Jak nasadit nástavec na hokejku

Je vám hokejka krátká? Zlomili jste čepel a po nasazení nové potřebujete prodloužit délku hokejky? V dnešním článku vám poradíme, jak nasadit nástavec na hokejku. Hokejové hole jsou vyráběny ve standardních velikostech. Pokud jste vyšší postavy, nebo hrajete s holí, která již nemá správnou délku, můžete ji snadno prodloužit. Varianty prodloužení hokejky Na pultech prodejen

Jak nasadit nástavec na hokejku

Jak nasadit nástavec na hokejku

Je vám hokejka krátká? Zlomili jste čepel a po nasazení nové potřebujete prodloužit délku hokejky? V dnešním článku vám poradíme, jak nasadit nástavec na hokejku. Hokejové hole jsou vyráběny ve standardních velikostech. Pokud jste vyšší postavy, nebo hrajete s holí, která již nemá správnou délku, můžete ji snadno prodloužit.

Varianty prodloužení hokejky

Na pultech prodejen aktuálně naleznete dva druhy nástavců. Dřevěný a kompozitový. Dřevěný nástavec na hokejku je výrazně levnější, ale jeho nasazením změníte rozložení hmotnosti i celkovou hmotnost hole. U kompozitového nástavce se váha příliš nezmění. Odlehčený dutý válec z kompozitního materiálu má srovnatelné parametry s holí. Cena je však oproti dřevěnému nástavci výrazně vyšší.

Návod na prodloužení hokejky

Nasazení nástavce na hokejku je velmi snadné. Stačí nahřát konec hokejky společně s nástavcem horkovzdušnou pistolí tak, aby bylo možné do vnitřní části hokejky nasunout nástavec. Pokud na nástavci není naneseno speciální lepidlo, přidejte větší vrstvu a tím dosáhnete maximální přilnavosti. Lepidlem není nutné šetřit. (Lepidlo na nástavec koupíte u dobrých prodejců, nebo v květinářstvích.) Po nasunutí nástavce do hokejky nechte hůl hodinu vychladnout. Po jejím vychladnutí odstraňte přebytečné lepidlo a pomocí pilky můžete upravit konečnou délku hole dle svých potřeb, či přejít k omotání hole páskou.

 Vyberte si z nabídky hokejkek

Může se stát, že vám kousek lepidla odpadne do shaftu, kde začne „cinkat“. Nástavec se také může „vychodit“ a tak ho budete chtít opravit. Opět stačí za pomocí horkovzdušné pistole hůl nahřát a opakovat celý proces. Stejný postup můžete zvolit i v případě, že chcete vyměnit hokejovou čepel.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *