Desinfekce na hokejovou výstroj je jednou z nejčastěji zmiňovanou položkou, kterou doporučujeme v našich článcích. Na Hokejman.cz se vždy věnujeme trendům, které k nám ze zámoří přicházejí a jedním z nich je i trend boje proti plísním a bakteriím ve výstroji. Desinfekční prostředky na hokejovou výstroj poskytují účinnou ochranu zdraví hokejisty. I když se výrobci hokejové výstroje snaží přidávat do výstroje složky, které budou aktivně bojovat proti tvorbě bakterií, zatím nevynalezli takovou, která by fungovala trvale. Proto s tímto bojem musíte začít vy sami.

Rozdělení prostředků na hokejovou výstroj

Desinfekční prostředky na hokejovou výstroj lze rozdělit do tří kategorií. Každý prostředek je specifický svým složením i stylem použití. Můžete se rozhodnout pro jeden, či je kombinovat dle libosti.

  • Desinfekce – pohlcují pach a nepropouští ho z výstroje. Aktivní složka rozkládá molekuly pachu a zabraňuje šíření bakterií.

  • Deodoranty – překrývají zápach a nahrazují ho vůní. Mohou též aktivně bojovat proti tvorbě bakterií

  • Pohlcovače pachu – (Deodorizér) absorbují vlhkost, čímž zamezují tvorbě bakterií

Testujeme hokejové deodoranty

Blue Sport Fresh Gear

S produkty od Blue Sport máme velmi dobré zkušenosti. Tato kanadská značka vyrábí velmi kvalitní hokejové pásky a doplňky pro lední hokej. Jelikož je nyní trendy, aby se značky zaměřili na bezpečnost a zdraví, přišli v Blue sportu s novou desinfekcí na hokejovou výstroj. Blue Sport ProFresh Green je deodorant do rukavic a na hokejovou výstroj, který slouží jako prevence proti zápachu. Dle návodu výrobce je vhodné impregnovat hokejovou výstroj od jejího počátku. Na rozdíl od Sudden death, je Blue sport ProFresh Green s parfemací, s vůní jablka. Při manipulaci je třeba dbát zvýšené opatrnosti, nesmí přijít do styku s očima. Rovněž je možné jej použít jako deodorant do bruslí na in-line.

Recenze: Na Blue sport ProFresh Green jsem se těšil. Osobně mám rád, když mi výstroj voní a tak jsem byl zvědavý, jaká bude vůně jablka, kterou výrobce popisoval a jak dlouho tato vůně vydrží. Už po prvním použití byla vůně znatelná. Vůně jablka je vcelku přijatelná, nepůsobí příliš uměle, nebo jako záchodové osvěžovače (což některé desinfekce na výstroj působí). Dle mého názoru by mohl být koncentrát více ředěný, jelikož je vůně velmi výrazná a při častém používání se hráči zprotiví . Já osobně nyní stříkám ProFresh jednou za týden do tašky a do bruslí. Díky tomu to už to není taková rána, když doma otevřu svoji hokejovou tašku.

Odor-Aid dezinfekce na výstroj

Desinfekční sprej Odor-Aid  je kombinací dezinfekce, deodorantu a parfému. Sprej je určen na veškerou výstroj, či sportovní vybavení, kde aktivně bojuje proti zápachu a tvorbě bakterií. Odor Aid se aplikuje přímo na výstroj, ideálně ihned po výkonu, kdy je ještě vlhká. Produkt byl klinicky testován a tak se nemusíte bát kontaktu s kůží. Obsah: 210 ml. Složení: Benzalkóniumchlorid (0,035%) Octydecyldimethylamonium (0,005%) Dioktyldimethylamonium (0,01%) Didecyldimethylamonium (0,016%)

Recenze: Opět velmi povedený produkt, který vám pomůže se zápachem. Oproti Blue Sport Fresh Gear není tak intenzivní, což není na škodu. Aktivní složka bojuje proti tvorbě bakterií a mikrobů, které se ve výstroji tvoří neustále. Odor-Aid je skělá volba.

Deodorant CCM Proline Fresh

Deodorant na hokejovou výstroj CCM Proline Fresh působí proti zápachu a bakteriím. Deodorant lze použít na jakékoliv sportovní vybavení, jeho vůně pomůže neutralizovat pach.

Recenze: Deodorant od výrobce hokejové výstroje CCMCCM Proline Fresh je prvním zástupcem čistě hokejového deodorantu. Vůní i barvou se velmi podobá Blue Sport Fres Gear, jen není tak výrazná. Také balení je menší, 215 ml může být dostačující, ale při pravidelném stříkání alespoň poloviny výstroje vám vystačí na necelé dva měsíce. CCM Proline funguje. I starší výstroj dokáže navonět po týdnu užívání.

 

Pohlcovač pachu Hejduk Odor Absorber

Neutralizátor pachu Odor Absorber nebyl vytvořen za účelem zápach překrývat, ale zničit ho rozložením (disociací) molekul pachu, následným zabalením (izolováním, navázáním na molekuly), které nedovolí dál prostupovat prostorem a jejich úplným rozložením. Po rozložení molekul pachu nastupuje příjemná, neidentifikovatelná, stabilní vůně, která navozuje pocit čistého prostředí s vynikající dlouhodobou účinností. Tímto se výrazně liší od produktů, které pouze překrývají zápach. Hlavní oblast použití je na neutralizaci pachů a osvěžení prostor sportovních zařízení, vstupních a provozních hal, šaten, obuvi, bruslí a dalších míst, kde je potřeba udržovat čisté a svěží prostředí. Za pár korun Vám tento přípravek udělá hodně parády. Už se nebudete bát strčit ruce do svých rukavic. Obsah: 250 ml

Recenze: Hejduk Odor Absorber funguje přesně tak, jak výrobce uvádí. Po pár aplikacích začne fungovat a zápach z rukavic byl rychle snížen. Balení produktu, tedy i jeho samotný obal působí trochu jako podomácku vyrobený produkt a musím bohužel říct, že mi produkt přišel částečně vyteklý, což mohla být výjimka. Na tom by tedy chtělo ještě zapracovat.

Sudden Death – eliminátor zápachu

Sudden Death je americká značka, specializující se na impregnace a desinfekce na hokejovou výstroj. Firma je na trhu již více než 40 let a její zaměření je na desinfekci v potravinářském, nápojovém, úklidovém a zdravotnickém průmyslu. Sudden Death Odor Eliminátor, je neparfémovaný likvidátor zápachu, který na rozdíl od běžných prostředků nezakrývá, ale likviduje bakterie a zápach. Aby jste úplně odstranili zápach, je vhodné impregnovat delší dobu. Zejména u starších částí hokejové výstroje bude potřeba k odstranění bakterií delší doba. Jelikož je výrobek dodáván ve dvou částech, připravil jsem pro vás návod na použití.

Recenze: K recenzi jsem se rozhodl, protože sám stále hraji hokej a svoji výstroj vždy suším doma. Asi každý mi dá zapravdu, že to není zrovna příjemná vůně. Rozhodl jsem se začít na rukavicích, tedy tam kde mi zápach přijde největší. První aplikaci jsem dal den před tréninkem, ale efekt zatím nebyl nic moc. Je fakt, že mám rukavice už delší dobu a nikdy jsem je nepral. Po cca. 5 trénincích, kdy jsem pokaždé nastříkal Sudden Death do rukavic, se postupně zápach vytrácel. Teď, po nějakých dvou týdnech už nejsou rukavice smradlavé. Sudden Death funguje i na zbytku hokejové výstroje. U starších částí výstroje pomaleji, ale u novějších bude změna zápachu velmi rychlá.  Bohužel se Sudden Death přestal vyrábět a již není k sehnání.

Desinfekce na hokejovou výstroj je opravdu vítaným pomocníkem všech hokejistů. Bakterie a plísně se tvoři neustále a vlhkost výstroje poskytuje ideální prostředí pro jejich množení. Využitím některého ze zmiňovaných prostředků snižujete riziko výskytu kožních problémů a dalších nemocí. Máte tip na nějaký desinfekční prostředek, který nám v článku chybí? Byli jste spokojeni nebo nespokojeni s některým prostředkem? Napište nám. Tímto bych chtěl poděkovat všem testerům, kteří se s námi podělili o zkušenosti.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

3 Komentáře(ů)

  1. filip

    mate s nejakym konkretnim dobre zkusenosti? potrebuji aby mi prestali smrdet rukavice

  2. admin

    Aktuálně již daný obchod nefunguje, tedy musíte pohledat na internetu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *