jak čistit hokejovou výstroj

Na Hokejman.cz se vždy věnujeme novinkám a prostě máme rádi tyhle blbůstky a drobnosti, které vám zpříjemní chvíle věnované hokeji. V tomto článku se budu věnovat srovnání desinfekčním / osvěžovacím přípravkům na hokejovou výstroj. V dřívějším článku jsme doporučovali velmi kvalitní eliminátor zápachu Elite Hockey ProFresh 66, který byl v reakcích našich zákazníků velmi dobře hodnocen. Bohužel dovozce tento produkt přestal dovážet. Dlouho jsem hledal náhradu, která by dokázala nahradit tento produkt. Dnes mohu několik náhradníků doporučit.

Blue Sport Fresh Gear

 

S produkty od Blue Sport máme velmi dobré zkušenosti. Tato kanadská značka vyrábí velmi kvalitní hokejové pásky a doplňky pro lední hokej. Jelikož je nyní trendy, aby se značky zaměřili na bezpečnost a zdraví, přišli lidé v Blue sportu s novou desinfekcí na hokejovou výstroj.

Srovnání cen:

Blue Sport Fresh Gear

Blue Sport ProFresh Green je deodorant do rukavic a na hokejovou výstroj, který slouží jako prevence proti zápachu. Dle návodu výrobce je vhodné impregnovat hokejovou výstroj od jejího počátku. Na rozdíl od Sudden death, je Blue sport ProFresh Green s parfemací, s vůní jablka. Při manipulaci je třeba dbát zvýšené opatrnosti, nesmí přijít do styku s očima. Rovněž je možné jej použít jako deodorant do bruslí na in-line.

 Blue Sport ProFresh Gear – recenze

Na Blue sport ProFresh Green jsem se těšil. Osobně mám rád, když mi výstroj voní a tak jsem byl zvědavý, jaká bude vůně jablka, kterou výrobce popisoval a jak dlouho tato vůně vydrží. Už po prvním použití byla vůně znatelná. Vůně jablka je vcelku přijatelná, nepůsobí příliš uměle, nebo jako záchodové osvěžovače (což některé desinfekce na výstroj působí). Dle mého názoru by mohl být koncentrát více ředěný, jelikož je vůně velmi výrazná a při častém používání se hráči zprotiví . Já osobně nyní stříkám ProFresh jednou za týden do tašky a do bruslí. Díky tomu to už to není taková rána, když doma otevřu svoji hokejovou tašku.

 

Odor-Aid dezinfekce na výstroj

desinfekce na výstroj odor aid

Desinfekční sprej Odor-Aid  je kombinací dezinfekce, deodorantu a parfému. Sprej je určen na veškerou výstroj, či sportovní vybavení, kde aktivně bojuje proti zápachu a tvorbě bakterií. Odor Aid se aplikuje přímo na výstroj, ideálně ihned po výkonu, kdy je ještě vlhká. Produkt byl klinicky testován a tak se nemusíte bát kontaktu s kůží.

Srovnání cen:

Obsah: 210 ml

Složení: Benzalkóniumchlorid (0,035%) Octydecyldimethylamonium (0,005%) Dioktyldimethylamonium (0,01%) Didecyldimethylamonium (0,016%)

Odor-Aid recenze

Opět velmi povedený produkt, který vám pomůže se zápachem. Oproti Blue Sport Fresh Gear není tak intenzivní, což není na škodu. Aktivní složka bojuje proti tvorbě bakterií a mikrobů, které se ve výstroji tvoří neustále. Odor-Aid je skělá volba.

Deodorant CCM Proline Fresh

Deodorant na hokejovou výstroj CCM Proline Fresh působí proti zápachu a bakteriím. Deodorant lze použít na jakékoliv sportovní vybavení, jeho vůně pomůže neutralizovat pach.

Srovnání cen:

CCM Proline Fresh - 215 ml nyní od Kč -

CCM Proline Fresh – recenze

Deodorant od výrobce hokejové výstroje CCM – CCM Proline Fresh je prvním zástupcem čistě hokejového deodorantu. Vůní i barvou se velmi podobá Blue Sport Fres Gear, jen není tak výrazná. Také balení je menší, 215 ml může být dostačující, ale při pravidelném stříkání alespoň poloviny výstroje vám vystačí na necelé dva měsíce. CCM Proline funguje. I starší výstroj dokáže navonět po týdnu užívání.

Pohlcovač pachu Hejduk Odor Absorber

Neutralizátor pachu Odor Absorber nebyl vytvořen za účelem zápach překrývat, ale zničit ho rozložením (disociací) molekul pachu, následným zabalením (izolováním, navázáním na molekuly), které nedovolí dál prostupovat prostorem a jejich úplným rozložením. 

Srovnání cen:

Po rozložení molekul pachu nastupuje příjemná, neidentifikovatelná, stabilní vůně, která navozuje pocit čistého prostředí s vynikající dlouhodobou účinností. Tímto se výrazně liší od produktů, které pouze překrývají zápach. Hlavní oblast použití je na neutralizaci pachů a osvěžení prostor sportovních zařízení, vstupních a provozních hal, šaten, obuvi, bruslí a dalších míst, kde je potřeba udržovat čisté a svěží prostředí. Za pár korun Vám tento přípravek udělá hodně parády. Už se nebudete bát strčit ruce do svých rukavic. Obsah: 250 ml

Hejduk Odor Absorber – recenze

Odor Absorber funguje přesně tak, jak výrobce uvádí. Vůně je příjemná a dlouhotrvající, ale pouze maskuje zápach. Chybí mi zde složka, která by aktivně bojovala s bakteriemi. Balení produktu, tedy i jeho samotný obal působí trochu jako podomácku vyrobený produkt a musím bohužel říct, že mi produkt přišel částečně vytelklý. Na tom by tedy chtělo ještě zapracovat. Jinak je to další z kvalitních deodorantů.

 

Sudden Death – eliminátor zápachu

Sudden Death je americká značka, specializující se na impregnací a desinfekci na hokejové výstroje. Firma je na trhu již více než 40 let a její zaměření je na desinfekci v potravinářském, nápojovém, úklidovém a zdravotnickém průmyslu. Sudden Death Odor Eliminátor, je neparfémovaný likvidátor zápachu, který na rozdíl od běžných prostředků nezakrývá, ale likviduje bakterie a zápach. Aby jste úplně odstranili zápach, je vhodné impregnovat delší dobu. Zejména u starších částí hokejové výstroje bude potřeba k odstranění bakterií delší doba. Jelikož je výrobek dodáván ve dvou částech, připravil jsem pro vás návod na použití.

Návod k použití
Otevřete sáček Sudden Death 7,4ml. Opatrně nalijte obsah sáčku do lahvičky. Pomalu doplňte lahvičku vodou.. Plňte POMALU nebo bude SD pěnit a musíte počkat na to, až se usadí a zkusit to znovu. Uzavřete lahvičku rozprašovačem a protřepejte. Sudden Death je připraven k použití.

BEZPEČNOST A PRVNÍ POMOC
Výrobek není nebezpečnou látkou podle zákona o chemických látkách a směsích. Uchovávejte mimo dosah dětí! Vyhněte se kontaktu s očima a ústy. Výrobek nepožívejte! Chutná velmi hořce, a když vypijete celou láhev, způsobíte si žaludeční obtíže po dobu cca 6-10 hodin. V případě nevolnosti vyhledejte lékaře.

Sudden Death – Recenze

K recenzi jsem se rozhodl, protože sám stále hraji hokej a svoji výstroj vždy suším doma. Asi každý mi dá zapravdu, že to není zrovna příjemná vůně. Rozhodl jsem se začít na rukavicích, tedy tam kde mi zápach přijde největší. První aplikaci jsem dal den před tréninkem, ale efekt zatím nebyl nic moc. Je fakt, že mám rukavice už delší dobu a nikdy jsem je nepral. Po cca. 5 trénincích, kdy jsem pokaždé nastříkal Sudden Death do rukavic, se postupně zápach vytrácel.

Teď, po nějakých dvou týdnech už nejsou rukavice smradlavé. Sudden Death funguje i na zbytku hokejové výstroje. U starších částí výstroje pomaleji, ale u novějších bude změna zápachu velmi rychlá.

Edit: Bohužel se Sudden Death přestal vyrábět a již není k sehnání.

Desinfekci hokejové výstroje není radno podceňovat. Bakterie a plísně se tvoři neustále a vlhkost výstroje poskytuje ideální prostředí pro jejich množení. Využitím některého z desinfekčních prostředků snižujete riziko výskytu kožních problémů a dalších nemocí. Máte tip na nějaký desinfekční prostředek, který nám v článku chybí? Byli jste spokojeni nebo nespokojeni s některým prostředkem? Napište nám.

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: bluesport.com

3 Komentáře(ů)

  1. filip

    mate s nejakym konkretnim dobre zkusenosti? potrebuji aby mi prestali smrdet rukavice

    Odpovědět
  2. admin

    Aktuálně již daný obchod nefunguje, tedy musíte pohledat na internetu.

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.