V rámci nové kolekce přinesli zástupci značky Bauer novinku, která by mohla způsobit revoluci ve výměně hokejových nožů. Nová konstrukce holderů s  rychlo měnitelnými noži Bauer Lightspeed Edge. V čem jsou tak revoluční? Jak jistě mnoho hokejistů poznalo, nůž, chcete-li runner, občas praskne. Důvodů může být několik, od špatného zacházení, nekvalitní ocel, či vnějším vlivem, jako nárazem do mantinelu, nebo nárazem od puku. (O tom jak se starat o hokejové brusle jsme psali v článku : Údržba hokejových bruslí) Pokud zrovna nejste profesionál, nebo v tašce nevozíte náhradní runner, pravděpodobně nebudete moci dále pokračovat ve hře. Pokud však bruslíte na nových řadách bruslí Bauer, můžete z tohoto problému „vybruslit“.

Lightspeed Edge – ultra rychlá výměna prasklého nože

Jak taková výměna probíhá. Jednoduše a zvládne to každý. Pomocí šesti kroků vyjmete prasklý nůž a nasadíte nový, aniž by jste prošvihli jediné střídání.

prasklý nůž

Vyjmutí prasklého nože

1. Zasuňte plastový držák na patce brusle tak, aby se nůž dostal mezi plastové stěny. Železo uvnitř držáku nasměrujte do připravené díry.

2. zatlačte železo dovnitř a zároveň zmáčkněte šedou pojistku na holderu.

3. Zatlačte držák směrem dolů, čímž uvolníte nůž

Instalace nože 

4. Nasaďte nový nůž do špičky.

5. Zatlačte nůž proti patce. ( vyhněte se pořezání, využijte látky, nebo ručníku)

6. Pokud jste vše udělali správně, uslyšíte zaklapnutí a uvidíte šedou záklapku opět na svém místě.

 

Pro názornou ukázku si můžete prohlédnout i oficiální video.

Tato novinka se týká jen novým modelů bruslí. Znamená to konec klasickým TUUK Holderům a složitému ukotvení nože v brusli? Budou brusle Bauer opět udávat směr, kterým se v následujících letech budou řídit všechny ostatní značky. Nebo půjde jen o módní výstřelek, který podobně jako nože T-Blade okouká a zanikne? Brzy jistě uvidíme, jak si tato novinka povede.

Související položky

 

V minulém týdnu si s nacvakávacími noži užil i útočník Montrealu, Jonathan Drouin, který si zapomněl zkontrolovat brusle před tréninkem a při prvním sklouznutí šel k zemi. Za tuto kulturní vložku si vysloužil pochvalu od spoluhráčů.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *