Náš hokejový obchod vždy nabízí novinky, které jinde nenajdete. My prostě máme rádi tyhle blbůstky a drobnosti, které vám zpříjemní chvíle věnované hokeji. V tomto článku se budu věnovat srovnání desinfekčním/osvěžovacím přípravkům na hokejovou výstroj.

Dříve jsme na našem e-shopu prodávali velmi kvalitní eliminátor zápachu Elite Hockey ProFresh 66, který byl v reakcích našich zákazníků velmi dobře hodnocen. Bohužel dovozce tento produkt přestal dovážet. Dlouho jsem hledal náhradu, která by dokázala nahradit tento produkt. Dnes mohu několik náhradníků doporučit.

SUDDEN DEATH – ELIMINÁTOR ZÁPACHU

Sudden Death je americká značka, specializující se na impregnací a desinfekci na hokejové výstroje. Firma je na trhu již více než 40 let a její zaměření je na desinfekci v potravinářském, nápojovém, úklidovém a zdravotnickém průmyslu. Sudden Death Odor Eliminátor, je neparfémovaný likvidátor zápachu, který na rozdíl od běžných prostředků nezakrývá, ale likviduje bakterie a zápach. Aby jste úplně odstranili zápach, je vhodné impregnovat delší dobu. Zejména u starších částí hokejové výstroje bude potřeba k odstranění bakterií delší doba. Jelikož je výrobek dodáván ve dvou částech, připravil jsem pro vás návod na použití.

Návod k použití
Otevřete sáček Sudden Death 7,4ml. Opatrně nalijte obsah sáčku do lahvičky. Pomalu doplňte lahvičku vodou.. Plňte POMALU nebo bude SD pěnit a musíte počkat na to, až se usadí a zkusit to znovu. Uzavřete lahvičku rozprašovačem a protřepejte. Sudden Death je připraven k použití.

BEZPEČNOST A PRVNÍ POMOC
Výrobek není nebezpečnou látkou podle zákona o chemických látkách a směsích. Uchovávejte mimo dosah dětí! Vyhněte se kontaktu s očima a ústy. Výrobek nepožívejte! Chutná velmi hořce, a když vypijete celou láhev, způsobíte si žaludeční obtíže po dobu cca 6-10 hodin. V případě nevolnosti vyhledejte lékaře.

Sudden Death – Recenze

K recenzi jsem se rozhodl, protože sám stále hraji hokej a svoji výstroj vždy suším doma. Asi každý mi dá zapravdu, že to není zrovna příjemná vůně. Rozhodl jsem se začít na rukavicích, tedy tam kde mi zápach přijde největší. První aplikaci jsem dal den před tréninkem, ale efekt zatím nebyl nic moc. Je fakt, že mám rukavice už delší dobu a nikdy jsem je nepral. Po cca. 5 ledech, kdy jsem pokaždé nastříkal do rukavic, se postupně zápach vytrácel.

Teď, po nějakých dvou týdnech už nejsou rukavice smradlavé. Rozhodl jsem se, že vyzkouším i další části hokejové výstroje, zejména brusle, to bude také kvalitní zkouška…

Každopádně Sudden Death funguje. U starších částí výstroje pomaleji, ale u novějších bude změna zápachu velmi rychlá.

>>Najít nejlevnější<< 

BLUE SPORT FRESH GEAR

S produkty od Blue Sport máme velmi dobré zkušenosti. Tato kanadská značka vyrábí velmi kvalitní hokejové pásky a doplňky pro lední hokej. Jelikož je nyní trendy, aby se značky zaměřili na bezpečnost a zdraví, přišli lidé v Blue sportu s novou desinfekcí na hokejovou výstroj.

Blue Sport ProFresh Green je  deodorant do rukavic a na hokejovou výstroj, který slouží jako prevence proti zápachu. Dle návodu výrobce je vhodné impregnovat hokejovou výstroj od jejího počátku. Na rozdíl od Sudden death, je Blue sport ProFresh Green dodáván s vůní jablka.  Při manipulaci je třeba dbát zvýšené opatrnosti, nesmí přijít do styku s očima. Rovněž je možné jej použít jako deodorant do bruslí na in-line.

>>Najít nejlevnější<< 

 Blue Sport ProFresh Gear – recenze

Na Blue sport ProFresh Green jsem se těšil. Osobně mám rád, když mi výstroj voní a tak jsem byl zvědavý, jaká bude vůně jablka, kterou výrobce popisoval a jak dlouho tato vůně vydrží. Už po prvním použití byla vůně znatelná. Vůně jablka je vcelku přijatelná, nepůsobí příliš uměle, nebo jako záchodové osvěžovače (což některé desinfekce na výstroj působí). Dle mého názoru by mohl být koncentrát více ředěný, jelikož je vůně velmi výrazná a při častém používání se hráči zprotiví . Já osobně nyní stříkám ProFresh jednou za týden do tašky a do bruslí. Díky tomu to už to není taková rána, když doma otevřu svoji hokejovou tašku.

Pokud bych se měl rozhodnout, který z těchto dvou přípravků použít, osobně bych se přiklonil k Blue Sport ProFresh Green, kvůli vůni. Řekl bych, že oba produkty jsou velmi podobné, takže pokud neholdujete vůni jablka, Sudden Death pro vás bude jasnou volbou. Já osobně budu obě desinfekce používat souběžně.