hokejky, či týmové tašky, do kterých je možné naskládat hokejovou výstroj. Každopádně ty nebývají v obchodech příliš často k vidění, a proto jsem se o nich zde nezmiňoval.
Jak si tedy počínat při výběru hokejové tašky?
Jednoduše. Zamyslete se nad těmito body:
- Budu s taškou chodit dlouhé úseky?
- Budu tašku vozit autem?
- Jak velký má moje auto kufr?
- Budu v kufru vozit více tašek
Pokud jste pozorně četli článek a jste schopni odpovědět na tyto body, pak si jistě vhodně vyberete svoji ideální hokejovou tašku. Pokud ne, můžete se nám ozvat a my Vám poradíme.
Napsat komentář