T-blade nože na brusle

T-Blade

Pamatujete si tento název? Systém T-blade je speciální designový holder s vyměnitelnými noži, který je založený na změně kluzného systému. Hráče na T-blade systému jste poznali nejen díky nevšednímu designu, ale i díky nezaměnitelnému vrzání při bruslení. Díky vysokému podílu plastu, který funguje jako taková pružina, dochází při vyšším zatížení, jako je zatáčení, nebo sprint,

T-Blade

hokejový holder t-blade

Pamatujete si tento název? Systém T-blade je speciální designový holder s vyměnitelnými noži, který je založený na změně kluzného systému. Hráče na T-blade systému jste poznali nejen díky nevšednímu designu, ale i díky nezaměnitelnému vrzání při bruslení. Díky vysokému podílu plastu, který funguje jako taková pružina, dochází při vyšším zatížení, jako je zatáčení, nebo sprint, k prohnutí plastu, což způsobuje ono nezaměnitelné praskání.

T-blade systém se skládá z holderu, stabilizéru, který propojuje holder a nůž a samozřejmě runner, nebo též nůž. Tento systém lze přidělat na jakýkoliv typ hokejové brusle místo klasických holderů.

Jaké výhody systém T-blade nabízí?

Díky mechanické výrobě nožů získáte vždy přesné a stejné nabroušení, které lze u běžně broušených bruslí jen stěží dosáhnout. Nůž v brusli má velmi nízkou hmotnost 5,5 gramů a je zasazen do plastu. Díky tomu je kluzná plocha rychleji zahřívána což dle výrobce přináší až o 40% lepší skluz. Dalším pozitivem je výrazné odlehčení brusle. Předbroušené nože mají vyšší tvrdost nabroušení – 54 HRC (570 HV), což je čtyřikrát více než u běžných nožů.

t-blade holder

Je možné t-blade brousit?

NE, broušením by se roztavil plast okolo nože. Pokud je nůž poškozený, nebo je již tupý, musíte ho vyměnit. Životnost nože závisí na zacházení a pravidelnosti hraní.

Hledáte náhradní nože?

Budu díky T-blade rychlejší?

To je otázka. Dle výrobce ano, ale zde asi bude záležet na vlastním posouzení.

bruslení na t-blade

Osobně jsem jednu sezónu na T-blade hrál a to v době, kdy se jednalo o úplnou novinku. Bruslení na t-blade se trochu liší, v obratnostním bruslení je to velmi dobré. Možnou výhodu jsem viděl i u zrychlení, kdy jsem (možná uvěřil) pociťoval lepší drive. Každopádně žádný velký rozdíl oproti běžným nožům jsem nepozoroval. Naopak v osobních soubojích mohou být nože překážkou. Když se chcete více naklonit do hrany při souboji, často najedete na plastovou část nad nožem a poroučíte se k zemi. Myslím, že to vedlo většinu profi hráčů k návratu zpět na standardní nože. Druhou nevýhodou bylo, že při větším nárazu od puku často došlo k částečnému odchlípnutí tenkého nože od plastu, což vedlo k pocitu, že máte strhnutou hranu.

Pokud bych tedy měl rozhodnout o přínosnosti T-blade, řekl bych ne. Dle mého názoru se jedná pouze o pěkný módní doplněk. Navíc v dnešní době černých nožů Black Edge, či TUKK LS a typického zvýšení o 2mm je i myšlenka vyššího zahřívání a lepší obratnosti v režii těchto nožů.

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „T-Blade“

  1. dan avatar
    dan

    taky jsem je mel a krome toho krupani to bylo jeste na design 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *