Na nedávné tiskovce představil Bauer prototyp nových bruslí Bauer OD1N. Brusle mají velmi odlišnou konstrukci, což přitáhlo moji pozornost. Čím jsou vyjimečné?

Brusle Bauer OD1N jsou vyrobeny s jasným záměrem. Vyvinout co nejlehčí hokejovou brusli. Tak jak se zrychluje hokej, je třeba i měnit zajeté koleje hokejové výstroje. OD1N je toho přesným příkladem. Brusle jsou extrémně lehké a lze je upravit, aby odpovídali různým stylům hry. Jde snad Baueru o to vyrábět pouze jeden druh bruslí? Díky nové konstrukci byla každá brusle odlehčena o více než půl kilogramu. To už je pěkný posun!

futuristická brusle bauer OD1N

Úspora hmotnosti pochází z několika částí. Tou největší je nový karbonový holder, který poskytuje vyšší přenos energie a lepší cit pro bruslení. Díky své pružnosti cítíte každý odraz a dokážete snadněji vystartovat.

Výrobce uvádí, že se jedná o nejlehčí brusli, jakou kdy kdo vyvinul. Pro srovnání je o třetinu lehčí, než nejnovější model. Upravený holder je z kompozitu a vytváří nejlehčí možnou konstrukci, která zvyšuje přenos energie. Pro samotnou botu byly použity materiály, které zatím nebyly v žádném modelu brusle. Okolo brusle vzniklo mnoho otázek, ale jak už to tak bývá. na odpovědi si budeme muset počkat. Brusle Bauer OD1N je prozatím v testovací fázi a uvidíme kdy/jestli se dostane do prodeje. Zatím se můžete podívat na video z testu bruslí.