hokejka bauer nexus adv

Tento týden spatřila světlo světa nová hůl z dílny Bauer. Na tomto oznámení by nebylo nic neobvyklého, jelikož se výrobci neustále předhání v oznamování novinek, kdyby Bauer nesliboval přepsání historie. Jelikož se k nám před nedávnem dostala neobvyklá novinka u bruslí – Brusle Bauer OD1N, bylo očekávání veliké. O jakou hokejku šlo?

 

WE MADE A HISTORY

Hokejka Bauer Nexus ADV – hůl kterou Bauer označuje sloganem WE MADE A HISTORY, je designově zajímavá černo zelená hokejka s hmotností 365 gramů, což jak výrobce uvádí, je prozatím nejlehčí Nexus hokejka, která kdy spatřila světlo světa. Pokud budete na hokejce hledat něco normálního, nahledáte se.

 

Netradiční pětihranná konstrukce

Shaft Nexus ADV nemá klasické čtyři hrany, ale hran pět. Díky úpravě konstrukce ( ER Spine) se z hole odebraly nadbytečné vrstvy karbonových vláken, ale ohyb hole ( Mid kick) zůstal zachován. Díky pětihranu je prohnutí hole snažší, resp. pro střelu vynaložíte méně energie. Proč pětihran? Pětihran hole byl konstruován tak, aby kopíroval obrys dlaně, což zvyšuje cit pro puk. Všechny hrany hole byly zesíleny extra vrstvou karbonu, která zvyšuje odolnost shaftu.

hokejka bauer nexus adv

 

Nová čepel Slingtech

Jak jsem psal výše, na hokejce Bauer Nexus ADV nehledejte nic obvyklého. Pokud se podíváte na čepel, jistě mi dáte za pravdu. Nová čepel Slingtech má speciální konstrukci s otvorem, který má při střele vytvářet efekt podobný střele z praku. Otvor prakticky odděluje dvě rozdílné čepele. V horní části tvrdá a ve spodní části měkčí. Díky tomu dochází při střele k efektu zmíněného praku. Hokejka prošla mnoha laboratorními testy i testy na ledě, kde v rukou hokejistů odsloužila poctivých 2 000 hodin. Dle výrobce je čepel stejně odolná jako ostatní top modely značky Bauer.

hokejka bauer nexus adv

 

Půjde jen o módní výstřelek, nebo se nový tvar shaftu a čepele objeví i u dalších holí Bauer? Prozatím je však počet kusů omezen pro jednotlivé země ( ČR 90 ks) a tak tyto hokejky spíše poputují do rukou sběratelů. Kde můžete koupit hokejku Nexus ADV? Hokejka je k dostání pouze v prodejnách Bauer Hockey

 

 

Novinky co se „nechytly“

 

hokejka s dírou

Novinky mám rád, i když abych pravdu řekl, z mého pohledu to zas taková revoluce není. Hokejka s dírami na trhu byla již na konci 90 let – Reebok 9K O´stick, Reebok 8.0.8., a dalších.. Jiný tvar shaftu, který měl zaručeně skvěle padnout do rukavice ( tehdy trojúhelníkový) jsme mohli najít na hokejce Trilage Velocity. O obou a vlastně i několika dalších pokusech s hokejovým vybavením jsme psali v článku TOP 5 hokejových inovací, které minuli cíl.

trojúhelníkový shaft hokejky

Srdce hokejisty a sběratele však jásá při každém podobném „vynálezu“. Těším se, co přijde příště…

Tak co kdo si novou hůl Bauer Nexus ADV pořídí? Budete s ní hrát, nebo bude pouze „viset“ ve výstavce? Dejte nám vědět.

 

Autor: Jiří Tobiáš  /  Foto: Bauerhockey.com