Hokejový suspenzor a jeho výběr, může být pro některé hráče velmi citlivou událostí. Jde o to zvolit vhodnou ochranu svých intimních partií, na kterou má samozřejmě každý nejvyšší nároky, ale i volbu mezi dostatečným prostorem a volností k pohybu. Pro informaci jsem připravil článek, kde představím všechny druhy hokejových suspenzorů.

Víte že:

“První suspenzor byl v hokeji použit už v roce 1874, ale první helma až v roce 1974. Trvalo to sto let, než mužům došlo, že i mozek je důležitý..”

 

Hokejový suspenzor je možné rozdělit na několik kategorií. Klasické suspenzory v elastickém obalu, plastové suspenzory bez obalu, trenkové suspenzory volné, nebo elastické a suspenzory v ribanu. Dále pak samozřejmě lze členit suspenzory na juniorské a seniorské, dámské, brankářské a všechny pak s, nebo bez podvazků.

KLASICKÝ HOKEJOVÝ SUSPENZOR

 

Pod pojmem klasický hokejový suspenzor si většina z hráčů vybaví jednoduchý textilní suspenzor s pružnou gumou která se přizpůsobí v pase a  plastovým výliskem, který chrání intimní partie. Tento druh suspenzoru je neměnný cca od roku 1974. Mění se pouze materiály, které jsou odolnější.

 


 

TRENKOVÝ HOKEJOVÝ SUSPENZOR

U trenkových suspenzorů, máme dvě možnosti. První suspenzor umístěný v elastických trenkách, tedy jako forma spodní části ribana, nebo suspenzor ve volných trenkáchElastický trenkový suspenzor využívají zejména hráči, kteří chtějí perfektně padnoucí suspenzor, který drží na těle. Tento “suspik” je často nabízen i ve variantě dlouhých elastických kalhot.

Volný trenkový suspenzor zase ti hráči, kteří chtějí dostatek prostoru a prakticky o chrániči nechtějí vědět. Volný střih tohoto suspenzoru a vzdušnost, kterou nabízí, preferuje čím dál více hráčů.


DÁMSKÝ HOKEJOVÝ SUSPENZOR

Dámský hokejový suspenzor je užší a delší, je tedy anatomicky tvarovaný tak, aby dokonale kryl intimní partie hokejistek. Dříve bylo velmi obtížné ženské suspenzory sehnat, ale nyní jsou nabízeny ve variantách klasických na gumě, elastických i kraťasových.


Brankářský suspenzor

Brankářský hokejový suspenzor má asi nejdokonalejší provedení. Jelikož brankáři nepotřebují tolik volnosti pro pohyb, ale vyžadují maximální bezpečnost, je veškerý vývoj brankářských suspenzorů směřován k odolnosti.

 


Kromě tohoto druhového rozdělení suspenzorů, je i dělení dle velikosti. Na ochranu intimních partií je třeba brát zřetel. Nedávno svému suspenzoru děkoval i hráč z NHL Matt Hendrick, který se po ráně pukem pochlubil svým suspenzorem na facebooku.

A co vy, jakému suspenzoru dáváte přednost?

 

Sdílet na Pinterestu