dítě hokejista

Dítě není profesionál. Rodiče, myslete na to!

V mnoha sportovních odvětvích, nejen v hokeji, se setkáváme s přehnaně ambiciózními rodiči, kteří se za každou cenu snaží o to, aby jejich dítě bylo profesionál. Často jde o snahu splnit si svůj sen prostřednictvím dítěte. Tento článek je určený pro ně k zamyšlení. Rodič, kariérní škodič  Každým rokem potkávám stále nové a nové případy

Dítě není profesionál. Rodiče, myslete na to!

dítě hokejista

V mnoha sportovních odvětvích, nejen v hokeji, se setkáváme s přehnaně ambiciózními rodiči, kteří se za každou cenu snaží o to, aby jejich dítě bylo profesionál. Často jde o snahu splnit si svůj sen prostřednictvím dítěte. Tento článek je určený pro ně k zamyšlení.

Rodič, kariérní škodič

 Každým rokem potkávám stále nové a nové případy „hokejových rodičů“, kteří si myslí, že to co dělají pro svojí ratolest a dělají to s láskou, je to správné. V mnoha případech je „obětována“ celá rodina aby zůstali investice na kvalitní hokejky, nebo kemp s vyhlášeným trenérem. Upřímně si již nějaký čas říkám, že mě nemůže nic překvapit, ale opak je bohužel pravdou.

rodiče a hokej

Dítě není profesionál

Většina trenérů napříč Evropou se snaží ochránit děti od stresu. V Anglii mají dokonce pro rodiče vzdělávací programy, kde se rodiče mohou dozvědět pravidla ledního hokeje, systematiku hokeje, nebo přednášky na téma hokejky a hokejová výstroj. Ve Švédsku se snaží o to, aby rodiče pochopili, že nejdůležitější je zlepšovat výkony a prohlubovat u dětí radost ze hry. V Americe a Kanadě mají speciální trenérské licence pro rodiče, které slouží k tomu aby rodič pochopil myšlení trenéra a podstatu hry.

Výživa pro hokejisty

Zeptejte se sami, jsou pro kariéru dítěte důležité výhry nebo samotné hraní? Pokud bude vaše dítě hrát mezi totální špičkou v republice a do hry se dostane na pár střídání ve hře, bude mít sice mnoho výher, ale nic se nenaučí. V extrémních případech se setkáváme s rodiči, kteří své dítě nechávají v excelentním týmu, kde se dítě prakticky nedostane do hry, nebo není nominováno na zápas, místo aby ho nechali hrát v jiném týmu. Dítě tímto způsobem ztratí v blízké době motivaci k hokeji a může dojít k úplné averzi.

Pokud dítě bude v týmu, kde dostane šanci hrát zápasy a tím možnost porovnávat se se sobě rovnými, bude jeho výkonnost stoupat a zlepší se jeho individuální dovednosti. Časem se může probojovat i do lepšího týmu kde už nebude hrát druhé housle a rodinný rozpočet na hokejky a kempy nebude dále potřebovat.

Co přispívá k rozvoji hráč?

  •                  kempy
  •                  tréninky
  •                  turnaje
  •                  zápasy

Ne každý trénink přispívá k rozvoji dítěte – hokejisty. Respektujte únavu dítěte. Při nerespektování počátečních příznaků únavy a nedostatečné regeneraci, dojde brzy k přetrénování, nebo k chronickým únavovým potížím( zlomeniny, úrazy, nemoci…)

Myslete na regeneraci, předejdete mnoha nepříjemným a zbytečným komplikacím. Jaký jste vy rodič? Poznali jste se v tomto článku? Setkali jste se s takovými rodiči? Máte k tomu co říct? Napište nám.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *