Sledovat si, co jím? No, to určitě, nezastavím se celý den, a k tomu se mně nechce si k tomu všemu ještě sahat na jídlo……..…….. „Čo s takými?“ Vždyť : hlídáme si (a jak pečlivě) finance, svou váhu (pardon,tělesnou hmotnost), svoje břicho nebřicho…a taky aby to v práci k něčemu bylo a někam to vedlo, a co výkony všeho druhu, pánové a dámy? A kolikrát za rok mám „chřipku“? Nebo „pod psa utahanost“?

Ha, co to všechno napsané má společného? No, to že to hlídáme….. že si všímáme a že bez snahy nic z uvedeného k radostnému výsledku nevede…a všechno to je nějak víceméně ať chceme nebo nechceme spojeno s jídlem, pohonnou látkou, vzestupy a pády našeho zázračného biologického „stroje“.

Jíst fakt bez rozmyslu? (bez rozmyslu, kam to povede…) Vrhat se na jídlo jako každodenní „flastr“ na denní útrapy duše či těla? Dovolte parafrázi : „Opít se i na Boží hod jako mužik“?

Není lepší vědět, co jím? Vědět, co a jak mohu vyváženým a proboha dozajista také chutným jídlem dosáhnout? Jídlo musí mít své chutě a pokrýt taky naše tužby sakra dobře..… k tomu nestačí jídlo pouze si zapisovat.. to strkáme teprve klíč do zámku a otáčíme jím…abychom vkročili do svých třináctých komnat poznání, co vlastně jíme a jak se to blíží neblíží tomu, jak by to být mělo, musíme to „hodit do stroje“ přeci – no, no, je to tak – který nám to „odborně, validovaně a důkazně správně“ spočítá a hlavně ukáže, zač je toho loket proti normám, tedy ukáže aspoň obecně v normách pro všechny …jak na to individuálně s individuálními normami, o tom zas až „někdy příště“….. tedy v našem seriálu o jídle a NutriDatech,které to řeší myslíme hodně dobře..…..čtěte nás, možná se i pobavíte…když už se budeme snažit vás, promiňte, „proti vaší vůli trochu poučit“… (vidíte-li v textu hlášky z oblíbených filmů, vidíte náležitě a správně)…

Tým NutriPro – Nutridata

www.nutripro.cz