V recenzích hokejek na hokejman.cz se často můžete setkat s termínem Mid kick, Low kick, flex profile a dalších podobných. Pokud se ptáte, co tyto výrazy znamenají, právě pro vás je dnešní článek.

Co je kick point

Kompozitové hokejky jsou vyráběné z karbonových vláken, která se navzájem překrývají, čímž umožňují holi určitou omezenou pružnost a tím i dopomáhají k přenosu energie vložené při střelbě do hole. U nových kompozitek jsou vlákna v hokejce dvojího zaměření. První dodávají holi pevnost, druhé pak pružnost. Na základě umístění více pružných vláken z jedné v určitém místě vzniká ideální místo ohybu hokejky, které se při tlaku vyvinutém při střele vypruží, čímž dodá více energie do směru střely. Toto místo se nazývá Kick point.

Jaké jsou typy kick pointů

Momentálně známe tři typy. Low kick, Mid kick a Custom kick point. Do budoucna není vyloučené, že přibude nějaká varianta dualního kick pointu, ale tato varianta je stále jen v testování.

Low kick point

Za mě nejlepší varianta kick pointu, která vznikla na základě trendu zrychlení hokeje. Low kick point byl původně využíván zejména útočníky, ale postupem času mu přicházejí na „chuť“ i obránci. Nízko umístěný reakční bod napomáhá snadnému a velmi rychlému vypuštění střely zápěstím, při vynaložení minimální energie. Díky prohnutí hole ve spodní části hokejky ( oblast krčku), je reakce bleskurychlá.

Mid Kick point

Mid kick point je velmi často uváděn jako tradiční kick point, který vychází z tradičního prohnutí celé hokejky ve středu, tedy v místě jejích držení. Toto prohnutí velmi často využívají obránci, kteří se dostanou k možnosti střelby golfem.

Custom Kick point

Třetím typem reakčního bodu je Custom kick point. Tento variabilní reakční bod najdeme prozatím jen na holích Bauer Vapor APX a CCM RBZ. Hokejky s custom kick pointem nabízejí kombinaci obou reakčních bodů, tedy ve spodní i střední části hokejky. Záleží tedy jen na vás, jak hokejku při střele chytnete.

 

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.