Lightspeed Edge – revoluce ve výměně nožů

V rámci nové kolekce přinesli zástupci značky Bauer novinku, která by mohla způsobit revoluci ve výměně hokejových nožů. Nová konstrukce holderů s  rychlo měnitelnými noži Bauer Lightspeed Edge. V čem jsou tak revoluční? Jak jistě mnoho hokejistů poznalo, nůž, chcete-li runner, občas praskne. Důvodů může být několik, od špatného zacházení, nekvalitní ocel, či vnějším vlivem,

Lightspeed Edge – revoluce ve výměně nožů

Lightspeed Edge

V rámci nové kolekce přinesli zástupci značky Bauer novinku, která by mohla způsobit revoluci ve výměně hokejových nožů. Nová konstrukce holderů s  rychlo měnitelnými noži Bauer Lightspeed Edge. V čem jsou tak revoluční? Jak jistě mnoho hokejistů poznalo, nůž, chcete-li runner, občas praskne. Důvodů může být několik, od špatného zacházení, nekvalitní ocel, či vnějším vlivem, jako nárazem do mantinelu, nebo nárazem od puku. (O tom jak se starat o hokejové brusle jsme psali v článku : Údržba hokejových bruslí) Pokud zrovna nejste profesionál, nebo v tašce nevozíte náhradní runner, pravděpodobně nebudete moci dále pokračovat ve hře. Pokud však bruslíte na nových řadách bruslí Bauer, můžete z tohoto problému „vybruslit“.

Lightspeed Edge – ultra rychlá výměna prasklého nože

Jak taková výměna probíhá. Jednoduše a zvládne to každý. Pomocí šesti kroků vyjmete prasklý nůž a nasadíte nový, aniž by jste prošvihli jediné střídání.

prasklý nůž

Vyjmutí prasklého nože

1. Zasuňte plastový držák na patce brusle tak, aby se nůž dostal mezi plastové stěny. Železo uvnitř držáku nasměrujte do připravené díry.

2. zatlačte železo dovnitř a zároveň zmáčkněte šedou pojistku na holderu.

3. Zatlačte držák směrem dolů, čímž uvolníte nůž

Instalace nože 

4. Nasaďte nový nůž do špičky.

5. Zatlačte nůž proti patce. ( vyhněte se pořezání, využijte látky, nebo ručníku)

6. Pokud jste vše udělali správně, uslyšíte zaklapnutí a uvidíte šedou záklapku opět na svém místě.

Pro názornou ukázku si můžete prohlédnout i oficiální video.

Tato novinka se týká jen novým modelů bruslí. Znamená to konec klasickým TUUK Holderům a složitému ukotvení nože v brusli? Budou brusle Bauer opět udávat směr, kterým se v následujících letech budou řídit všechny ostatní značky. Nebo půjde jen o módní výstřelek, který podobně jako nože T-Blade okouká a zanikne? Brzy jistě uvidíme, jak si tato novinka povede.

Související položky

V minulém týdnu si s nacvakávacími noži užil i útočník Montrealu, Jonathan Drouin, který si zapomněl zkontrolovat brusle před tréninkem a při prvním sklouznutí šel k zemi. Za tuto kulturní vložku si vysloužil pochvalu od spoluhráčů.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *