bauer nexus geo recenze

Hledáte hůl, která vás posune o level výš? A co takhle hned o pět? Nová hokejka Bauer Nexus Geo slibuje 5x víc – víc citu pro hru, víc lehkosti, víc kontroly, víc propružení. Co hůl doopravdy nabídne?

✅ KLADY

 

✅ Nízká hmotnost

✅ Skvělé vyvážení

✅ Odolná čepel

❌ ZÁPORY

 

❌ Vyšší cena

❌ Méně nových technologií

DO OBCHODU

Bauer Nexus GEO

ZnačkaBauer
KategorieHokejky
Sezóna2020/2021
Výkonnostní třída hráče poloprofesionální a profesionální hokej
GripAno
Délka (od konce po patku) 152 cm
Celková délka v cm 166 cm
Kick pointMID kick

Střílej jako Pastrňák. Hlavní myšlenka nové hole Bauer nexus Geo, která vás dle výrobce posune o několik levelů výš. S hmotností 390 gramů (SR 87) srovnala krok s oblíbenou Bauer Vapor Flylite, o kterém jsme již psali v dřívější recenzi. Hůl Nexus Geo je určená k rukám poloprofesionálních a profesionálních hráčů, čemuž odpovídá i její cena.

Pětihranný shaft

Pro nový Nexus model byl opět použit pětihranný tvar shaftu (stejně jako u Bauer Nexus ADV), který je známý také pod názvem technologie ER SPINETECH. Úprava geometrie shaftu způsobila odlehčení konstrukce a umožnila lepší prohnutí hole. Reakční bod je umístěn do středu hole, tedy MID Kick, který je pro řadu Nexus typický. Tvar hole usnadňuje držení hole v rukavici a samozřejmě i vyšší citlivost při práci s pukem. Hlavním materiálem shaftu je Advanced Carbon Layering, což je velmi lekhá karbonová směs. Pro vyztužení shaftu a proti protáčení je v holi speciální vrstva TeXtreme, která v kombinaci s pojivem Duraflex udrží správný směr při střele.

Stabilní čepel

Čepel je to nejdůležitější z celé hole. Její stabilita rozhoduje o směru i síle střely. Hokejka Bauer Nexus GEO má čepel vyztuženou technologií OmniCore, která jí přidává stabilitu a bojuje proti vyměknutí.

 

 

Galerie

Hokejka Bauer Nexus GEO recenze

Od nejvyšších modelů očekávám vždy to nejlepší. U nové Nexus Geo jsem spokojen tak z poloviny. Hůl využívá pětihranný shaft, který známe ze starší Nexus ADV, povrch shaftu má klasický gumový grip a využívá obecně technologie, které pocházejí ze starších modelů. Na jednu stranu je super, že jdete do hole, u které nebude třeba vychytávat mouchy, na druhou stranu kupujete novinku, která není prakticky v ničem nová. Jelikož se nejedná o “perpetum mobile”, nevěřím slibům jako rychlejší, nebo přesnější střela. Co mohu pochválit, je jednodílná konstrukce – monocomp, skvělé vyvážení a odolná čepel. Hokejka Bauer Nexus Geo není převratnou novinkou, ale je to hůl, která má své kvality a se kterou bude spokojený nejeden profesionální hráč.

Jiří Tobiáš

Hokejman.cz

DO OBCHODU

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *