Seriál o jídle, o nás a našich zvycích, tentokrát ze života

Sledovat si, co jím? No, to určitě, nezastavím se celý den, a k tomu se mně nechce si k tomu všemu ještě sahat na jídlo……..…….. „Čo s takými?“ Vždyť : hlídáme si (a jak pečlivě) finance, svou váhu (pardon,tělesnou hmotnost), svoje břicho nebřicho…a taky aby to v práci k něčemu bylo a někam to vedlo,

Seriál o jídle, o nás a našich zvycích, tentokrát ze života

Sledovat si, co jím? No, to určitě, nezastavím se celý den, a k tomu se mně nechce si k tomu všemu ještě sahat na jídlo……..…….. „Čo s takými?“ Vždyť : hlídáme si (a jak pečlivě) finance, svou váhu (pardon,tělesnou hmotnost), svoje břicho nebřicho…a taky aby to v práci k něčemu bylo a někam to vedlo, a co výkony všeho druhu, pánové a dámy? A kolikrát za rok mám „chřipku“? Nebo „pod psa utahanost“?

Ha, co to všechno napsané má společného? No, to že to hlídáme….. že si všímáme a že bez snahy nic z uvedeného k radostnému výsledku nevede…a všechno to je nějak víceméně ať chceme nebo nechceme spojeno s jídlem, pohonnou látkou, vzestupy a pády našeho zázračného biologického „stroje“.

Výživa pro hokejisty

Jíst fakt bez rozmyslu? (bez rozmyslu, kam to povede…) Vrhat se na jídlo jako každodenní „flastr“ na denní útrapy duše či těla? Dovolte parafrázi : „Opít se i na Boží hod jako mužik“?

Není lepší vědět, co jím? Vědět, co a jak mohu vyváženým a proboha dozajista také chutným jídlem dosáhnout? Jídlo musí mít své chutě a pokrýt taky naše tužby sakra dobře..… k tomu nestačí jídlo pouze si zapisovat.. to strkáme teprve klíč do zámku a otáčíme jím…abychom vkročili do svých třináctých komnat poznání, co vlastně jíme a jak se to blíží neblíží tomu, jak by to být mělo, musíme to „hodit do stroje“ přeci – no, no, je to tak – který nám to „odborně, validovaně a důkazně správně“ spočítá a hlavně ukáže, zač je toho loket proti normám, tedy ukáže aspoň obecně v normách pro všechny …jak na to individuálně s individuálními normami, o tom zas až „někdy příště“….. tedy v našem seriálu o jídle a NutriDatech, které to řeší myslíme hodně dobře..…..čtěte nás, možná se i pobavíte…když už se budeme snažit vás, promiňte, „proti vaší vůli trochu poučit“… (vidíte-li v textu hlášky z oblíbených filmů, vidíte náležitě a správně)…

Tým NutriPro – Nutridata

www.nutripro.cz

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *