Hokejové branky, nejčastější dotazy

Na webu Hokejman.cz vystavujeme celou řadu hokejových branek a spoustu náhradních sítí pro váš střelecký trénink. Můžete se spolehnout, že u nás najdete všechny druhy branek, od malých branek na pond hokej (rybníková hokej), přenositelné branky s rozkládací konstrukcí, či profesionální pro každodenní trénink. S dostupností více variant a rozměrů branek vzniká velké množství často se opakujících

Hokejové branky, nejčastější dotazy

Na webu Hokejman.cz vystavujeme celou řadu hokejových branek a spoustu náhradních sítí pro váš střelecký trénink. Můžete se spolehnout, že u nás najdete všechny druhy branek, od malých branek na pond hokej (rybníková hokej), přenositelné branky s rozkládací konstrukcí, či profesionální pro každodenní trénink. S dostupností více variant a rozměrů branek vzniká velké množství často se opakujících dotazů, které jsme shrnuli do tohoto článku.

Rozměry hokejové branky

Jedním z nejčastějších dotazů je, jak velká musí být branka, aby splňovala pravidla pro lední hokej. Hokejová branka musí dle pravidel IIHF měřit 72“ x 48“ x 40“ palců, což je 183 x 122 x 60/122 cm. Branka pro ligové soutěže nesmí být rozložitelná a musí mít dvě svislé tyče 5 cm široké, které jsou 122 cm vysoké a musí být od sebe vzdálené 183 cm. Všechny ostatní části branky musí být bílé.

Typy hokejových branek

Je možné používat pro lední hokej jakýkoliv typ hokejové branky? Ne, každý typ hokejové branky je vhodný pro jiný účel. Pokud budete na branku střílet hokejovými puky, musí na to být konstrukce branky stavěná. Některé hokejové branky jsou určené pro venkovní hokej s tenisovým míčkem, či míčkem na hokejbal. Tuto informaci vždy najdete v detailu produktu. Trénink střelby na menších rozměrech branky však může být prospěšný pro svou náročnost a jako variabilita tréninku ideálním řešením.

Branka na rybníkový hokej

Jaká branka je vhodná na rybníkový hokej? Branky na rybníkový hokej jsou oproti klasickým výrazně nižší. Díky nízké konstrukci nutí hráče střílet po zemi a tak nedochází k tomu, aby puk ohrozil trup či obličej hráčů. Rybníkový hokej se nehraje s brankáři a samotná malá branka podporuje přesnost střelby. Je tedy výborným pomocníkem pro doplňkový trénink. Pro rybníkový hokej máte na výběr klasické mini hokejové branky a tzv. pond hokejové branky, které jsou ještě nižší.

Hokejová síť

Jak navléct síť na hokejovou branku? Pokud jste pořídili branku, na kterou je nutné navléct síť nebo jste trénovali tak tvrdě, že je vaše stávající hokejová síť samá díra, jistě vás napadla otázka, jak na to? Pokud vaše branka neumožňuje rozložení a nemá zabudované oka pro uchycení, budete muset síť navazovat pomocí provázků. Doporučujeme začít od středu a pokračovat přes jednotlivé rohy.

Pokud máte rozkládací branku, začněte s navlékáním na středovou tyč a přes boční tyče směrem dolů postupně posouvejte tak, aby došlo k rovnoměrnému rozprostření. Některé sítě jsou dodávány s extra pásky pro snadnější fixaci na branku.

Tip: Pro co nejčistší vzhled a co nejpevnější síť nevynechávejte žádné otvory v síti. Chcete-li vytvořit super bezpečnou síť, svažte ji po každém třetím nebo čtvrtém svaru.

Ať už hledáte originální hokejovou branku, branku pro street hokej nebo mini branky, zaměřte se na detailní popis dané branky. Často se stává, že po nákupu zákazník zjistí, že jeho brána není vhodná pro trénink, ke kterému byla zakoupena. Trénink střelby je pro hokejisty velmi důležitý a její nácvik mimo led by měl být denním chlebem již od nejmenších kategorií. Pokud to s tréninkem myslíte opravdu vážně, můžete využít dalších pomůcek, jako jsou terče, střelecká deska, či plachta s otvory. Každý trénink navíc pomáhá.

Mohlo by vás zajímat

nahrávače hokejové

Připravuješ se na novou sezónu? Na e-shopu Hejduksport.cz nyní můžeš získat slevu 25% na všechny…

bruslení na skatemillu

Pokud se pohybujete okolo ledního hokeje, jistě jste už někde zaslechli slůvko Skatemill. V dnešním článku…

Hokejový kemp ccm

I v minulosti jsem rád psal o zajímavých kempech, které rozvíjejí hokejové dovednosti mladých hráčů. CCM…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *