Jak nasadit nástavec na hokejku

Je vám hokejka krátká? Zlomili jste čepel a po nasazení nové potřebujete prodloužit délku hokejky? V dnešním článku vám poradíme, jak nasadit nástavec na hokejku. Hokejové hole jsou vyráběny ve standardních velikostech. Pokud jste vyšší postavy, nebo hrajete s holí, která již nemá správnou délku, můžete ji snadno prodloužit.

Varianty prodloužení hokejky

Na pultech prodejen aktuálně naleznete dva druhy nástavců. Dřevěný a kompozitový. Dřevěný nástavec na hokejku je výrazně levnější, ale jeho nasazením změníte rozložení hmotnosti i celkovou hmotnost hole. U kompozitového nástavce se váha příliš nezmění. Odlehčený dutý válec z kompozitního materiálu má srovnatelné parametry s holí. Cena je však oproti dřevěnému nástavci výrazně vyšší.

 

Návod na prodloužení hokejky

Nasazení nástavce na hokejku je velmi snadné. Stačí nahřát konec hokejky společně s nástavcem horkovzdušnou pistolí tak, aby bylo možné do vnitřní části hokejky nasunout nástavec. Pokud na nástavci není naneseno speciální lepidlo, přidejte větší vrstvu a tím dosáhnete maximální přilnavosti. Lepidlem není nutné šetřit. (Lepidlo na nástavec koupíte u dobrých prodejců, nebo v květinářstvích.) Po nasunutí nástavce do hokejky nechte hůl hodinu vychladnout. Po jejím vychladnutí odstraňte přebytečné lepidlo a pomocí pilky můžete upravit konečnou délku hole dle svých potřeb, či přejít k omotání hole páskou.

 

 

 

Může se stát, že vám kousek lepidla odpadne do shaftu, kde začne „cinkat“. Nástavec se také může „vychodit“ a tak ho budete chtít opravit. Opět stačí za pomocí horkovzdušné pistole hůl nahřát a opakovat celý proces. Stejný postup můžete zvolit i v případě, že chcete vyměnit hokejovou čepel.