V nedávném článku jsme se věnovali novinkám z dílny Bauer, konkrétně hokejce Bauer Nexus 1N, která již brzy bude nahrazena novým modelem. Jaký to bude? Nexus 2N PRO! Bude se jednat pouze o nový design, nebo se dočkáme nějakého vylepšení? To a mnohem více se dozvíte v našem článku.


Bauer Nexus 2N PRO
Porovnat ceny

Bauer Nexus 2N PRO
Porovnat ceny


Čtěte také: Hokejka Bauer Nexus 1N – recenze


Největší proměnou prošla čepel hokejky. Pro odlehčení byla použita nová technologie ACL (advanced Carbon Layering), což v praxi znamená využití lehčích karbonových vrstev, které jsou pro zesílení propleteny vzájemně do sebe. Díky tomu nabývá i pevnost čepele. Kromě jednotlivých vláken je čepel vybavena tvrdším jádrem, oproti staršímu modelu Nexus 1N. Jádro čepele je potaženo speciální ultra tenkou pogumovanou vrstvou, která změkčuje nárazy do hokejky.

Hokejka z jednoho kusu – Monocomp

Tak jako starší model hokejky Nexus 1N je i nová 2N PRO vyrobena metodou „one piece“, tedy z jednoho kusu. Díky tomu je přenos energie v hokejce maximální.

Odlehčená konstrukce hokejky

Složení karbonu Termtex, který je pro hůl zvolen, odlehčuje hůl o cca 20% oproti starším holím, které mají 12K karbon. S holí již můžete vidět některé profesionály, kteří brázdí vody NHL. Je to například Austin Mathews, nebo David Pastrňák.

Tak jak už jsme zvyklý od všech výrobců hokejové výstroje, ani u hokejky Bauer Nexus 2N PRO se nešetří superlativy a bohatým srovnáním s konkurencí. Jen čas však ukáže, jaký tento model opravdu je. Jsem rád, že se výrobce soustředí na zpevnění čepele, protože právě čepel je neustále pod tlakem. Tzv. vybouchání čepele, její změknutí, nebo různé směry prasknutí vedou k brzkému zlomení, což si žádný hráč, který si pořídí profesionální hokejky, jistě nepřeje. Myslím, že na shaftu není moc co vylepšovat. Jestli se odlehčí, změní reakční bod, nebo potáhne novým druhem gripu, není dle mého názoru novinka, která by měla rozhodovat o koupi hokejky. Čepel a krček hokejky je to, co řídí směr střely a dokáže ji ovlivnit. Více se se na toto téma podívám v dalším článku.

Bauer Nexus 2N PRO parametry

Sezóna2018/19
Výkonnostní třída hráče profesionální hokej
GripAno
Délka (od konce po patku) 152 cm
Celková délka v cm 166 cm
Kick pointLow kick