zaniklé hokejové značky

Pokud patříte mezi hokejové nadšence, či pamětníky, kteří hráli na dřevěných holích, jistě vás hned napadne nějaká hokejová značka, která zanikla. V dnešním článku bych zkusil připomenout 8 z nich, které se navždy napsali do srdcí hokejistů a dnes je již není možné najít. Mnoho hokejových značek vyrostlo na základě nákupu obrovských společností, které tak získali zajímavé technologie pro výrobu holí a hokejové výstroje. Pokud si zavzpomínáte na dětství, jistě vás nějaká hokejová značka napadne. Připravte si kapesníky, jdeme na to.

 

EASTON

Tahle značka ukončila výrobu hokejového vybavení relativně nedávno. Aktuálně se soustředí zejména na baseball. Easton byl po mnoho let součástí nejen amatérského, ale i profi hokeje. Mimo jiné přišel na trh se zakulacenými hranami na holi a to bylo něco. Jejich první kompozitové hole a shafty s vyměnitelnou čepelí měl v rukou snad každý. V roce 2016 byla značka Easton Hockey prodána Bauer´sPerformance Sport Group a již hokejový sortiment nevyrábí.

JOFA

Značka Jofa je známá zejména díky hokejovým helmám. Dnes se jejich „retro“ kousky prodávají i za několik tisíc korun. Mimo jiné značku velmi rád nosil i Jaromír Jágr a tak se jeho helmě Jofa začalo přezdívat Jágrovka. Společnost byla prodána v roce 2004 do Reebok inc.

TITAN

Dříve něž se změnil trh díky kompozitovým holím, byla Jofa a jejich hůl 4020 to nej co jste mohli držet v ruce. Samotný Wayne Gretzky s ní hrával a  to už mluví samo za sebe. Společnost nakonec získala značka CCM.

REEBOK HOCKEY

Značka Reebok je trochu záhadná. Okolo roku 2000 byla na vrcholu a v NHL ji nosila velká část hráčů. Sidney Crosby se stal její hlavní tváří a tak se čekal útok na post světové jedničky mezi prodejci. V roce 2004 koupila značku CCM a v roce 2005 přidala Adidas. Vše nasvědčovalo tomu, že se Reebok stane jedničkou. Pak však přišla změna a celá značka začala rebrandovat své vybavení na CCM. Dnes se tak stále setkáváme s produkty RBK obrandované CCM.

NIKE HOCKEY

Značka Nike hockey se trhem prohnala jako bouře. Mnoho z vás ji možná ani nezaregistrovala, ale na jejich bruslích a hokejkách Quest hrál ve své době i Mario Lemieux. Nike vznikla nákupem „bauer“ společnosti Canstar v roce 1995. V roce 2008 ji prodala zpět a tím vlastně vše skončilo.

COOPER

Další značka, která se proslavila hokejovými helmami je Cooper. Tyto drsně vypadající helmy působily jak z jiného světa a dnes jsou vyhledávanou relikvií sběratelů. Značku Cooper koupil Bauer.

MISSION-ITECH

Další značkou, která zapadla v dějinách, byla Mission-Itech. Značka, která se původně věnovala doplňkům výstroje a inline hokeji získal v roce 2008 Bauer.

TPS

TPS měla na svoji dobu skvělé hole. První kompozitky patřily společně s Easton k tomu nejlepšímu, co se dalo sehnat. K tomu design, který měl vkus a na který nedal dopustit mnohý hokejista. Značku získal Sherwood a výroba holí již pod značkou zůstala.

 

Která značka vám osobně nejvíce chybí? Máte některý z pokladů schovaných ve sklepě? Napište nám.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.