co je runner tuuk

Co znamená runner v hokejové terminologii?

Runner, nemá jak by se mohlo zdát nic společného s běháním, ale je velmi úzce spjatý s bruslením hráče. Označení RUNNER se v hokejovém slangu používá pro nejspodnější část hokejové brusle – nůž. Hokejový runner je velmi odolný, 1,5-2 mm tlustý ocelový plát, který je speciálně vytvořen pro hladký pohyb po ledové ploše. Každý runner

Co znamená runner v hokejové terminologii?

co jsou hokejové nože

Runner, nemá jak by se mohlo zdát nic společného s běháním, ale je velmi úzce spjatý s bruslením hráče. Označení RUNNER se v hokejovém slangu používá pro nejspodnější část hokejové brusle – nůž. Hokejový runner je velmi odolný, 1,5-2 mm tlustý ocelový plát, který je speciálně vytvořen pro hladký pohyb po ledové ploše. Každý runner má předpřipravenou kolíbku, kterou je nutné před prvním bruslením vytvarovat (vytvořit žlábek). Vytvarováním runneru se rozumí jeho broušení na speciální hokejové brusce.

Pokud jste si zakoupili nové brusle, je vhodné nože vyprofilovat, tedy srovnat jejich velikost, což povede ke komfortnějšímu bruslení. I když se na první pohled může zdát, že jsou nože naprosto stejné, není to pravda. Výška nožů se liší v milimetrech. Proto je vhodné vyprofilování nožů. Runner je vhodné opečovávat po každém tréninku (Údržba hokejových bruslí), vhodné je i doostření pomocí brousku na brusle, nebo v pravidelném režimu navštěvovat brusiče (Broušení bruslí, kdy a jak brousit brusle).

Náhradní nože pro všechny typy bruslí

Jako jedna z mála částí hokejové výstroje neprochází runnery příliš častou inovací, pouze po materiální stránce. V minulosti zde byly pokusy o změnu klasického runneru na nadčasový T-Blade nebo Bauer OD1N, ale ani jeden se příliš nechytil. Možnou novinkou, která by mohla stereotyp nožů „provětrat“ mohou být nové nože TUUK LS, které kombinují ocel a carbon.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *