grip na hokejce

Jak obnovit/zesílit grip na hokejce

Každému se někdy stane, že mu hokejka vydrží delší dobu a jsou již na ní známky opotřebení. Jedním z prvních znaků kvalitně ohrané hokejky, je snížení, nebo úplné odstranění povrchové úpravy, tedy gripu hole. Grip hole je poslední složkou, která kryje desing hole a je pro hokejisty velmi důležitý. Díky gripu hokejka lépe drží v rukavici a nedochází k proklouzávání. Co dělat, když už na

Jak obnovit/zesílit grip na hokejce

grip na hokejce

Každému se někdy stane, že mu hokejka vydrží delší dobu a jsou již na ní známky opotřebení. Jedním z prvních znaků kvalitně ohrané hokejky, je snížení, nebo úplné odstranění povrchové úpravy, tedy gripu hole. Grip hole je poslední složkou, která kryje desing hole a je pro hokejisty velmi důležitý. Díky gripu hokejka lépe drží v rukavici a nedochází k proklouzávání.

Co dělat, když už na holi žádný grip necítím? Přinášíme dvě řešení, které používá většina hokejistů a zvládne je aplikovat i nejmenší hokejista.

Pásky pro všechny příležitosti

1) úprava hole nalepením pásky

Tato metoda se používá během zápasu, kdy nemáte mnoho času a potřebujete něco, díky čemuž bude hůl okamžitě držet v rukavici. Omotejte hůl páskou na hokejku v místě, kde ji nejčastěji držíte. Není třeba dávat větší množství pásky a zbytečně zvyšovat hmotnost hole.

2) nanesením nové vrstvy

Druhou a velmi jednoduchou variantou je použít lepidlo z hokejové pásky. Můžete si namotat kus pásky na tyčku, nebo na ruce, samozřejmě stranou s lepidlem směrem ven a pak nanášet táhnutím po shaftu hole toto lepidlo na shaft. Možná během první chvíle budete mít pocit, že shaft lepí příliš, ale nebojte, po prvním tréninku se část lepidla ztratí a shaft bude krásně držet v rukavici.

Pokud by Vám lepidlo vadilo, kdykoliv ho můžete odstranit technickým benzínem nebo zaprášit pudrem.

A co vy? Jak řešíte nedostatek Gripu na hokejce?

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *