jak vybrat hokejový suspenzor

Jak vybrat hokejový suspenzor

Hokejový suspenzor a jeho výběr, může být pro některé hráče velmi citlivou událostí. Jde o to, zvolit vhodnou ochranu svých intimních partií, na kterou má samozřejmě každý hokejista ty nejvyšší nároky. Zároveň jde o volbu kompromisu mezi ochranou a volností pohybu. Pro snadnější orientaci jsem připravil článek, kde představím všechny druhy hokejových suspenzorů. Výběr vhodného suspenzoru

Jak vybrat hokejový suspenzor

jak vybrat suspenzor

Hokejový suspenzor a jeho výběr, může být pro některé hráče velmi citlivou událostí. Jde o to, zvolit vhodnou ochranu svých intimních partií, na kterou má samozřejmě každý hokejista ty nejvyšší nároky. Zároveň jde o volbu kompromisu mezi ochranou a volností pohybu. Pro snadnější orientaci jsem připravil článek, kde představím všechny druhy hokejových suspenzorů. Výběr vhodného suspenzoru již nechám na vás.

Víte že: „První suspenzor byl v hokeji použit už v roce 1874, ale první helma až v roce 1974. Trvalo to sto let, než mužům došlo, že i mozek je důležitý..“

Hokejový suspenzor – rozdělení

Hokejový suspenzor v tradičním „slipovém“ střihu je na trhu již více než 40 let. Za tu dobu se příliš nezměnil, pouze přibyla možnost výběru mezi suspenzorem s podvazky a bez podvazků. Pro mnohé hráče byl tento výběr nedostatečný a tak se na trh dostalo vylepšení v podobě trenkového suspenzoru (hokejový suspenzor se šortkami) i elastického (kompresní suspenzor se šortkami). V rámci modernizace hokeje jsou na trhu také speciální brankářské suspenzory, nebo dámské hokejové suspenzory

 

Klasický suspenzor na hokej

klasický hokejový suspenzor

Pod pojmem klasický hokejový suspenzor si většina z hráčů vybaví jednoduchý textilní suspenzor s pružnou gumou, která se přizpůsobí v pase a plastovým výliskem, který chrání intimní partie. Tento druh suspenzoru je neměnný cca od roku 1974. Mění se pouze materiály, které jsou odolnější a pružnější. Klasické hokejové suspenzory jsou cenově nejpřijatelnější, cena se pohybuje v nižších stovkách korun. K dostání je varianta s podvazky i bez.

Hokejové šortky se suspenzorem

trenkový hokejový suspenzor

U trenkových suspenzorů, máme dvě možnosti. 1) suspenzor je umístěný v elastických šortkách– tzv JockShort, nebo  2) suspenzor ve volných šortkách- tzv. nutt huttElastický šortkový suspenzor využívají zejména hráči, kteří chtějí perfektně padnoucí suspenzor, který drží na těle. Tento „suspik“ je často nabízen i ve variantě dlouhých elastických kalhot. Volný šortkový suspenzor preferují ti hráči, kteří chtějí dostatek volnosti a prakticky o chrániči nechtějí vědět. Volný střih tohoto suspenzoru a vzdušnost, kterou nabízí, preferuje čím dál více hráčů.

Hráčské suspenzory

 

Dámský hokejový suspenzor

dívčí hokejový suspenzor

Dámský hokejový suspenzor je užší a delší, je tedy anatomicky tvarovaný tak, aby dokonale kryl intimní partie hokejistek. Dříve bylo velmi obtížné ženské suspenzory sehnat, ale nyní jsou nabízeny ve variantách klasických – na gumě, elastických i šortkách.

Výběr hokejového suspenzoru

Pokud jste se rozhodli, jaký střih vám bude nejvíce sedět, můžete přejít k dalšímu kroku, výběru velikosti. Samotný plastový chránič lze rozdělit do dvou velikostí – senior a junior. Žádné mezistupně, či dělení výlisků dle velikosti genitálií tedy nehledejte. Velikost suspenzoru je udávaná v závislosti na obvodu pasu. Jednotlivé hokejové značky mohou mít odlišné velikosti až o několik cm, proto je vhodné před nákupem zkontrolovat tabulky dané značky.

 Na ochranu intimních partií je třeba brát zřetel. Nedávno svému suspenzoru děkoval i hráč z NHL Matt Hendrick, který se po ráně pukem pochlubil svým suspenzorem na Facebooku.

A co vy, jakému suspenzoru dáváte přednost?

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *