bauer sling

Hokejka Bauer Nexus Sling

Není to tak dávno, kdy jsme na našem blogu představovali revoluční hokejku Bauer Nexus ADV a už je tu její nástupce. Nová hokejka Bauer Nexus Sling přichází na trh a tím umlčuje spekulace o pouhém módním výstřelku, za který byl model ADV označován. Výrobce slibuje střelu bez námahy, ale co doopravdy nová hůl nabídne? Hokejka

Hokejka Bauer Nexus Sling

bauer sling

Není to tak dávno, kdy jsme na našem blogu představovali revoluční hokejku Bauer Nexus ADV a už je tu její nástupce. Nová hokejka Bauer Nexus Sling přichází na trh a tím umlčuje spekulace o pouhém módním výstřelku, za který byl model ADV označován. Výrobce slibuje střelu bez námahy, ale co doopravdy nová hůl nabídne?

Info o hokejce

ZnačkaBauer
KategorieHokejky
Sezóna2020/2021
Modelová řada Nexus
Výkonnostní třída hráče profesionální hokej
Povrch holeGrip
NávaznostNexus ADV
KonstrukceOne piece
Kick pointMID kick
Hmotnost365 gramů

Hokejka Bauer Nexus Sling je evolucí ADV. Na první pohled se od sebe hole příliš neliší. Nexus Sling má osobitou díru v čepeli, barevná kombinace černé a zelené také zůstala a tvar shaftu je beze změny.

Z hole byly odebrány nadbytečné uhlíkové vlákna, díky čemuž došlo k snížení hmotnosti. Aby se nesnížila její odolnost, má Bauer Nexus Sling pětihranný tvar shaftu. Pětihranný tvar kopíruje obrys dlaně a umožňuje snadnější přenos energie do shaftu i střelu s vynaložením minimálního úsilí. Hůl má reakční bod umístěný ve středu hole, jde tedy o Mid kick.

Hlavním rysem celé hokejky Sling je specifická díra v čepeli. Ta prošla menší obměnou a je oproti ADV kratší. Od zmenšení si výrobce slibuje zvýšení tuhosti čepele a lepší stabilitu. Uvnitř čepele najdeme dva uhlíkové můstky, které obklopují hustší epoxidovou zónu jádra. Změna jádra by měla přinést až o 15% vyšší odolnost čepele.

Vyberte si z nabídky Bauer

Pokud vás také napadlo, jestli je možné/ vhodné tuto čepel obalovat páskou  tak, jak jste zvyklí, odpověď je ano. Páska na hokejce nijak neomezí funkčnost hole. Jen přijdete o ten pohled od závistivých protihráčů…

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *