hokejové msj do 20 let

MS U20 nastavilo zrdcadlo

Mistrovství světa v hokeji do 20 let je u konce. Potřetí za sebou vyřazení ve čtvrtfinále, tentokrát však od silné Kanady. V zápase se zámořským celkem se neměli čeští hokejisté opravdu za co stydět, v rámci možností drželi krok, vyslali na kanadskou branku 29 střel a připsali si do statistik jen jedno vyloučení. Je to

MS U20 nastavilo zrdcadlo

hokejové msj do 20 let

Mistrovství světa v hokeji do 20 let je u konce. Potřetí za sebou vyřazení ve čtvrtfinále, tentokrát však od silné Kanady. V zápase se zámořským celkem se neměli čeští hokejisté opravdu za co stydět, v rámci možností drželi krok, vyslali na kanadskou branku 29 střel a připsali si do statistik jen jedno vyloučení. Je to ale důvod plácat se po ramenou a jásat nad stavem českého hokeje? Jistě ne, protože k úspěchu vede dlouhá cesta i na tomto šampionátu bylo jasné, kdo vládne světovému hokeji.

Porážka Ruska, tvrdý direkt od Američanů

Tým, v němž se ve velmi dobrém světle představili například Martin Lang, Jan Myšák a Šimon Kubíček odehrál celkem pět duelů, ve dvou z nich zvítězil – v zápase proti Rakousku šlo o povinnost a nutnost, v souboji s Ruskem byli fanoušci spíše příjemně překvapeni, sázkové kanceláře vypisovaly na podobný výsledek kurzy vysoko nad 20. Ubránit úřadující vicemistry světa bylo nepochybně náročným úkolem, který by nezvládl každý celek, ale pokud nepočítáme zápas s Rakušany, je skóre ze tří duelů 3:14 a bolestivý je hlavně sedmibrankový příděl od Američanů.

Vše pro potřeby fanoušků

Individuální kvality

Přesto však platí, že brankáři Malík a Pařík byli spíše silnější stránkou týmu vedeného koučem Mlejnkem a jsou zde i naděje do budoucna – obránci Jiříček a Svozil mohou jet ještě na dva šampionáty, je jim teprve 17 a totéž platí pro talentovaného Myšáka, jenž byl na mistrovství světa juniorů i kapitánem jako ročník 2002. Zůstává také pravdou, že z MS 2019 se už mezi dospělé výrazněji prosadili Kaut, Lauko, Nečas nebo Zadina. Českému týmu však citelně chybí opravdu kvalitní beci jako byli svého Židlický nebo Špaček.

Draft se nám vzdaluje

Když se podíváme na poslední draft, v prvním kole se dostalo na Rakušana, dva Němce, Fina, čtyři Rusy a dva Švédy, zbylé pozice obsadilo zámoří. Prvním z Čechů byl právě Myšák, vybraný jako číslo 48 pro Montreal, českých hráčů bylo draftováno celkově osm. Pokud jsou ale obě severské velmoci schopné generovat za ročník 2020 hned 49 draftovaných mladíků, není to pro Českou republiku dobrá vizitka práce s mládeží. Co s tím? Uvidíme za pár let, ale změny musí přijít…

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *