Hokej se neustále vyvíjí a s ním přicházejí i novější a modernější materiály, které se používají pro výrobu hokejek.Proto jsme pro vás připravili malý přehled…

 dřevěná hokejka

Dřevěné hokejky  jsou používány již od vzniku hokeje. Dodnes mají své zastánce mezi profesionálními hokejisty i amatéry. Jejich velkým kladem je jejich nízká cena. Nevýhodou je jejich trvanlivost. Dřevěné hokejky časem vyschnou a poté dochází k jejich snadnějšímu zlomení, nebo rozčepýření. Dále se vyznačují vyšší váhou, což dnes není příliš vyhledávané, ale pro některé hráče je to naopak přijatelnější.

 

Sklolaminátové hokejky – jsou takovým nástupcem dřevěných hokejek. Tyto hokejky mají dřevěné jádro a jsou obaleny právě sklolaminátem. Sklolaminát lze považovat za takový předskokan kompozitu. Nejvíce tento druh vyhledávají hobby hokejisté, právě kvůli nízké ceně.

Hliníkové hokejky – méně používané hokejky. Tento druh se příliš neosvědčil a byl velmi rychle překonán grafitovými hokejkami. Hliníkové hole jsou dražší a lze u nich vyměnit lopaty (čepele).

Grafitové hole – tyto hokejky jsou opravdu velmi lehké a velmi pevné, jedná se asi o nejpoužívanější hole.  Většinou se jedná o střední třídy u všech značek.

Kompozitové hole – nejdražší materiál hokejových holí, ale jejich kvalita a herní vlastnosti vám cenu vrátí. Komfort, který vám tyto hole přinesou, si opravdu zamilujete a budete se chtít i nadále rozmazlovat.

 

Základní rozdíly výhody a nevýhody

 

Kompozitové hokejky

 

Výhody Nevýhody
Nízká váha Vyšší pořizovací náklady
Odolnost vůči vodě Hokejka časem změkne
Lepší držení- zejména díky gripu
Vyšší cit při hře
Lepší přenos energie při střelbě
Široký výběr
Dřevěné hokejky

 

Dřevěné hokejky

 

Výhody Nevýhody
Nízké pořizovací náklady Vyšší váha
Vyšší výdrž na nestandatrním povrchu nízká odolnost vůči vodě
Lepší držení- zejména díky gripu Dřevo rychleji ztrácí své vlastnosti
Horší manipulace při hře

 

Pro jakou hůl se nakonec rozhodnete je jen na vás. Důležité je vždy to, pro jakou příležitost si hůl kupujete. Důležité je, zodpovědět si pár otázek.  Jakou s ní budete hrát soutěž, jaký herní styl hrajete, jaký finanční obnos jste ochotni do hokejky investovat.

Pokud si nebudete jistí s výběrem, nebo budete chtít doporučit nejvhodnější hůl, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s vaším výběrem pomůžeme.