brusle bauer OD1N

Na nedávné tiskovce představil Bauer prototyp nových bruslí Bauer OD1N. Brusle mají velmi odlišnou konstrukci, což přitáhlo moji pozornost. Čím jsou vyjimečné? Brusle Bauer OD1N jsou vyrobeny s jasným záměrem. Vyvinout co nejlehčí hokejovou brusli. Tak jak se zrychluje hokej, je třeba i měnit zajeté koleje hokejové výstroje. OD1N je toho přesným příkladem. Brusle jsou extrémně lehké a lze je upravit, aby odpovídali různým stylům hry. Jde snad Baueru o to vyrábět pouze jeden druh bruslí? Díky nové konstrukci byla každá brusle odlehčena o více než půl kilogramu. To už je pěkný posun!

 

futuristická brusle bauer OD1N

Úspora hmotnosti pochází z několika částí. Tou největší je nový karbonový holder, který poskytuje vyšší přenos energie a lepší cit pro bruslení. Díky své pružnosti cítíte každý odraz a dokážete snadněji vystartovat.

Výrobce uvádí, že se jedná o nejlehčí brusli, jakou kdy kdo vyvinul. Pro srovnání je o třetinu lehčí, než nejnovější model. Upravený holder je z kompozitu a vytváří nejlehčí možnou konstrukci, která zvyšuje přenos energie. Pro samotnou botu byly použity materiály, které zatím nebyly v žádném modelu brusle. Okolo brusle vzniklo mnoho otázek, ale jak už to tak bývá. na odpovědi si budeme muset počkat. Brusle Bauer OD1N je prozatím v testovací fázi a uvidíme kdy/jestli se dostane do prodeje. Zatím se můžete podívat na video z testu bruslí.

 

 

 

2 Komentáře(ů)

  1. Mira

    Trochu star wars ne? Bych mel strach se do toho se svyma 130 kg oprit. By ty holdery praskly jak nic..

  2. Matej

    Ja myslim ze je to dobry krok, cela hokejova vystroj se odlehcuje tak proc ne brusle

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.