Je mnoho způsobů, jak si omotat hokejku. V dnešním článku jsme se rozhodli vybrat TOP 4 nejpoužívanější způsoby (+1 bonus). Jaké to jsou? Pokud jste si mysleli, že omotání hokejky je jednoduchá věc, jste na omylu. Omotání hole není žádná pr… Každý styl vystihuje samotného hráče. Omotávka na hokejce má za úkol tlumit náraz puku do hokejky a zároveň napomáhat s jeho udržením na holi. Každý hokejista ví, jaká nepříjemnost je, pokud máte ve středu hokejky rozříznutou pásku, nemluvě o tom, co to udělá s vaší hlavou.

 

Omotání hokejky „Ponožka“

Omotání na ponožku se přezdívá způsobu, kdy je čepel zcela omotána, od patky po špičku tak, že není vidět ani kousek čepele. K tomuto omotání patří i efektivní zastřihnutí okolo špičky čepele. Po dokončení vypadá čepel jak kdyby jste na ni navlékli ponožku. Omotání na ponožku je vždy umělecké dílo. Pečlivý proces přípravy, elegantní provedení každého dotažení páskou dotváří na čepeli dokonalou symetrii. Někteří specialisté aplikují i model tzv. špinavé ponožky, tedy omotání bílou páskou a následné začernění pukem.

Omotání hokejky „Toe Nail“ ( špičák)

Zde se motá páska od špičky po střed hole. Zadní část hokejky se nechává volná. V podstatě se jedná o poloviční ponožku. Záleží na každém, jestli hodnotí toto omotání jako polo-omotané, nebo polo-nedomotané.

 

 
 
[dgpc_product_carousel type=“product_category“ include_categories=“3057″ orderby=“price“ show_items_tablet=“4″ show_items_mobile=“2″ arrow_nav=“on“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dgpc_product_carousel]

Na lajdáka

Prostě když se ti s tím nechce moc sr… Hodíš tam pár omotání od oka do středu a ono to bude nějak stačit. Výhodou je rychlá úprava, kterou zvládnete i mezi střídáním. Omotání na lajdáka využívá i David Pastrňák, který díky tomu sklidil nejednu kritiku.

 

Klasický styl omotání

Na špičce i na patce zůstane volné místo na jedno omotání, jinak je vše perfektně omotané. Prostě precizní klasika, která neomrzí.

 

Bonus na závěr. Toto snad ani nebudeme počítat mezi omotání.

Na klauna

Každý máme nějakého spoluhráče, který stále vymýšlí nějaké nesmysly na hokejce. Omotání na klauna tak nemá žádná pevná pravidla, jde prostě o nějakou šílenost, která ho zrovna napadne. Barevné hokejové pásky přímo svádí k vymýšlení netradičního omotání, tak proč to nezkusit?

 

 
 

Související produkty

[dgpc_product_carousel type=“product_category“ include_categories=“3057″ show_items_tablet=“4″ show_items_mobile=“2″ arrow_nav=“on“ _builder_version=“4.18.1″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dgpc_product_carousel]

A co vy, jaké omotání preferujete? Našli jste zde svůj způsob? Záleží vám na barvě hokejové pásky, kterou si hůl omotáte? Napište nám do komentáře.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *