Často se mě v chatu na naší stránce ptáte, co znamená označení hokejky JR,  INT a podobně. Proto jsem se rozhodl sepsat tento článek, který tento pojem vysvětlí. Hokejky můžeme členit podle výrobců, cenové hladiny, skupiny určení a mnoha dalšího. Nejjednodušším členěním však zůstává členění dle věku hráče. Věk je sice uváděn v určitém rozptylu od, do, ale pro snadnější orientaci jistě pomůže.

Kompozitové hokejky dělíme na 4 základní kategorie.

 

YTH hokejky – Yth hokejky, je používaná zkratka pro anglický výraz „youth“. Tyto hole jsou určeny pro nejmenší děti ve věku od 3 do 8 let a jsou uzpůsobené délkou hole, její šířkou shaftu a délkou čepelí. U hokejek YTH je používán flex 20-40. Bohužel výrobci holí se na tyto hole příliš nezaměřují a tak je velmi obtížné hůl koupit.

JR hokejky– Jr je označení holí z anglického výrazu „Junior“. Hokejky s tímto označením jsou určeny pro hráče ve věku 9-12 let, ale běžně s nimi hrají děti ve věku od 7let. Oproti YTH jsou JR delší i širší v shaftu, ale čepel bývá stejná. Pro juniorské hokejky je používán flex od 40 do 50.

INT hokejky – INT, neboli intermediate, je hokejka, která spojuje juniorské a seniorské hole. Z obou kategorii využívá jejich část a je tedy takovým mezistupněm.

SR hokejky – SR hokejky je zkratka užívaná pro seniorské vybavení a také poslední kategorií hokejek. Hokejky s označením SR jsou určeny pro hráče od 13 let, kteří již potřebují delší a tlustší hokejku s vyšším flexem. Flex se u seniorských holí pohybuje od 75 do 110.