Hokejová škola – Czech North Hockey

Letní hokejová škola Czech North Hockey se koná obvykle v prvních deseti srpnových dnech  v Jablonci nad Nisou. Zakončena je try-outem úspěšných účastníků, kteří jsou vybírání k sestavení mužstev pro účast na mezinárodních turnajích. Výuka letních kempů je po pod záštitou a v souladu s naplňováním  programů volnočasových aktivit MŠMT, vedena šéftrenérem, držitelem licence B ČSLH Danielem Stehnem. Kdy projekt vznikl

Hokejová škola – Czech North Hockey

Letní hokejová škola Czech North Hockey se koná obvykle v prvních deseti srpnových dnech  v Jablonci nad Nisou. Zakončena je try-outem úspěšných účastníků, kteří jsou vybírání k sestavení mužstev pro účast na mezinárodních turnajích. Výuka letních kempů je po pod záštitou a v souladu s naplňováním  programů volnočasových aktivit MŠMT, vedena šéftrenérem, držitelem licence B ČSLH Danielem Stehnem.

Kdy projekt vznikl a kdo za ním stojí?

Projekt vznikl v roce 2015. Zorganizoval jej bývalý vynikající  hokejista Daniel Stehno, držitel licence B a hokejový nadšenec Miroslav Matějka

Pro koho je hokejová škola určena?

Hokejová škola je určena mladým hokejistům narozených 2004-20010, jejich rodičům a klubovým trenérům, kteří se chtějí zdokonalovat.

 

Jaké jsou cíle projektu?

Projekt si klade za cíl neopouštět výdobytky české hokejové školy, naopak ji využívat a aplikovat, nikoli napodobovat trendy kanadského či skandinávského modelu, ale naopak rozvíjet český model výchovy hokejové mládeže. V rámci projektu se snažíme pokud možno co nejvíce pracovat s těmi, co to s hokejem myslí vážně, a které hokej obohacuje.

Jakým stylem vedete tréninky?

 Tréninky jsou vedeny individuálně ve skupinách po 5-6 hráčích, efektivním stylem s promyšlenou metodickou prací s využitím nových moderních prvků, jednotky probíhají v rychlosti a se soustavným opravováním. Hokejisté si mohou osvojit (zdokonalit) ty dovednosti, na které není vždy dostatečně čas v klubovém tréninku.

 

Jaké jsou ceny kempů a kolik dní trvají?

Hokejový kemp Czech North Hockey se koná obvykle  4 dny na přelomu července a srpna. Ceny jsou v plné penzi 5.850 Kč. Jsou určeny pro mladé hokejisty ročníků narozených 2003–2011. Hokejový kemp se uskuteční na Zimním stadiónu v Jablonci nad Nisou. Hokejový kemp zahrnuje 10 hodin výuky na ledě, fyzioterapeutická cvičení, plnou penzi, svačiny, pitný režim, sportovní hry (fotbal, plavání), kino. Tréninkové procesy proběhnou pod vedením vedením Martina Holého a Daniela Stehna. Kapacita je asi 30-35 účastníků.  

Máte nějaké individuální/ týmové úspěchy?

Po tři roky trvání hokejových campů byla největší koncentrace účastníků hokejových kurzů v ročnících hokejistů narozených 2006, 2007 a 2008. Proto se v těchto kategoriích podařilo sestavit výběr hokejové školy U 10 (hokejisté narození 2007 / 2008).  Zúčastnil se řady turnajů. 

Z webu „27.8. 2016 nečekaně famózním úspěchem domácího týmu proběhl první ročník Mistrovství Severovýchodních Čech v ledním hokeji dětí narozených 2007 či mladších. Vyvrcholil jím projekt Czech North hockey symbolicky se konající ke 150 letům založení města a proběhl podle pravidel ČSLH v záštitě MŠMT za účasti 12 týmů absolutní hokejové mládežnické špičky. Nad projektem spolupracovali statutární město Jablonec, Sport Jablonec, Liberecký kraj, Pro Hockey – Magazín o NHL a TJ HC Vlci Jablonec. Záštitu přijal náměstek statutárního města Jablonec nad Nisou Pavel Svoboda  a radní  Libereckého kraje Vít Příkaský, kteří malým budoucím Jágrům či Červenkům obětavě předávali ceny, poháry, medaile či špičkové magazíny o NHL a fandili finálovým kláním. Patronem školy byl pětinásobný mistr světa David Výborný. Ceremoniál vyvrcholení doprovázela originální světelná a zvuková show nezaměnitelného jabloneckého mága Pavla Hloužka, kdy zazněla část slavné „Tak pravil  Zarathustra“ R. Štrause či státní hymna. Mladí hokejisté v této působivé atmosféře vbíhali za světel a hudby na led, mnohdy vyčerpaní, ale ceremoniálem opět nažhavení se řadili kolem 18 hodiny k posledním bojům o medaile za ovací stovek diváků. V bojích o medaile se po 10 dlouhých hodinách maratonů zápasů Mistrovství utkaly ti nejlepší –  týmy Slavie Praha,  Hvězdy Praha,  Letců Letňany a k nadšení publika pořadatelský domácí výběr Czech North Hockey. Za sebou nechali takové týmy jako Piráti Chomutov, HC Příbram, Buldoky Neratovice nebo Bílé Tygry Liberec. Trenérem týmu byli  D. stehno a J. Čutta. „

Tým pod vedením Lukáš Zórklera a Daniela Stehna navštívil 14.-16. 4. 2017 Mezinárodní hokejový turnaj pro mládež a dorost Easter Cup v Mostě, který je asi nejlépe mezinárodně obsazeným turnajem od roku 2002 a získal 2. místo. Turnaj postupně navštívila mužstva z 21 zemí světa – z Kanady, Švédska, Anglie, Maďarska, Německa, Rakouska, Itálie, Slovinska, Švýcarska, Slovenska, Ukrajiny, Finska, Lotyšska, Norska, Dánska, Polska, Ruska, Holandska, Litvy, Běloruska a Rumunska. Trvá vždy přibližně 14 dnů a pravidelně mívá kolem 1200 účastníků. Díky tomu je turnaj brán jako jedna z největších hokejových událostí v České republice pro mládež a dorost. Tento úspěšný tým byl doplněný po dohodě s kluby o mimořádně talentované hokejisty z BK Mladá Boleslav (Kristek, Tětiva, Růžička), HC Česká Lípa (Vondruška, Bajer, Hora), HC Vlci Jablonec (Jastrab, D. Hrouda, Baksalary, Matějka, Kratochvíl),  HC Lomnice nad Popelkou (Mácháček, Vitkovič), dále  BK Nová Paka (Trefil), Mountfiled Hradec Králové (Frolík, Langer), HC stadion Litoměřice (Tvrzník), Motor České Budějovice (P.Minář), Kobra Praha (O. Hrouda). V mezinárodní konkurenci uspěl i v dovednostních soutěžích. Czech North hockey tým skončil s famózním skóre 19:4. Svůj Turnaj vyhrál s vyhranými pěti zápasy. Po vítězství v turnaji se utkal v super finále o pohár s výběrem North hockey (Chomutov, Most, Litvínov) a podlehl 4:2. V dovednostních soutěžích, kterých se zúčastnilo 17 hokejistů v každé soutěži také Czech North hockey válcoval a vynikal. Vítězem golmanské soutěže a nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Tobiáš Tvrzník, na druhých místech ze 17 skončili v rychlostním slalomu Filip Matějka, v tvrdosti střelby Matyáš Baksalary, třetí v rychlosti byl kapitán výběru Matěj Bajer. Na pátém a šestém místě v nájezdech a přesnosti Jakub Kristek a Filip Frolík. „

 

Sledujete své svěřence i mimo kempy?

Pozvání do mužstva Czech North hockey získávají talentovaní hokejisté a proto trenéři spolupracují s jednotlivými kluby a konzultují růst a vyměňují si zkušenosti nad jednotlivými mladými hokejisty. 

Autor: Tobi