-
Brankářské brusle Bauer PRO S24 SR
-
Brankářské brusle Bauer GSX S24 SR
-
Brankářské brusle Bauer Elite S24 SR
-
Brankářské brusle Bauer Konekt2 S24 SR
-
Brankářské brusle True TF7 SR
-
Brankářské Brusle Bauer GSX S21 SR
-
Brankářské Brusle Bauer Elite S21 SR
-
Brankářské Brusle Bauer Konekt HF2 S23 SR
-
Brankářské Brusle Bauer Pro S21 SR
-
Brankářské brusle Bauer Supreme Ultrasonic S20 SR
-
Brankářské Brusle Bauer Konekt S22 SR
-
Brankářské brusle CCM Eflex 6 SR
-
Brankářské brusle CCM Eflex 6.5 SR
-
Brankářské brusle CCM JetSpeed FT460 SR
-
Brankářské brusle CCM SuperTacks 9370 SR
-
Brankářské brusle CCM SuperTacks 9380 SR
-
Brankářské brusle CCM SuperTacks AS3 Pro SR
-
Brankářské brusle CCM JetSpeed FT2 SR
-
Brankářské brusle Bauer PRO Sr
23599 Kč -
Brankářské brusle CCM Super Tacks AS1 SR
-
Brankářské brusle True TF9 SR
Hokejové brusle pro brankáře
Brankářské brusle jsou již na první pohled odlišné od klasických hráčských bruslí. Na našem hokejovém blogu se snažíme sesbírat maximum informací o bruslích, které lze na internetu dohledat a přijatelnou formou vám je předat. Brusle pro brankáře by neměla být o více než číslo větší, než je vaše noha. Žádné „babské rady“ typu stačí větší ponožka, než do toho doroste, vám ke kvalitnímu výkonu nepomohou. Aby byl brankář schopný podat kvalitní výkon musí jeho brusle pevně sedět na noze. Nejen profesionálové, ale i amatérští brankáři ví, že se bez pořádného nabroušení neobejdete. Pokud jste o tomto tématu ještě nečetli, mrkněte na článek vše o broušení bruslí.
Jak vybrat brankářské brusle
Výběr nových bruslí není nic jednoduchého, vždyť na nich budete stát celý zápas. Nemáte možnost odpočinku, jako hráči, kteří si po 30 sekundách výkonu jdou sednout na střídačku. Hokejové brusle pro brankáře jsou maximálně vystlané speciální strukturou, obsahující tepelně tvarovatelnou pěnu, která obemkne nohu brankáře a tím mu zajistí maximální pohodlí při hře. Skelet brusle je tvořen vysoce odolným plastem, který chrání a zároveň nijak neomezuje brankáře v pohybu. Nejdůležitější vlastností brankářských bruslí je jejich ochrana. Na trhu se můžete aktuálně setkat s bruslemi s vnějším skeletem, nebo brusle se zpevněnou špičkou. Obě varianty dostatečně chrání nohu hráče a tak záleží spíše na preferencích brankáře. Velikost brankářských bruslí snadno zvolíte na základě tabulky velikostí. Každý výrobce hokejové výstroje má své definované velikosti a tak je vhodné hledat vždy v tabulce dané značky.
Jak vybrat brankářské brusle pro dítě
Pokud se vaše dítě chce stát brankářem, je vhodné nezačínat nákupem brankářských bruslí. Doporučujeme začít na klasických hráčských a pokud vaše dítě najde v chytání zálibu, můžete začít vybírat dětské brankářské brusle. Dostupnost dětských velikostí je velmi omezená a je skoro nepravděpodobné, že naleznete dětské brankářské brusle ve velikosti youth. Pokud nějaké najdete, bude se nejspíš jednat o upravenou klasifikaci velikostí juniorských bruslí. Velikost vyberte na základě tabulky velikostí výrobce, případě překontrolujte ve stoje na vložce z brusle. I děti jsou terčem reklam a snahy výrobců o jejich ovlivnění. Nenechte se zlákat reklamou a raději se poraďte s trenérem, či odborníkem na hokejovou výstroj.
Které značky vyrábí dětské brankářské brusle?
- CCM
- Bauer
- True
Proč zvolit brankářské brusle
Existuje řada důvodů, proč by mladí brankáři měli nosit brankářské brusle. Zde několik z nich:
- Zvýšená ochrana před nárazy od puků
- Lepší rozložení váhy/ rovnováhy díky delším nožům
- Vyrobeno pro zakomponování do betonů
- Pomáhá brankáři v jeho postoji
- Odolnější nože vůči poškození
Rozdělení brankářských bruslí
Brankářské brusle lze rozdělit dle ceny, velikosti, značky a výkonnostní úrovně. Ať už vybíráte jakoukoliv značku bruslí, vždy narazíte na označení amatér, poloprofesionál, nebo profesionál. Tyto kategorie uvádí jak často je vhodné dané brusle používat. Amatérské brankářské brusle jsou určeny pro brankáře, kteří jsou na ledě 1-3 krát týdně a jejich cena je zpravidla nejnižší. Poloprofesionální brankářské brusle jsou pro náročnější brankáře, kteří jsou na ledě 3-5 krát týdně. Profesionální brankářské brusle jsou určeny nejnáročnějším brankářům, kteří stojí na bruslích denně, nebo i víckrát za den. Cena těchto bruslí se pohybuje v desetitisících korun. Výběr dle značky záleží na preferencích brankáře. Doporučujeme sledovat reference místo reklamních spotů, které se vás budou snažit aktivně prodat své produkty.
Broušení brankářských bruslí
Jak často by měl správný brankář brousit své brusle? Záleží na stavu bruslí, úrovni brankáře a frekvenci hraní. Pokud jste amatérský brankář, bude vám stačit brousit brusle každých 7 až 10 hodinách na ledě. Pokud jste pokročilý brankář, přemýšlejte o nabroušení nožů každých 5 až 7 hodin na ledě nebo kdykoli se vaše brusle dostanou do kontaktu s tyčí branky. Profesionální brankář už jistě pozná, kdy je vhodné brousit. Údržbu bruslí pomocí brousku však může provádět každý, bez ohledu na úroveň. Hrany brusle je vhodné přebrousit před každým tréninkem a čistit ostří se naopak doporučuje po každém tréninku. Vhodné je i pravidelná kontrola tkaniček a nýtků v brusli.
Desinfekce brankářských bruslí
Určitě to znáte, zápach z hokejové tašky jen těžko něčím přerazíte. Některé části hokejové výstroje jako je lapačka s vyrážečkou, nebo právě brusle, mohou smrdět více a tento zápach si můžete nechtěně odnášet i na sobě. Smradlavé ruce, či nohy nejsou nijak příjemné a jistě byste rádi tomuto problému předešli. Jak na to? Řešením je desinfekce. Desinfekční prostředky na hokejovou výstroj jsou speciálně upravené prostředky, které dokáží pohlcovat a překrýt zápach, který se z výstroje line. Mnoho výrobců se sice snaží do výstroje přidat aktivní složku, která by proti plísním a bakteriím bojovala, ale zatím nikdo nepřišel s něčím trvalým. Pokud budete aktivně používat desinfekce a deodoranty na výstroj, vyhnete se zápachu i rizikům onemocnění kůže.