co patri do hokejove tasky

10 věcí, co by zaručeně neměly chybět v hokejové tašce

Půjč mi pásku, nemáte někdo náhradní tkaničku, vypadl mi šroubek, snad se mi ta helma nerozpadne… To jsou jen některé hlášky, které dobře zná každý hokejista. I když asi každý tuší, co by měl ve své hokejové tašce mít, je dobré si to zopakovat. Proto jsem pro vás připravil seznam 10 věcí, co by nemělo

10 věcí, co by zaručeně neměly chybět v hokejové tašce

co patri do hokejove tasky

Půjč mi pásku, nemáte někdo náhradní tkaničku, vypadl mi šroubek, snad se mi ta helma nerozpadne… To jsou jen některé hlášky, které dobře zná každý hokejista. I když asi každý tuší, co by měl ve své hokejové tašce mít, je dobré si to zopakovat. Proto jsem pro vás připravil seznam 10 věcí, co by nemělo chybět v žádné hokejové tašce.

Brousek na brusle, v hokejovém slangu „kámen“ – kontrola bruslí by měla automaticky probíhat před každým ledem. Ruční brousek na brusle je záležitostí několika korun a jeho službu jistě oceníte.

Páska na hokejku – začít si obalovat v šatně hokejku a neslyšet větu „půjčíš mi ji pak, nebo půjč mi kousek pásky“. Páska na hokejku je řekněme „spotřební zboží“, které je zatíženo při každém tréninku a dochází u něj k vysokému opotřebení. Je tedy nutné často pásku měnit.

Vosk na hokejku

Jedním z přípravků, díky kterým je možné prodloužit životnost pásky, je vosk na čepel. Dříve se používal vosk ze svíčky, ale ten rychle odpadával a tak neplnil svoji funkci. (snad jen u dřevěných holí, kdy odpuzoval vodu). Speciální vosky na hokejku jsou odolné vůči odírání, vsáknou se do hole, kde vytvoří strukturu, která zvyšuje životnost pásky.

Doplňky pro hokejisty

Pásky na holeně a tejpy

Pokud nevyužíváte gumové upínací systémy, které jsou součástí chrániče na holeně, budete k pevnému dotažení potřebovat „práskačku“, neboli pásku na holeně. U hokejistů se používají dva druhy pásek. Široká páska s rozměrem 48 mm a délkou okolo 27 metrů, která je levná, ale často praská. Druhou možností je úzká páska (kanadská), která je výrazně tužší a k pevnému uchycení chrániče stačí omotat nohu jen párkrát. Tyto pásky jsou dražší, ale je na ně spoleh. Sám je využívám a nesetkal jsem se s tím, že by mi páska během tréninku praskla.

Tejpy by měly být nasazovány fyzioterapeutem, nebo masérem, ale pokud trpíte na časté potíže, nebo potřebujete odlehčit některou svalovou skupinu, brzy se naučíte jak správně tejp nasadit. Proto i tejpy doporučuji nosit v tašce.

Náhradní tkaničky

Klasická situace, kdy za minutu začíná led a tak rychle dotahujete tkaničky a najednou křup. Tkanička praskla. Výměna hokejové tkaničky je chvilkovou záležitostí, ale jen za předpokladu, že nějakou náhradní máte. Pokud ne, bude celkem problém pevně si zavázat brusle….

Láhev na pití

Zvládnout trénink bez pití je prakticky nemožné a ten kdo to zvládá, je flákač. Pokud nemáte rádi adrenalin v podobě nenápadného pití z cizích flašek, je dobré mít vlastní – ideálně čistou.

Desinfekční sprej na výstroje a toaletní potřeby

Téma desinfekce hokejové výstroje řešíme na našem blogu velmi často. Bakterie, které se ve výstroji množí, mohou být velice nebezpečné a vést k nepříjemným kožním a dalším nemocem. Proto je vhodné pravidelně hokejovou výstroj „impregnovat“ speciálním desinfekčním roztokem.

Toaletní potřeby, jako mýdlo, šampón, ručník, nebo pantofle by jistě neměly chybět v žádné tašce. Řeči o smradu z hokejové tašky, nebo hokejové kabiny nemusí být ještě doplněny o smradlavých hokejistech.

Náhradní nůž

Prasknutí nože je pro většinu hráčů znamením o konci tréninku nebo zápasu. Pokud nemáte schopného kustoda, který by vám nůž vyměnil a nehrajete na T-blade, máte problém. Novější modely bruslí umožňují snadné vyměnění prasklého nože během minuty. Předpokladem je, že u sebe máte náhradní nůž. I když si myslíte, že se jedná o zbytečnost, kterou nevyužijete, v situaci, kdy nůž zlomíte, budete mít jiný názor. Sám jsem jednou jel na zápas 300 km a při rozbruslení mi praskl nůž. Jelikož jsem náhradní nůž neměl, zápas v „Horní Dolní“ pro mě skončil.

Puk

Zejména u hobby hráčů se stává, že se sejdete na ledě a ouha. My nemáme puky. Proto je dobré mít v tašce vždy alespoň jeden hokejový puk. Puk využijete i při obalování hokejky, kdy jeho přejížděním po pásce dosáhnete vyšší přilnavosti.

Sada na opravu helmy

Ruku na srdce, kdy jste si naposled kontrolovali šroubky na helmě. Kontrola většinou proběhne, až některý ze šroubků vypadne a mřížka na helmě drží už jen na vlásku. Je dobré, mít několik šroubků vždy po ruce. Ať už máte šroubky ze staré helmy, nebo si pořídíte sadu náhradních, noste je sebou (šroubovák se taky hodí).

I když tento článek není pro mnoho z hokejistů žádnou novinkou, zkuste se podívat do své hokejové tašky a řekněte, kolik z těchto 10 základních věcí v tašce máte. Přijdou vám některé části zbytečné? Co by jste naopak doplnili?

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *