Nová kolekce hokejek CCM Rbibcor 2022 je již na prodejnách, a tak i my máme všechny dostupné informace, které budete potřebovat v případě, že se rozhodnete pro nákup některé z hokejek. Fanoušci CCM budou jistě nadšení, co si pro ně v rámci kolekce Ribcor 2022 připravili. Hokejky CCM Ribcor 2022 mají stejně jako jejich předchůdci nízko položený kick point, který je navržený pro hráče, kteří střílejí rychlým švihem a preferují okamžité uvolnění puku z hokejky před silou. Nízko položený kick point (low kick) spolu s asymetrickým zúžením vyžaduje minimální úsilí, které vede k bleskově rychlé střele. Pojďme se podívat na jednotlivé modely.

Hokejka CCM Ribcor 7 Pro

Nejvyšší model kolekce 2022 CCM Ribcor 7 PRO zůstává věrný své DNA. Díky technologii Skeleton+, která byla převzata z kolekce Ribcor 6 má hůl lehčí a konzistentnější konstrukci v oblasti krčku hole, díky čemuž je hůl citlivější a dokáže lépe reagovat na vloženou energii. Novinkou je Sigma STP Carbon, což je nová uhlíková tkanina vycházející z materiálu Sigmatex, s vylepšenou odolností a pevností. Tato tkanina výrazně zlepšuje vyváženost hole.

Hokejka CCM Ribcor 7 PRO má tenkou čepel – CCM Agility Blade s Peel-Ply. Tato konstrukce čepele pomáhá vytvořit ohybový profil podobný biči, sloužící pro rychlejší uvolnění puku z hole. Shaft hole Ribcor 7 Pro využívá ergonomický design, který vytváří bezproblémový přenos energie pro maximalizaci rychlosti uvolnění puku z hole. Hlavním materiálem v shaftu je vrstvený karbonový materiál Nanolite, který vyniká svou pevností. CCM Ribcor 7 PRO je velmi všestranná hokejka, která byla navržena pro zlepšení střelby a celkově snadné ovládání hole.

Hokejka CCM Ribcor 7

Stejně jako nejvyšší Ribcor 7 Pro má i druhý model kolekce 2022 – Ribcor 7 konstrukci s low kick zónou, která slouží pro rychlé uvolnění puku při střelbě. Také využívá ergonomický tvar shaftu, který zlepšuje přenos energie vložené do hokejky. Model Ribcor 7 přebírá technologii Skeleton+ z předchozího modelu Ribcor 6. Materiály a konstrukce nejsou sice tak pokročilé, jako u PRO řady, ale i tak hůl poskytuje značnou výkonnost. Čepel s materiálem CCM Agility Peel-Ply a Sigmatex zlepšuje manipulaci s hokejkou a zvyšuje citlivost na puk. Technlogie Advanced Carbon vrství jednotlivé vrstvy karbonu pro vyšší odolnost. Letošní model CCM Ribcor 7 obsahuje některé ze špičkových funkcí, vycházející z PRO modelu, ale za výrazně nižší cenu, což by mohlo být lákadlem.

Hokejka CCM Ribcor 86K

Třetím modelem kolekce 2022 je hůl CCM Ribcor 86K, která je navržena jako poloprofesionální model, střední cenové třídy. Také zde se setkáme s několika technologiemi, které najdeme u vyššího modelu Ribcor 7. Nízko položený kick point je samozřejmostí, takže se můžete spolehnout, že vaše střelba zápěstím bude rychlá a přesná. Čepel je vyztužena CCM C6 výpletem, který zvyšuje její odolnost. Tvar shaftu vychází z tzv. E-Geometry, což je ergonomický tvar shaftu, který nabízí bezproblémový přenos energie pro maximalizaci vaší střely. I když hokejka CCM Ribcor 86K postrádá některé z top funkcí, jako je CCM Skeleton+, i tak nabízí v porovnání s konkurencí nadstandardní výkon v pevné holí za výhodnou cenu.

Hokejka CCM Ribcor 84K

Poslední novinkou je hokejka CCM Ribcor 84K, který je skvělou volbou pro hobby hokejisty, kteří hledají hůl za rozumnou cenu. Na rozdíl od zbytku řady se Ribcor 84K vyznačuje odlišným tvarem shaftu. Čtvercový design T-Geometry umožňuje hráčům zažít tradiční pocit z držení hole. CCM 84K má lehkou čepel s jádrem CCM Stif Blade, které tlumí vibrace. Hlavní devízou hole 84K je její nízká cena. Pokud tedy hledáte hůl pro občasné hraní, za málo peněz, zde ji máte.

Hledáte novou hokejku CCM a jak se vám nové hokejky CCM Ribcor 2022 líbí? U nás na Hokejman.cz naleznete všechny informace o aktuálních řadách hokejek CCM (Ribcor, Jetspeed a Tacks), ale i dalších značek. Pokud si nevíte rady, jak vybrat hokejku, využijte našeho průvodce.

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.

1 komentář

  1. sniperS

    Ta úprava čepele jakoby dle biče byla už na těch bauer hokejkách s děravou čepelí a že by se to nějak ujalo, sem si nevšiml. Čepel by měla být co nejtvrdší aby držela směr, jinak to bude zatáčet…

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *