Kačenky jsou na ho..

Dnes trochu netradičně užívám v nadpise náznak vulgarismu, ale chtěl bych apelovat na rodiče, aby se zamysleli, než půjdou koupit první zimní brusle své ratolesti. Kačenky, zlidovělé označení dvoubřitých nožnic, díky kterým se mnozí z nás pohybovali po ledě. Inu možná v prvopočátku dobrý nápad, jak dostat dítě na ledovou plochu, nicméně tento pohyb nikdy

Kačenky jsou na ho..

kačeny na bruslení

Dnes trochu netradičně užívám v nadpise náznak vulgarismu, ale chtěl bych apelovat na rodiče, aby se zamysleli, než půjdou koupit první zimní brusle své ratolesti. Kačenky, zlidovělé označení dvoubřitých nožnic, díky kterým se mnozí z nás pohybovali po ledě. Inu možná v prvopočátku dobrý nápad, jak dostat dítě na ledovou plochu, nicméně tento pohyb nikdy nepovede k bruslení, maximálně ke sklouznutí, které zvládnete i v běžných botách. Tento článek jsem se tedy rozhodl věnovat tématu kačenky vs klasické brusle.

Na kačenách se nebruslí

Ano, kačenky nejsou brusle, není tedy možné v nich bruslit. Kačenky jsou přídavkem na boty, na kterém se (možná stabilněji), můžete chůzí pohybovat po ledě. Chůzí možná podobnou kačenám tak vytváříte iluzi sklouznutí. Na kačenkách neexistuje žlábek, který by vedl nohu ve skluzu a nejde ho prakticky ani nabrousit. Pokud se o to pokusíte, zřejmě nebudete mít nikdy stejně vysoké železné nože, což zhorší komfort chůze po ledě. U mnoha výrobců jsem si všiml, že své produkty barví ze všech stran. Tedy i ze spodní strany nože. Jak se na tomto může asi chodit po ledě, nechám na vaší představivosti.

Rekreační brusle pro všechny

Zimní brusle jsou správná volba

Zimní brusle, nebo ještě lépe v hokejové brusle, jsou naproti tomu jednodílné, tedy je bota pevně spojena s noži, které díky svým žlábkům dokáží usnadnit pohyb po ledě – sklouznutí. Samotný žlábek dokáže držet brusli v požadovaném směru a je možné se z něho odrazit. Kožená bota brusle navíc pevně drží nohu v kotníku což samotnému odrazu také pomůže. Na bruslích se bruslí. Myslete na to, až budete příště pořizovat brusle pro své dítko.

Pokud se rozhodujete na základě ceny, je pravděpodobné, že se vám budou více zamlouvat kačenky. I brusle lze zakoupit levně, zkuste se třeba mrknout na hokejový bazar. Na stránkách hokejman.cz se věnujeme tématům okolo hokeje. Vytváříme články s doporučením a testujeme hokejovou výstroj v našich recenzích. Pokud vás tento článek zaujal, budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru novinek.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *