tvarovani chranice na zuby

Jak vytvarovat hokejové chrániče na zuby

Není to sice bojové tetování, jak si jednou mylně namlouval (jistě v žertu) Robert Záruba, ale pro mnohé hokejisty je podobný chránič naprostou nutností. Nakonec, kdo by chtěl kvůli tvrdším zákrokům soupeře nebo rychle letícímu puku přijít o zdravé zuby? Každé chrániče na zuby mají trochu jiný tvar, někdy se liší i použitými materiály, jindy

Jak vytvarovat hokejové chrániče na zuby

tvarovani chranice na zuby

Není to sice bojové tetování, jak si jednou mylně namlouval (jistě v žertu) Robert Záruba, ale pro mnohé hokejisty je podobný chránič naprostou nutností. Nakonec, kdo by chtěl kvůli tvrdším zákrokům soupeře nebo rychle letícímu puku přijít o zdravé zuby? Každé chrániče na zuby mají trochu jiný tvar, někdy se liší i použitými materiály, jindy tvarem. V dnešní době si dokážete vytvarovat chrániče na zuby sami doma, bez nutnosti navštívit zubaře. S designovým chráničem potom můžete být elegantní třeba jako Nikita Gusev, bývalý ruský křídelník Vegas Golden Knights, jenž je jeho nošením nejen na světových šampionátech opravdu proslulý…

Tvarování chrániče na zuby

Ohřejte vodu v rychlovarné konvici až k bodu varu a poté ji opatrně přelijte do skleněné nádoby. Následně vhoďte chránič na zuby do vody, jednoduše proto, aby změkl a byl patřičně tvárný – asi na půl minuty. Potom jej vylovte vidličkou (opravdu, zní to možná na první přečtení vtipně, ale brzy poznáte, o jak praktickou radu jde) a opláchněte pod proudem tekoucí studené vody. Stačí jen vteřina, nedržte ho pod kohoutkem nijak dlouho, aby zbytečně nevychladl.

Ochrana zubů pro hokejisty

Pak si zahrajete hru, jakou má rád u zubaře jen málokdo – vložíte si chránič do úst a přitisknete pevně k zubům. Ano, v podstatě to jsou otisky, jak je znáte třeba při vytváření zubních korunek. Držte chránič v ústech asi půl minuty, nebojte se tu a tam přitlačit, jemně jej vytvarovat. Pořád ještě je dost teplý na to, aby se přizpůsobil konturám čelisti a tváře, sedl na dásně pevně, ale současně dost pohodlně pro celých šedesát minut hry a případné prodloužení. V posledním kroku jej pak opláchněte ledovou vodou (nebo rovnou vnořte na chvíli do misky), aby patřičně ztuhnul. Poté už bude připraven k okamžitému použití při hře.

Nosit chrániče na zuby se se opravdu vyplatí. Kromě ochrany zubů plní také funkci prevence proti otřesu mozku. Neriskujte zbytečně zdraví.

Mohlo by vás zajímat

3 komentáře: „Jak vytvarovat hokejové chrániče na zuby“

 1. Kamil svob avatar
  Kamil svob

  Je mozne proces tvarovani opakovat? Mam chranic zubu uz delsi dobu a prijde mi, ze jsou vyzvejkany

 2. Voboril avatar
  Voboril

  Je nejaky rozdil mezi chranicem od zubarky a tim kupovanym?

 3. admin avatar
  admin

  Od zubařky je lépe tvarovaný, ale také mnohem dražší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *