hokejové rukavice warrior Alpha FR Pro

Novinky Warrior – Rukavice Warrior Alpha FR a Alpha LX

S končící hokejovou sezónou a nástupem letních teplot k nám proudí závan hokejových novinek. Dnes se mrkneme na novou kolekci rukavic z dílny Warrior. Rukavice Warrior patří mezi nejoblíbenější rukavice na trhu. Jejich kvalita provedení, extrémně nízká hmotnost a perfektní odolnost oslovila nejednoho profesionála v NHL. Pojďme se podívat, jakým směrem se posunula nová kolekce.

Novinky Warrior – Rukavice Warrior Alpha FR a Alpha LX

hokejové rukavice warrior Alpha FR Pro

S končící hokejovou sezónou a nástupem letních teplot k nám proudí závan hokejových novinek. Dnes se mrkneme na novou kolekci rukavic z dílny Warrior. Rukavice Warrior patří mezi nejoblíbenější rukavice na trhu. Jejich kvalita provedení, extrémně nízká hmotnost a perfektní odolnost oslovila nejednoho profesionála v NHL. Pojďme se podívat, jakým směrem se posunula nová kolekce. Pro sezónu 2021/2022 budou Warrior reprezentovat dvě řady rukavic.  Tradiční střih rukavic budou reprezentovat rukavice Warrior Aplha LX a Warrior Alpha FR. Užší střih označovaný řadou Covert bude značen Warrior QRE. Řada QRE samozřejmě není nová, jelikož Warrior vypouští jednotlivé řady napřesrok. Pozornost tedy věnujme řadě Alpha.

Rukavice Warrior Alpha LX

Rukavice Warrior Alpha LX budou odstupňovány od nejvyšší Alpha LX PRO, určené pro profesionální hokejisty,  dále Alpha LX 20, které ač jsou druhý model, jsou také určeny profesionálům pro denní hraní, Alpha LX 30 jako střední model a pro hobby hokejisty Alpha LX 40. V tomto článku se zaměříme na PRO modely.

 Vyberte si z nabídky rukavic

Rukavice Warrior Alpha LX PRO

Tvar rukavice (Hybrid Taper Fit) nejvyšší řady kopíruje přirozené linie rukou, maximalizuje mobilitu při práci s hokejkou a zlepšuje její ochranu. Horní část „cuff“ (PRO cuff) rukavice umožňuje velký rozsah pohybu, čímž zlepšuje manipulaci s holí. Zároveň však chrání vaše zápěstí. Palec je chráněn proti vykloubení pomocí Axis Flex, který je již všem pravověrným Warriorákům znám. Pro ochranu byly použity pěny VN a HD IXPE, které tlumí nárazy. Dlaň rukavice kryje jemná kůže PRO palm +. Vnitřní část je již tradičně tvořena z materiálu Polygiene, který se stará o odvod potu a likviduje bakterie. Nová řada tak prakticky vychází ze starých osvědčených technologií, změnou prošla jen pěnová ochrana, jinak je vše při starém.

Rukavice Warrior Alpha FR

Druhý model, který bych vám dnes představil, jsou rukavice Warrior Alpha FR. I když slovo nový je třeba brát s rezervou. Už na první pohled jsou Alpha FR věrnou kopií starších řad rukavic Franchise. Můžeme tedy spekulovat, jestli označení FR přiznává onu shodu. Rukavice Warrior Alpha FR jsou určeny pro profesionální hokejisty, mají stejně jako LX hybridní tvar, tedy poskytují dostatek prostoru uvnitř rukavice a nijak neomezují v pohybu. Odolnost palce pomocí technologie Axy-flex a vnější ochrana Buttersoft feel s pěnou Impax poskytují dostatečnou ochranu i při velmi silných nárazech. Volný střih cuffu umožňuje ničím nerušený pohyb zápěstí. Pro krytí dlaně byla zvolena kůže Propalm, která v sobě kombinuje odolnost a cit pro hůl.

Rukavice Warrior Alpha FR jsou částečně ochuzeny o některé materiály a dle prvních dojmů bych záměr vytvořit druhý model v řadě Alpha považoval za zbytečný. Na druhou stranu řada rukavic Franchize byla dlouhé roky nejoblíbenější a pokud je snahou Warrioru navrátit tuto řadu na výslunní, bude se jednat o velmi slušného konkurenta mnoha profi rukavicím.

Top modely rukavic na trhu

Líbí se vám nové modely rukavic Warrior? Obstojí Warrior v porovnání s konkurencí, nebo bude pokořen velikány Bauer a CCM? Brzy můžeme očekávat i jejich novinky a tak je na co se těšit.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *