záruka na hokejku

V letošním roce se dočkáme příchodu nové řady holí STX Surgeron RX2, která přichází s mottem: „THE REVOLUTION HAS GONE DARK„. Jak už motto napovídá, celá řada má jednotný černý design. Co je na holi nejzajímavější, je její tvar. Naprosto šílený, nebo geniální? Přichází snad na trh nový trend tvaru kompozitových holí?

 

STX Surgeon RX2 – připravte se na revoluci

Jak už jsem předeslal, na první pohled vás jistě zaujme netradiční tvar hole, který je z horní strany klasický a ve spodní části připomíná rozevření do U.  U holí STX je tato technologie označena jako PUREGIP a jejím cílem je, aby hokejka ergonomicky zapadla do dlaně a tím se maximalizovala kontrola nad holí.

PUREGRIP – maximalizujte kontakt s holí

 

V rámci testů se výrobce snažil najít optimální poměr pro ergonomické držení hole v rukavici. Již od počátku se změna týkala pouze spodní části hole, nikoli horní.

Shaft holí Surgeon RX2 je složen z 3K karbonových vláken, které jsou pro vyšší řady kompozitek velmi často používané. Pro snadnější držení je na povrchu jemná textura, která zabraňuje proklouzávání hole a zvyšuje komfort. Kick point je umístěn ve spodní části hokejky a u STX je označen jako Ultra-High Balance Point. Pro zpevnění krčku hole je použita Nano Enchanced Resin System technologie, která zvyšuje pevnost a zabraňuje mikro prasklinám v rozšíření. Čepel hokejek RX2 je složena z 3K a 18K karbonu, které se v čepeli kombinují. Jak už jsem zmiňoval výše, všechny modely jsou označeny jako STX Surgeon RX2 a dále se liší v několika detailech. Náhledy jednotlivých modelů, si můžete prohlídnout zde.

Pokud na vás ještě nebylo těch videí moc, přidávám poslední, ve kterém nový tvar hole hodnotí sami hráči.

 

 

 

 

 

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.