jak omotat hokejku

Top 4 návody na omotání hokejky

Je mnoho způsobů, jak si omotat hokejku. V dnešním článku jsme se rozhodli vybrat TOP 4 nejpoužívanější způsoby (+1 bonus). Jaké to jsou? Pokud jste si mysleli, že omotání hokejky je jednoduchá věc, jste na omylu. Omotání hole není žádná pr… Každý styl vystihuje samotného hráče. Omotávka na hokejce má za úkol tlumit náraz puku

Top 4 návody na omotání hokejky

jak omotat hokejku

Je mnoho způsobů, jak si omotat hokejku. V dnešním článku jsme se rozhodli vybrat TOP 4 nejpoužívanější způsoby (+1 bonus). Jaké to jsou? Pokud jste si mysleli, že omotání hokejky je jednoduchá věc, jste na omylu. Omotání hole není žádná pr… Každý styl vystihuje samotného hráče. Omotávka na hokejce má za úkol tlumit náraz puku do hokejky a zároveň napomáhat s jeho udržením na holi. Každý hokejista ví, jaká nepříjemnost je, pokud máte ve středu hokejky rozříznutou pásku, nemluvě o tom, co to udělá s vaší hlavou.

Výběr pásky na hokejku

Prvním krokem by měl být výběr vhodné pásky, tedy zvolit speciální pásku hokejku(v obchodech se ještě setkáte s páskou na holeně a páskou na žerď). Ne všechny hokejové pásky jsou stejné. Liší se strukturou materiálu, barvou i lepivostí. Na to, která vám sedne nejvíce, dojdete jedině zkoušením. Pokud hokejku omotáváte poprvé, doporučuji začít s běžnou černou páskou.

Omotání hokejky „Ponožka“

Omotání na ponožku se přezdívá způsobu, kdy je čepel zcela omotána, od patky po špičku tak, že není vidět ani kousek čepele. K tomuto omotání patří i efektivní zastřihnutí okolo špičky čepele. Po dokončení vypadá čepel jak kdyby jste na ni navlékli ponožku. Omotání na ponožku je vždy umělecké dílo. Pečlivý proces přípravy, elegantní provedení každého dotažení páskou dotváří na čepeli dokonalou symetrii. Někteří specialisté aplikují i model tzv. špinavé ponožky, tedy omotání bílou páskou a následné začernění pukem.

Kvalitní pásky od všech výrobců

Omotání hokejky „Toe Nail“ ( špičák)

Zde se motá páska od špičky po střed hole. Zadní část hokejky se nechává volná. V podstatě se jedná o poloviční ponožku. Záleží na každém, jestli hodnotí toto omotání jako polo-omotané, nebo polo-nedomotané.

Na lajdáka

Prostě když se ti s tím nechce moc sr… Hodíš tam pár omotání od oka do středu a ono to bude nějak stačit. Výhodou je rychlá úprava, kterou zvládnete i mezi střídáním. Omotání na lajdáka využívá i David Pastrňák, který díky tomu sklidil nejednu kritiku. Dle informací používá toto omotání od žáků, kdy chtěl ušetřit co nejvíce pásky skrz nedostatek financí.

Klasický styl omotání

Na špičce i na patce zůstane volné místo na jedno omotání, jinak je vše perfektně omotané. Prostě precizní klasika, která neomrzí.

Bonus na závěr. Toto snad ani nebudeme počítat mezi omotání.

Na klauna

Každý máme nějakého spoluhráče, který stále vymýšlí nějaké nesmysly na hokejce. Omotání na klauna tak nemá žádná pevná pravidla, jde prostě o nějakou šílenost, která ho zrovna napadne. Barevné hokejové pásky přímo svádí k vymýšlení netradičního omotání, tak proč to nezkusit?

A co vy, jaké omotání preferujete? Našli jste zde svůj způsob? Záleží vám na barvě hokejové pásky, kterou si hůl omotáte? Napište nám do komentáře.

A co další omotávky?

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *