ČERNÁ NEBO BÍLÁ PÁSKA NA HOKEJKU

U dětí se čím dál více setkáváme s požadavkem na barevné hokejové pásky, oproti tomu mezi seniorskými hokejisty jsou nejvíce oblíbené klasiky a to černá a bílá hokejová páska. Tyto dvě pásky mají své zastánce i odpůrce a každý hráč Vám vysvětlí, proč ta či ona barva hokejové pásky je lepší.   Pojdme si shrnout jednu po

ČERNÁ NEBO BÍLÁ PÁSKA NA HOKEJKU

U dětí se čím dál více setkáváme s požadavkem na barevné hokejové pásky, oproti tomu mezi seniorskými hokejisty jsou nejvíce oblíbené klasiky a to černá a bílá hokejová páska. Tyto dvě pásky mají své zastánce i odpůrce a každý hráč Vám vysvětlí, proč ta či ona barva hokejové pásky je lepší.

 

Pojdme si shrnout jednu po druhé, výběr vhodné pásky na hokejku nechám na Vás.

ČERNÁ PÁSKA NA HOKEJKU

černá páska na hokejku

Černá hokejová páska je a bude vždy považována za klasiku. Historicky také byla sériově vyráběna daleko dříve než bílá či jiné barevné pásky. Hlavním argumentem proč vybrat černou pásku na hokejku je, že v ní lze opticky schovat puk před brankářem a tím sobě sama poskytnout malou výhodu při střelbě. Tato výhoda však vzniká pouze ve větší vzdálenosti od brankáře. Každopádně i malá výhoda může být rozhodující.

 

BÍLÁ PÁSKA NA HOKEJKU

bílá páska na hokejku

Bílá páska na hokejku je druhou nejvíce používanou hokejovou páskou. Někteří hráči se mnou nebudou souhlasit, ale tak to prostě je. Bílá hokejová páska resp. její výběr je argumentován tím, že tíky kontrastu mezi bílou páskou a pukem, získává hráč rychleji přehled o pozici puku a tím dokáže rychleji reagovat i možnost rychleji vystřelit.

Tak či tak, mnoho hráčů používá bílou pásku, kterou si pak pukem nabarví na černo, čemuž už nerozumím ani já :-).

A co vy ? Jakou pásku používáte?