Nejlepší brankářské lapačky

Nejlepší brankářské lapačky 2024

Brankářská lapačka je nedílnou součástí brankářské výstroje, která hraje zásadní roli v jeho chytání a má i další využití. Nejenže chytá puk, ale slouží také jako druhá ruka brankáře při střelbě nebo rozehrávce. V tomto článku se dostaneme přímo k věci a budeme hledat nejlepší brankářské lapačky 2024. Seznam nejlepších lapaček pro rok 2024 Hledáte

Nejlepší brankářské lapačky 2024

Nejlepší brankářské lapačky

Brankářská lapačka je nedílnou součástí brankářské výstroje, která hraje zásadní roli v jeho chytání a má i další využití. Nejenže chytá puk, ale slouží také jako druhá ruka brankáře při střelbě nebo rozehrávce. V tomto článku se dostaneme přímo k věci a budeme hledat nejlepší brankářské lapačky 2024.

Seznam nejlepších lapaček pro rok 2024

 1. Lapačka Bauer Supreme M5 Pro
 2. Lapačka Warrior Ritual G6 E+
 3. Lapačka Bauer Vapor HyperLite 2
 4. Lapačka Vaughn Ventus SLR3 Pro
 5. Lapačka CCM Axis 2
 6. Lapačka Bauer GSX
 7. Lapačka CCM Eflex 6.9

Hledáte konkrétní značku brankářských lapaček?


 1. Lapačka Bauer Supreme M5 Pro

Lapačka Bauer Supreme M5 Pro S22 SR je určeno pro poloprofesionální a profesionální gólmany. Tento model má velký koš a systém upínání z elitního modelu MACH. Skládá se z materiálu CATCHLITE, který zajistí perfektní pokrytí. Otevírání a zavírání lapačky je lehké, díky materiálu T-WRAP

Klíčové vlastnosti:

 • PALM LINER
 • RANGE OF MOTION pásek
 • CATCHLITE

2. Lapačka Warrior Ritual G6 E+

Lapačka Warrior Ritual G6 e je již šestým modelem oblíbené řady Warrior Goalie Ritual představené v roce 2022. V návaznosti na bohatou historii a úspěch řad G3, G4 a G5 je model G6 předurčen k tomu, aby se velmi rychle uchytil na trhu.

Klíčové vlastnosti:

 • CoverEDGE+
 • Nízká hmotnost
 • Odjimatelná výstelka dlaně

3. Lapačka Bauer Vapor HyperLite 2

Lapačkou Bauer Vapor Hyperlite 2 S23 SR budete rychlejší a pohotvější než kdykoliv předtím. Zcela nová výstelka rukavice a ochranné prvky pro prsty, lehčí materiály a lépe přizpůsobitelný střih pomáhají, aby zákroky v rukavici byly rychlé a pohodlné po celou sezónu.

Klíčové vlastnosti:

 • Prsty Catchgrip+
 • Ochrana malíčku
 • Defense Cloud Tech

4. Lapačka Vaughn Ventus SLR3 Pro

Brankářská lapačka Vaughn Ventus SLR3 Pro je novým modelem určeným profesionálním brankářům představené v roce 2022. Vnější ochranu je vyroben ze syntetická kůže Jenpro. Vnitřní část drží neoprenová guma, která zabezpečí lepší kontrolu a ochranu rukou.

Klíčové vlastnosti:

 • Vnitřek s neoprenovou syntetickou gumou
 • Jednodílná manžeta
 • Tvarovaná dlaň 

5. Lapačka CCM Axis 2

Lapačka CCM AXIS 2 je tím nejlepším z brankářské dílny CCM. Profesionální model rukavice AXIS, které používají top brankáři po celém světě, včetně nejslavnější hokejové ligy NHL!

Klíčové vlastnosti:

 • LITECORE™
 • D3O®
 • FORM FIT

6. Lapačka Bauer GSX

Lapačka Bauer GSX S23 SR je určena pro amatérské a hobby gólmany. Rukavice GSX kombinuje rychlost, pohodlí a největší koš povolený pravidly. Pomůže vám zachytit více střel a zároveň pokračovat ve zlepšování vaší hry.

Klíčové vlastnosti:

 • Překrytí malíčku pro větší pohodlí a ovládání 
 • Pěna Rebound Control
 • Supreme ROM pásek

7. Lapačka CCM Eflex 6.9

Lapačka CCM Eflex 6.9 SR je druhý nejvyšší model z řady Eflex na novou sezónu. Brankářská lapačka EFLEX 6.9 je výsledkem precizní inženýrské práce kombinující technologie nové generace FLEXMOTION 2LITECORE TMForm Fit a cross-form pásky.

Klíčové vlastnosti:

 • Vrstvená pěnová ochranna
 • FLEXMOTION 2
 • Dvojitá rovná T-kapsa

Jak vybrat velikost brankářské lapačky

Pro brankáře je výběr správné velikosti lapačky důležitý, protože potřebuje plnou kontrolu nad svými pohyby v brance. Brankářská lapačka by měla přesně padnout přes hřbet ruky a prsty by měly dosahovat téměř ke konci vnitřní rukavice. Brankářské lapačky se vyrábějí ve třech velikostech: Junior, Intermediate a Senior.

Lapačky se dodávají v různých stylech zapínání, kdy mohou mít zlom nad dlaní, či blíže k prstům. Některé brankářské lapačky mají celkově spíše rovný povrch pro blokování puků, zatímco jiné mají hlubší se zakřivením pro nasměrování puků do kapsy. Kompletního průvodce výběrem brankářských lapaček naleznete v našem článku jak vybrat lapačku.

Nejlepší brankářské lapačky podle kategorie

Nejzajímavější částí brankářské výstroje je bezesporu lapačka. Brankáři si při jejím výběru dávají skutečně na čas a zkoumají často až mikroskopické detaily, které jim mohou pomoci při jejich chytání. Při výběru správné lapačky mohou hrát roli různé styly a pocitové vlastnosti jednotlivých modelů. Ačkoli žádná lapačka není univerzálně vhodná pro každého, vybrali jsme několik, které by měly patřit mezi vaše favority.

Nejlepší lapačka pro děti

Lapačka Bauer GSX Prodigy: Značka Bauer nepřestává ohromovat svou řadou brankářské výstroje pro děti, označenou jako Prodigy. Noví brankáři si mohou osvojit nástroje tohoto řemesla díky jejich snadno nositelné lapačce s omezeným počtem pásků a nízkou hmotností. Přesně to jsou ty správné vlastnosti, které začínající brankáři potřebují.

Nejlehčí brankářská rukavice

Warrior Ritual G6 E+: Kdo se pohybuje v hokejových kruzích ví, že Warrior vyrábí jednu z nejlehčích výstrojí na trhu. Lapačka Ritual G6 E+, není výjimkou a přináší jednoduchou konstrukcí bez vazby, která je tak lehká, že vám zaručeně zrychlí vaše zákroky.

Nejlepší levná brankářská lapačka

Lapačka CCM Eflex 6.9 SR: lapačka CCM Eflex 6.9 je druhý nejvyšší model z řady Eflex na novou sezónu kombinující technologie nové generace FLEXMOTION 2LITECORE TMForm Fit a cross-form pásky.

Nejpohodlnější brankářská lapačka

Lapačka Brian’s Optik 3 : Brian’s je na špičce v oblasti pohodlí u své brankářské výstroje. Pozornost věnovaná detailům a použití prvotřídních materiálů (manžeta Hex Air, vložka MSH3) vytváří výjimečně pohodlnou lapačku, která je doslova „jako polštář“.

Brankářské Lapačky Bauer

Společnost Bauer využila nejnovější technologie a aplikovala je na obě své řady lapaček Supreme a Vapor. Techniky jsou obě řady zaměřeny na snížení hmotnosti lapaček a hbitost brankáře v brance. Řady Supreme a Vapor nabízejí dva odlišné styly lapaček, které vyhoví potřebám každého brankáře.

Lapačky Brian’s

Značka Brian’s je definována dědictvím v podobě tvorby vysoce kvalitního vybavení, které se po generace zdokonalovalo a které se promítlo do brankářské výstroje s neuvěřitelným smyslem pro detail. V jejich střední i profesionální řadě lapaček Brian’s je věnována pozornost designu a výběru materiálů, které značku odlišují od ostatních. Brian’s upevnila svůj úspěch mezi brankáři díky použití polstrování manžet Hex Air a rozsáhlému využití revolučního systému BOA Fit.

Brankářské lapačky CCM

Společnost CCM pokračuje ve své pověsti špičkového výrobce výstroje s řadami výstroje Axis a Extreme Flex. Lapačky Extreme Flex si zachovávají úhlový zlom 600, který představila již před pěti generacemi, zatímco řada Axis vychází z legendárního úhlového zlomu 590. Ať tak či onak, s lapačkami CCM neuděláte chybu.

Lapačky Vaughn

Značka Vaughn je již mnoho let oporou ve světě brankářského vybavení a zaměřuje se výhradně na brankářskou výstroj. Společnost Vaughn získala značný úspěch ve své řadě lapaček Velocity XP Pro, která se vyznačuje podobnou citlivostí jako rukavice Lefevre 590.

Brankářské lapačky Warrior

Společnost Warrior udělala velký krok, když na začátku roku 2010 vstoupila na trh s brankářskou výstrojí. Lapačky Warrior se pod vedením legendárního designéra Peta Smithe rychle staly nejžhavějším zbožím na trhu a to díky revolučnímu systému vyměnitelné dlaně. Řada Ritual je stále oblíbená mezi brankáři, zejména pro svou nízkou hmotnost a pokročilou funkčnost.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *