Základní rozdíly mezi holemi a jejich složení

Hokej se neustále vyvíjí a s ním přicházejí i novější a modernější materiály, které se používají pro výrobu hokejek. Proto jsme pro vás připravili malý přehled… Dřevěné hokejky  jsou používány již od vzniku hokeje. Dodnes mají své zastánce mezi profesionálními hokejisty i amatéry. Jejich velkým kladem je jejich nízká cena. Nevýhodou je jejich trvanlivost. Dřevěné hokejky časem vyschnou a poté

Základní rozdíly mezi holemi a jejich složení

Hokej se neustále vyvíjí a s ním přicházejí i novější a modernější materiály, které se používají pro výrobu hokejek. Proto jsme pro vás připravili malý přehled…

Dřevěné hokejky  jsou používány již od vzniku hokeje. Dodnes mají své zastánce mezi profesionálními hokejisty i amatéry. Jejich velkým kladem je jejich nízká cena. Nevýhodou je jejich trvanlivost. Dřevěné hokejky časem vyschnou a poté dochází k jejich snadnějšímu zlomení, nebo rozčepýření. Dále se vyznačují vyšší váhou, což dnes není příliš vyhledávané, ale pro některé hráče je to naopak přijatelnější.

Sklolaminátové hokejky – jsou takovým nástupcem dřevěných hokejek. Tyto hokejky mají dřevěné jádro a jsou obaleny právě sklolaminátem. Sklolaminát lze považovat za takový předskokan kompozitu. Nejvíce tento druh vyhledávají hobby hokejisté, právě kvůli nízké ceně.

Hliníkové hokejky – méně používané hokejky. Tento druh se příliš neosvědčil a byl velmi rychle překonán grafitovými hokejkami. Hliníkové hole jsou dražší a lze u nich vyměnit lopaty (čepele).

Grafitové hole – tyto hokejky jsou opravdu velmi lehké a velmi pevné, jedná se asi o nejpoužívanější hole.  Většinou se jedná o střední třídy u všech značek.

Kompozitové hole – nejdražší materiál hokejových holí, ale jejich kvalita a herní vlastnosti vám cenu vrátí. Komfort, který vám tyto hole přinesou, si opravdu zamilujete a budete se chtít i nadále rozmazlovat.

Základní rozdíly výhody a nevýhody

Kompozitové hokejky

VýhodyNevýhody
Nízká váhaVyšší pořizovací náklady
Odolnost vůči voděHokejka časem změkne
Lepší držení- zejména díky gripu 
Vyšší cit při hře 
Lepší přenos energie při střelbě 
Široký výběr 
Dřevěné hokejky 

TOP kompozitové hokejky

Dřevěné hokejky

VýhodyNevýhody
Nízké pořizovací nákladyVyšší váha
Vyšší výdrž na nestandatrním povrchunízká odolnost vůči vodě
Lepší držení- zejména díky gripuDřevo rychleji ztrácí své vlastnosti
 Horší manipulace při hře

Dřevěné hokejky pro všechny hráče

Pro jakou hůl se nakonec rozhodnete je jen na vás. Důležité je vždy to, pro jakou příležitost si hůl kupujete. Důležité je, zodpovědět si pár otázek.  Jakou s ní budete hrát soutěž, jaký herní styl hrajete, jaký finanční obnos jste ochotni do hokejky investovat.

Pokud si nebudete jistí s výběrem, nebo budete chtít doporučit nejvhodnější hůl, přečtěte si náš článek Jak vybrat hokejku. Jistě vám pomůže.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *