Jak vybrat brankářkou hokejku

Poznáváme brankářské hokejky – regular vs full right

Oproti hráčům, mají brankáři odlišné držení brankářské hokejky, které může být pro neznalého člověka hodně matoucí. Co si budeme povídat, brankáři sami o sobě jsou jiní :-).  Co znamená označení na hokejkách „Regular“ a co „Full Right“ ? O tom se dozvíte z našeho článku. Pojmy „Full Right“ a „Regular“ se používají k popisu držení brankářské hokejky.

Poznáváme brankářské hokejky – regular vs full right

Jak vybrat brankářkou hokejku

Oproti hráčům, mají brankáři odlišné držení brankářské hokejky, které může být pro neznalého člověka hodně matoucí. Co si budeme povídat, brankáři sami o sobě jsou jiní :-).  Co znamená označení na hokejkách „Regular“ a co „Full Right“ ? O tom se dozvíte z našeho článku.

Pojmy „Full Right“ a „Regular“ se používají k popisu držení brankářské hokejky. Oproti hráčům, brankáři drží hokejku v jedné ruce, s výjimkou práce s pukem při rozehrávce.

Vybíráte novou brankářskou hokejku?

BRANKÁŘSKÉ HOKEJKY REGULAR

Brankářské hokejky označené jako Regular, tedy klasický gard, kdy držíte hokejku nad pádlem pravou rukou, na které máte vyrážečku, lapačka je v levé ruce. Čepel hole je zahnuta také doprava. Takovéto hole jsou pak označovány jako Levé„L“

BRANKÁŘSKÉ HOKEJKY FULL RIGHT

Brankářské hokejky označené jako Full Right, česky obrácený gard, kdy držíte hokejku nad pádlem levou rukou, lapačka je v pravé ruce a čepel hole směřuje doleva. Tyto hole jsou označovány jako Pravé.“ P“, nebo „R“

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *