inline cviceni

Cvičení na inline bruslích

Inline bruslení se stalo jedním z nejoblíbenějších sportů. Nejde totiž jen o zábavné trávení volného času, ale také o činnost, která skvěle prospívá naší fyzické i psychické kondici. Kromě klasického ježdění si teď navíc můžete vyzkoušet i speciální cvičení, díky kterému ještě více posílíte svaly vašeho těla. Inline sportem ke zdraví Podívejme se nejprve na to, jaké benefity

Cvičení na inline bruslích

Inline bruslení se stalo jedním z nejoblíbenějších sportů. Nejde totiž jen o zábavné trávení volného času, ale také o činnost, která skvěle prospívá naší fyzické i psychické kondici. Kromě klasického ježdění si teď navíc můžete vyzkoušet i speciální cvičení, díky kterému ještě více posílíte svaly vašeho těla.

Inline sportem ke zdraví

Podívejme se nejprve na to, jaké benefity nám přináší klasické inline bruslení. Není jich málo. Na první pohled by se sice mohlo zdát, že při něm zapojujete jenom nohy, ve skutečnosti ale pracují i naše paže, trup, hýždě a vlastně celé těloInline brusle jsou skvělé i na spalování kalorií, takže pokud potřebujete hubnout, je to ta pravá volba. Prospívají také kardiovaskulárnímu systému a samozřejmě vám pomůžou vybudovat fyzičku.

Nejzajímavější kousky

Trénujte v jakýchkoli podmínkách

Ne vždycky má však člověk možnost vyrazit na klasickou inline vyjížďku. Někdy nás limitují časové možnosti, jindy pro změnu nemáme v dosahu žádnou vhodnou bruslařskou stezku nebo nám nepřeje počasí. A někdy prostě potřebujeme změnu a chceme si na inlinech užít jiný typ zábavy. A právě ve všech těchto případech lze využít skvělého trendu – cvičení na inline bruslích.

Disciplíně, o které se budeme bavit, se říká rollerobics nebo taky skates workout. Jedná se o speciální cviky, které mohou připomínat běžné cvičení – až na to, že je provádíte s bruslemi na nohou. Zapojujete tak svaly celého těla a jednoduchým způsobem budujete fyzičku. Během tohoto cvičení navíc dochází k lepšímu spalování kalorií i tvarování postavy. A jedna z největších výhod? Na trénink nebudete potřebovat závratné množství času ani prostoru. Posilovat můžete třeba jen deset minut, a to nejen venku, ale klidně i v bytě.

Vytvarujte si figuru k dokonalosti

Zajímá vás, do jakých konkrétních cviků se můžete pustit? Záleží především na tom, kterou část těla chcete především posílit. Takzvaný „butt blaster“ je soubor cviků, díky nimž zapracujete hlavně na svých hýždích. Posílení těchto svalů se vám bude velmi hodit i při běžném ježdění. Odměnou vám bude i skvěle vypadající figura. Ale bude to samozřejmě chtít snahu a odhodlání. Jednoduché dřepy, které za normálních okolností zvládne každý, se s bruslemi na nohou mohou stát zajímavou výzvou.

Vrhnout se můžete také na cviky, které se řadí mezi „ab shredder“. Jejich hlavním účelem je posílit břišní svalstvo. Spousta z nich se provádí v takzvaném planku nebo v jeho obměně. Plank je cvik, který dost možná znáte z jiných fitness aktivit. Zatímco předloktí při něm máte opřená o podlahu, nohy jsou natažené a země se dotýkáte pouze jejich špičkami. A teď si to zkuste s bruslemi! Samozřejmě to není tak snadné, ale s trochou úsilí to určitě zvládnete. Plank na bruslích se nemusí cvičit jen staticky. Díky kolečkám se při něm můžete i pohybovat – stačí napnout ruce a udělat pár „kroků“ dopředu a zase zpět. Tomuto cviku se říká „walking roller plank“.

Vyberte si brusle pro svůj volný čas

Nechejte se inspirovat

Cviků, které se dají na inlinech provádět je celá řada. Na své si přijdou jak začátečníci, tak pokročilí. Pokud se chcete do tohoto zábavného doplňku ke klasickému bruslení pustit, nejlepší bude zapátrat pro inspiraci na internetu. Najdete tu celou řadu cvičení na inline bruslích a videí od nejrůznějších cvičitelů, kteří vám názorně předvedou, jak na to. Můžete si vybrat jen ty cviky, které se vám líbí, a vytvořit si z nich svoji vlastní posilovací rutinu, nebo se nechejte vést a cvičte podle přesně připravených sérií. Je to jen a jen na vás. Hlavní je bavit se a mít dobrý pocit z toho, že pro sebe děláte něco prospěšného.

Přečtěte si více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *