Youngblood

První ze série o hokejových filmech, které by si žádný z hokejistů neměl nechat ujít. Youngblood Naprostá hokejová klasika o tom jak se může z farmářského kluka stát díky tvrdé dřině elitní hokejista. Film je propleten klasickými událostmi na ledě i mimo něj. Hlavní postava Dean Younglood, kterého ztvárnil Rob Lowe, je ukázkovým příkladem talentovaného

Youngblood

První ze série o hokejových filmech, které by si žádný z hokejistů neměl nechat ujít.

Youngblood

Naprostá hokejová klasika o tom jak se může z farmářského kluka stát díky tvrdé dřině elitní hokejista. Film je propleten klasickými událostmi na ledě i mimo něj. Hlavní postava Dean Younglood, kterého ztvárnil Rob Lowe, je ukázkovým příkladem talentovaného hráče se smyslem pro hru, který střílí branky jako by nic a bruslí jako by jeho hokejové brusle měl už od narození přirostlé. Problémem je však jeho prchlavá povaha.

 

I přes jeho křehkou náturu ho trenér Chadwick dá na soupisku. Jeho účinkování ale nemá dlouhého trvání – pošlou ho totiž domů poté, co ho vyřadí jeden obzvláště nepříjemný protihráč Racki, který mladíka brutálním způsobem nemilosrdně pošle k zemi.

Sklíčený Youngblood se vrací domů na kanadský venkov, kde ho jeho otec a starší bratr utvrdí v tom, že hokej není pro slabochy. Za jejich dohledu okamžitě začne s „bojovým“ tréninkem, aby se připravil na svůj návrat a vyrovnání účtů s Rackim. Mezitím se také zamiluje do trenérovy dcery. Film je legendární i díky hereckému výkonu Patricka Swayzeho nebo Keanu Reevese.

 

 

USA

Režie: Peter Markle
Hrají: Rob Lowe (Dean Youngblood), Cynthia Gibb (Jessie Chadwick), Patrick Swayze (Derek Sutton), Ed Lauter (Murray Chadwick), Fionnula Flanagan (paní McGillová), Keanu Reeves (Heaver), George J. Finn (Racki)

Autor: Tobi

 Za mě srdcová záležitost, hlášky jako : Youngblood a Suton- poperte se, nebo Bylo na čase Čedviku, Cold lemonade dechochone… To prostě nemá chybu..