nová řada brankářské výstroje bauer

Betony Bauer Supreme UltraSonic – nejstabilnější betony na trhu

Brankářské betony Bauer Supreme UltraSonic jsou novinkou sezóny 2020/2021, kdy Bauer slibuje opravdovou revoluci. V čem jsou tyto betony jiné? Betony Bauer Supreme UltraSonic jsou již otestované zvučnými jmény naší extraligy, jako je Marek Čilijak, Matěj Machovský, Filip Novotný či Libor Kašík, kteří byli ochotní se podělit o svůj názor. Všichni výše jmenovaní brankáři si

Betony Bauer Supreme UltraSonic – nejstabilnější betony na trhu

nová řada brankářské výstroje bauer

Brankářské betony Bauer Supreme UltraSonic jsou novinkou sezóny 2020/2021, kdy Bauer slibuje opravdovou revoluci. V čem jsou tyto betony jiné? Betony Bauer Supreme UltraSonic jsou již otestované zvučnými jmény naší extraligy, jako je Marek Čilijak, Matěj Machovský, Filip Novotný či Libor Kašík, kteří byli ochotní se podělit o svůj názor. Všichni výše jmenovaní brankáři si chválili zejména stabilitu při slidování, což ruku na srdce se ani Baueru u starších modelů moc nedařilo ukočírovat. Pojďme se mrknout na složení.

Nejstabilnější betony na trhu

Oproti dřívějším modelům řady Supreme došlo k úpravě procesu technologické výroby. Technologie CORETECH Skin ( Coefficient of restitution), představuje úpravu nejen vnějšího designu betonů, ale hlavně úpravu povrchu. Bauer v rámci tohoto procesu kombinuje síťovanou polyetylenovou pěnu, Curv kompozit a materiál Lycra-spandex. Grafika je na betony nanesena pomocí tištěné grafiky. Celý povrch je tak označován jako kůže CORETECH ST.

  •  151° SHOCKLITE CORE PRO – Nový úhel zlomu betonu pod kolenem, který je zesílený Curv® kompozitem odráží puky přesně tam, kde jsou potřeba – co nejdále od brány.
  • STABILISLIDE KNEE BLOCK – Poprvé v historii Bauer byl kolenní chránič integrován do jádra betonu. To dává úplně novou dimenzi kontrole pohybu během slidování.
  • TUNEFIT CONNECT – Speciální podkolení pásek připne beton těsněji k noze. Díky tomu se beton hýbe společně s nohou a nehrozí, že by se na noze samovolně hýbal.
  • BUTTERFLY ASSIST – Butterfly Assist je nový tvar lýtkového chrániče, který pracuje společně s polštářkem na vnitřní straně betonu. Díky tomuto spojení brankář získá doposud  nepoznanou stabilitu během slidování.
  • 125° CONNECT-FLEX BOOT – Spodní zlom betonu v úhlu 125° dodává betonům větší flexibilitu v této oblasti, než jsme u řady Supreme byli zvyklí.

Dalším vylepšením betonů Bauer Supreme Ultrasonic je v oblasti špičky. Jemná výztuž, která je tvarovaná tak aby se snížilo rozpínání materiálu při slidech, nebo prudkém pohybu. Na lýtku je nově jednodušší zapínání pomocí pásků, který je velmi podobný modelu Vapor 2x Pro.

Vybrané brankářské betony

Pokud by jsme nové UltraSonic porovnávali se starším modelem Supreme 3S, je zde znatelný posun v materiálech. Zajímavostí je právě pevné uchycení kolenního chrániče přímo v betonu, což ne každému brankáři sedne.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *