Rodič hokejisty

5 typů hokejového rodiče. Poznáte se?

Hokejový rodič, to je téma i na několik článků. V tom dnešním bych chtěl poukázat na některé typické chování, které předvádějí rodiče snad v každém hokejovém týmu. Jste-li také rodičem malého hokejisty, nebo hokejistky, můžete se zamyslet, do které skupiny patříte. Vlk samotář Typickým vlkem samotářem je rodič, který nikdy nevyhledává kontakt s ostatními rodiči.

5 typů hokejového rodiče. Poznáte se?

Rodič hokejisty

Hokejový rodič, to je téma i na několik článků. V tom dnešním bych chtěl poukázat na některé typické chování, které předvádějí rodiče snad v každém hokejovém týmu. Jste-li také rodičem malého hokejisty, nebo hokejistky, můžete se zamyslet, do které skupiny patříte.

Vlk samotář

Typickým vlkem samotářem je rodič, který nikdy nevyhledává kontakt s ostatními rodiči. Vždy si najde opuštěný kout, ve kterém sleduje dění během zápasu, či tréninků. Většinou ho i lehce přehlédnete, jelikož jeho oblečení – typicky teplá tlustá péřovka, už tak nějak zapadla mezi rekvizity zimního stadiónu. Mezi výrazné projevy pak může patřit mlácení do plexiskla, které je způsobeno aktuální nespokojeností s děním na ledové ploše.

Pavlačová drbna

Přesným opakem samotářského vlak je pavlačová drbna. Většinou se jedná o rodiče, kteří pravidelně objíždějí všechny zápasy, na kterých se prezentují v dresech, či jiném vybavení v barvách týmu. K typickým prvkům patří velké množství svačiny, termoska s čajem a nutnost povídat si s kýmkoliv a čemkoliv kromě hokeje. Tento rodič – většinou matka, se velmi rád drží v hloučku a i když hokeji příliš nerozumí, je vždy slyšet.

„Trenér“

„Trenér“ je u nás skoro každý, kdo už jednou na hokeji byl, nebo ho alespoň viděl ve zprávách. Tento typ rodiče vždy naprosto přesně ví, proč se zápas prohrál, jak by měla vypadat ideální sestava a kdo na to prostě nemá. Typický rodič – trenér má snahu neustále vysvětlovat všem v okolí, včetně skutečnému trenérovi, co má v dané chvíli udělat. Během zápasu se snaží mnoha posunky a gesty manipulovat své dítě. Tento rodič je také velmi často zaměňován za nápovědu ( jako v divadle), kdy ho velmi často slyšíte křičet střílej, nahrej, nesóluj a podobně. Bez jeho rad by jistě nikdo z hokejistů na ledě nevěděl, co má dělat.

Fantom

Tento typ rodiče je neškodný, nikdo ho nikdy neviděl a o jeho existenci se vedou spory. Fantom typicky pouze přiveze a zase odveze své dítě na trénink, ale do zimního stadiónu nevkročí. Můžete ho maximálně zaslechnout, jak z auta volá pospěš si, musíme jet. Fantom má velmi často k uchu přilepený telefon, do kterého se snaží něco důležitého vysvětlit.

Budoucí hvězda

Tento typ ambiciózních rodičů je velmi častý. Většinou se snaží přenést své ambice na své dítě a pro to, aby z něj vyrostla hvězda NHL udělají cokoliv. Často tak své dítě vozí na mnoho specializovaných kempů, soukromých lekcí u vyhlášených trenérů, či turnajů navíc. Jeho ego je úměrně navyšováno nároky na dítě, které dříve nebo později dospěje k přetížení organizmu, nebo nechuti pokračovat v hokeji. Rodič budoucí hvězdy často neváhá tahat za nitky, aby vyměnil trenéra a v případě neúspěchu opouští se svojí hvězdou klub.

Tak co našli jste se, nebo poznáváte některé z rodičů, se kterými jste na stadiónu v kontaktu?

Mohlo by vás zajímat

Jeden komentář: „5 typů hokejového rodiče. Poznáte se?“

  1. Sam avatar
    Sam

    jeste tam chybi rodic uplatkar, tech je cim dal vice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *