Hokejové pásky stejně jako celá hokejová výstroj mění svoji podobu v závislosti na módních trendech. Hokejová páska je ozdobou, díky které může hokejista nebo hokejistka zvýraznit své hokejky a odlišit se od klasických barev.  Hokejová páska patří do hokejového inventáře spíše v novodobé historii ledního hokeje.  Vynalezení hokejové pásky není přesně určeno, ale je připisováno do kolébky hokeje Kanady. Hokejová páska slouží jako ochrana hráčovi hokejky, díky které, prodlužuje její životnost.

OMOTÁNÍ HOKEJKY, JAK OMOTAT HOKEJOVOU HŮL

 

Jak se správně obaluje kompozitová hokejka? Na tuto otázku neexistuje jasná odpověď. Mezi hráči je to zhruba 50:50. Část hráčů obaluje hokejky od patky, druhá část zase od špičky. Každý hráč bude tvrdit něco jiného. Na tom důležitém se však shodnou. Kvalitně omotaná hokejová hůl, je základ.

1267

Já osobně doporučuji omotávat hůl od patky, respektive 1 cm od hrany patky. Dle mého názoru je tento styl vhodný, protože při vypouštění puku od hole, postupuje puk po směru střely, tj. od patky ke špičce. Omotáním pásky ve směru od patky ke špičce tím pádem umožňuje plynulý pohyb puku po holi. V opačném případě může docházet k přibrzďování puku při střele nebo nahrávce. Omotáním až po špičku určitě nic nezkazíte, špička je nejtenčí z celé hokejky a má často tendenci se po minimálním nárazu proti mantinelu nebo brusle odštípnout.

BAREVNÉ HOKEJOVÉ PÁSKY, MÓDNÍ DOPLNĚK, NEBO VÝHODA PROTI BRANKÁŘI?

Myslíte si, že páska o ničem nerozhoduje? Omyl. Barevné podněty mohou nevědomky rozptylovat brankáře. Tím že se v okolí brankoviště mihne barevná páska, vyvoláte u brankáře podmíněný reflex, (nutnost podívat se co to bylo) a tím můžete rozptýlit jeho pozornost, což vede k určité výhodě. Na druhou stranu, pod jakou barvu nejlépe schováte puk? Pod černou, černá hokejová páska je nejpoužívanější barevnou páskou vůbec.  Černá barva pásky v kombinaci s pukem může opticky skrýt puk na krátký časový úsek a tím dodat hráči výhodu.

Dnes existuje celá řada barevných pásek na hokejky a i mezi profesionály můžeme zahlédnout barevné ozdobení hokejek. Nejenom čepel je třeba omotávat.

 

V dalším článku se dozvíte, jak vytvořit hokejový špunt, nebo proč si hokejisté omotávají shaft hole.