Každý rok, když se blíží vánoční svátky, přibývá žádostí o radu při výběru v kategorii dětské zimní brusle. Proto jsem pro Vás vytvořil článek, na základě kterého můžete zvolit, jaké brulse budou pro Vaše dítě nejvhodnější.

Hokejové brusle můžeme rozdělit do několika kategorii, které vyjadřují provedení brusle, její zaměření, systém použitých materiálů a další. Pokud hledáte klasické dětské zimní brusle pro rekreační bruslení na rybníku, nebo veřejné bruslení na zimním stadiónu v období svátků, postačí vám brusle označené jako hobby, nebo amatérské hokejové brusle. Tyto brusle se vyznačují zejména nižší váhou a cenou. Většinou se jedná o dětské zimní brusle s měkčí strukturou, ( můžete je snadno zmáčknout) díky čemuž budou i méně tlačit. Tyto brusle jsou vhodné pro prvotní seznámení s ledem a rekreační bruslení. Pokud bude Vaše dítě chtít začít hrát hokej, je vhodné pořídit mu poloprofesionální, nebo profesionální hokejové brusle.

detské zimni brusle

JAK VYBRAT VELIKOST U ZIMNÍ BRUSLE

Pro určení správné velikosti hokejové brusle používáme naše Tabulky velikostí bruslí. V našich tabulkách můžete správnou velikost určit podle délky nohy v cm, nebo podle klasického Euro číslování, které používáme u produktů. Je tak více než pravděpodobné, že správnou velikost zimní dětské brusle zvládnete určit v pohodlí Vašeho domova.

brusle tabulka souhrnna

U bruslí se často stává, že nějaký čas trvá, než se tzv „vyšlápnou“. Je to proces, kdy se noha musí otisknout do vnitřku brusle. Tento proces je samozřejmě nepříjemný, jelikož vznikají na nohou drobné otlaky, což zejména u dětí může být nepříjemné. Našim zákazníkům rád doporučím jednoduchý trik, jak mohou tuto nepříjemnost eliminovat. Stačí, když si do bruslí pořídíte obyčejné gelové vložky. Běžné zimní brusle nemají vložku uvnitř brusle měkkou. Pokud tedy stojíte o pohodlí, pořízením gelové vložky určitě neprohloupíte.