zavazováni bruslí

Jak správně zavázat hokejové brusle

Věděli jste, že existuje správný a špatný způsob, jak si zavázat hokejové brusle? Pokud si své brusle nezavazujete správně, nevyužíváte naplno stabilizaci kotníku a další vlastnosti, které brusle nabízejí. Věnujte zavazování bruslí pozornost a zlepšete tak svůj výkon na ledě. V dnešním článku najdete několik rad, jak na to. Příprava nohy v brusli Než si začnete

Jak správně zavázat hokejové brusle

Věděli jste, že existuje správný a špatný způsob, jak si zavázat hokejové brusle? Pokud si své brusle nezavazujete správně, nevyužíváte naplno stabilizaci kotníku a další vlastnosti, které brusle nabízejí. Věnujte zavazování bruslí pozornost a zlepšete tak svůj výkon na ledě. V dnešním článku najdete několik rad, jak na to.

Příprava nohy v brusli

Než si začnete zavazovat brusle, usaďte do nich nohu a pohybem uvnitř najděte ideální pozici. Pokud sedíte na lavičce, zatlačte nohu patou proti zemi. Uchopte tkaničky, do každé ruky jednu. Protáhněte nohu tak, abyste se mohli opřít svou vahou o patu brusle a zatáhněte směrem k sobě. Tím se vytáhnou přebytečné centimetry tkaničky, které by vám zavazeli. Začněte utahovat část tkaniček, která je nejblíže špičce brusle. Postupným utažením od špičky brusle nahoru silou dotahujte jednotlivá oka. Pokud vám zavazí časti tkaniček, můžete je opět povytáhnout.

Dotažení hokejové brusle

Jakmile dotáhnete tkaničky až ke kotníku, oběma rukama uchopte každý konec tkaničky a zatáhněte k sobě. Překřižte jednu tkaničku přes druhou, smyčku pod ní a zpět na stranu (stejně jako utahujete boty). A nyní to hlavní. Zopakujte uzel. Dvojité překřížení tkaniček uzamkne uzel na místě a zabrání jeho povolení.

Nyní máte hotovo a můžete vyrazit na led. Věřte, nebo ne, dvojitý uzel je opravdový zázrak. U mnohých hráčů často vídáme, že si tkaničky a kotník dotahují pomocí pásky na holeně. Tutu fixaci nedoporučujeme, jelikož páska utáhne celou brusli, která pak nemusí dostatečně fungovat při přenosu energie v bruslení.

Potřebujete nové tkaničky?

Bezpečnostní tipy

  1. Než začnete zavazovat brusle, ujistěte se, že máte obě brusle nasazené. Nože bruslí jsou velmi ostré a při smýknutí může hrozit zranění.
  2. Ujistěte se, že vaše tkaničky mají po utažení stejnou délku. Pokud tomu tak není, je třeba porovnat tkaničky tak, aby zůstali konce stejně dlouhé, jinak hrozí nebezpečí zakopnutí během hry, což může vést ke zranění.
  3. Nikdy nezavazujte tkaničky tak, aby se při dotahování zvedla vaše noha do vzduchu. Mohli byste poranit někoho v okolí.

U dětí je obecně problém, že si nedokáží dotáhnout sami brusle. Většina trenéru nechce, aby rodiče oblékali své děti a trávili s nimi čas v hokejové šatně. Děti si tak musí poradit sami. Jak na to? To se dozvíte v článku jak zavázat dítěti brusle.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *