Hokejka nebo chcete-li hokejová hůl, je nejdůležitější součást hokejové výstroje hokejistů. Je to jeho nejdůležitější spojnice s pukem a zároveň taková prodloužená ruka. Výběr hokejové hole je velmi obtížný, a proto vám v následujících článcích zkusíme co nejvíce poradit, na co se soustředit a čeho si všímat při jejím výběru. Mimo jiné vám vysvětlíme odchylky mezi jednotlivými značkami výrobců hokejových holí. Zajímá vás výroba hokejové hole? Zde se můžete podívat, jak taková hokejka vzniká.

 

 

 

Jak Nenakupovat

 

Již několikrát jsem se setkal s tím, že mi některý z malých hokejistů přišel s hokejkou jeho hokejového vzoru, s tím že je to nejlepší hokejka. Samozřejmě cena takové hokejky byla naprosto přemrštěná právě díky reklamě známého hokejisty.  Jak se lidově říká „není všechno zlato, co se třpytí“.

 

U těchto hokejových holí jde většinou pouze o zajímavý design, díky kterému máte pocit, že kupujete naprosto automatický brankostroj. V 99.9% vám mohu zaručit, že hokejista, který se s danou hokejkou vyfotí, tuto hokejku držel pouze jednou a to přímo na focení. Každý profesionální hokejista má speciální hokejky na míru, kde má dle sebe zvolen záhyb, váhu kompozitové hokejky, sklon hokejky i složení materiálů popřípadě výztuhy v nejvíce namáhaných místech.  S verzí hokejky, kterou dostanete v obchodě, má tedy společný jen design.

 

K dané značce můžete přihlédnout, ale určitě by to že modelem této značky je slavný hokejista, nemělo být hlavním faktorem pro výběr hokejové hole.