Youngblood

První ze série o hokejových filmech, které by si žádný z hokejistů neměl nechat ujít. Naprostá hokejová klasika o tom jak se může z farmářského kluka stát díky tvrdé dřině elitní hokejista. Film je propleten klasickými událostmi na ledě i mimo něj. Hlavní postava Dean Younglood, kterého ztvárnil Rob Lowe, je ukázkovým příkladem talentovaného hráče se smyslem

Youngblood

První ze série o hokejových filmech, které by si žádný z hokejistů neměl nechat ujít.

Naprostá hokejová klasika o tom jak se může z farmářského kluka stát díky tvrdé dřině elitní hokejista. Film je propleten klasickými událostmi na ledě i mimo něj. Hlavní postava Dean Younglood, kterého ztvárnil Rob Lowe, je ukázkovým příkladem talentovaného hráče se smyslem pro hru, který střílí branky jako by nic a bruslí jako by jeho hokejové brusle měl už od narození přirostlé. Problémem je však jeho prchlavá povaha.

I přes jeho křehkou náturu ho trenér Chadwick dá na soupisku. Jeho účinkování ale nemá dlouhého trvání – pošlou ho totiž domů poté, co ho vyřadí jeden obzvláště nepříjemný protihráč Racki, který mladíka brutálním způsobem nemilosrdně pošle k zemi.

Sklíčený Youngblood se vrací domů na kanadský venkov, kde ho jeho otec a starší bratr utvrdí v tom, že hokej není pro slabochy. Za jejich dohledu okamžitě začne s „bojovým“ tréninkem, aby se připravil na svůj návrat a vyrovnání účtů s Rackim. Mezitím se také zamiluje do trenérovy dcery. Film je legendární i díky hereckému výkonu Patricka Swayzeho nebo Keanu Reevese.

USA

Režie: Peter Markle
Hrají: Rob Lowe (Dean Youngblood), Cynthia Gibb (Jessie Chadwick), Patrick Swayze (Derek Sutton), Ed Lauter (Murray Chadwick), Fionnula Flanagan (paní McGillová), Keanu Reeves (Heaver), George J. Finn (Racki)

 Za mě srdcová záležitost, hlášky jako : Youngblood a Suton – poperte se, nebo Bylo na čase Čedviku, Cold lemonade dechochone… To prostě nemá chybu..

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *