Práskačka je jedno z velmi používaných slov v hokejovém slovníku. I když by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o člověka, který na vás donáší, v hokejové slangu je práskačka něco mnohem jednoduššího.

Páska na holeně

Práskačka je hokejová páska na holeně. Její název je odvozen od typického zvuku praskání odlepujícího se lepidla při odvíjení pásky. Dříve byla tato páska dostupná pouze v průhledné, nebo hnědé variantě, avšak dnes je možné najít v hokejových obchodech pásky s potiskem, logy klubů, výrobců hokejové výstroje, nebo oblíbených motivů.

V posledních letech jsou práskačky vytlačovány modernějšími kanadskými páskami, které jsou výrazně pevnější a tak k jejich použití nemusíte vymotávat takové množství, jako u běžné práskačky.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.