čichací sůl

Další závislost hokejistů?

Pokud sledujete zápasy NHL, můžete si občas všimnout záběrů na střídačku, kdy si hokejisté k něčemu čichají, což je doprovázeno mnoha grimasami. O co se jedná? Dříve byla mezi hokejisty velmi populární francovka, která pomáhá, ale nejen na bolavé klouby, ale běžně byla užívána vnitřně. Hlt francovky, namazat pod nos a rázem jste se cítili, jako by

Další závislost hokejistů?

Pokud sledujete zápasy NHL, můžete si občas všimnout záběrů na střídačku, kdy si hokejisté k něčemu čichají, což je doprovázeno mnoha grimasami. O co se jedná? Dříve byla mezi hokejisty velmi populární francovka, která pomáhá, ale nejen na bolavé klouby, ale běžně byla užívána vnitřně. Hlt francovky, namazat pod nos a rázem jste se cítili, jako by se vám zdvojnásobil objem plic. Dnes je mezi hráči nejvíce oblíbené čichání čpavkové soli.

amonná sůl

Kapsle Amonné čpavkové soli pomáhá hráčům k nastartování před, ale i během zápasu. Stačí kapsli rozlomit a čichnout si. I Když se nejedná o zrovna příjemný zážitek, efekt se dostaví okamžitě. Stejnou kapsli používají zdravotníci v případě omdlení, nebo u bojových sportů po knockoutu jednoho ze zápasů. Smrad, který z kapsle vás rychle probere.

Z čeho se kapsle skládá?

Jedna kapsle obsahuje  0,03 mililitrů tekutiny, kterou tvoří z 35 % alkohol, 15 % amoniaku a 50 % dalších přísad, které však obal neprozrazuje. Pokud se obáváte o zdravotní následky, nebo dopingovou kontrolu, nemusíte se bát. Vše je povolené a bezpečné. Každopádně nic se nemá přehánět a dětem jistě do rukou nepatří.

Opravdová výživa pro hokejisty

Jaký má čichací sůl efekt?

Efekt čichací soli spočívá v tom, že při jejím vdechnutí dojde skrz dýchací soustavu k aktivaci sympatiku, což spouští reakci organismu do „bojového stavu“ V těle dochází k roztažení plicních sklípků. zvýší se tepová frekvence, roztáhnou se cévy a zlepší se zásobení svalů živinami. I když se jedná o krátkodobý efekt, v rámci nabuzení to 100% pomáhá. Určitě nedoporučujeme používat sůl častěji, je to přeci jen pro tělo šok. Nebezpečnější alternativou je dýchání čpavku, zde však může docházet k poleptání sliznice a poškození mozku. Raději to ani nezkoušejte.

O tom jaký je to smrad svědčí i to, jaké grimasy u toho hráči dělají. Jak řekl útočník Kyle Palmieri z New Jersey, „Smrdí to jako hovno“.

A co vy? Máte s čpavkem zkušenosti, nebo jste radši pro panáka francovky? 

Související produkty

Mohlo by vás zajímat

7 komentářů: „Další závislost hokejistů?“

 1. poly231 avatar
  poly231

  také nevím kde ho sehnat

 2. jana avatar
  jana

  Bohužel v čr to není prodejné, je to ale možné objednat ze zahraničí..

 3. Tomáš Zabilka avatar
  Tomáš Zabilka

  Zdravím, mohl bych dostat odkaz, odkud to ze zahraničí poslat a zakoupit? Předem děkuji za případnou odpověď.
  S pozdravem Tomáš Zabilka

 4. admin2 avatar
  admin2

  tuším že tu někdo zmiňovat makla.cz něco dováží

 5. Daniel avatar
  Daniel

  Dobrý den, našel už někdo stránku, kde koupit.
  Předem děkuji za odpověď.
  Kostrhun

 6. Tonda avatar
  Tonda

  Když vypiju 3l Staropramenu, tak vám druhý den vyrobím tolik čpavku, že ho nevyšňupete do konce kariéry???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *