Dlouholetá smlouva pro poctivého defenzivního Žraloka

Radim Šimek je ve svých sedmadvaceti letech na kariérním vrcholu a může na tom být ještě lépe! Rodák z Mladé Boleslavi se naplno prosadil v NHL, kde hraje v dresu San Jose Sharks a po sezoně 2017/2018, kterou strávil na farmě v Barracudě, si užívá vavříny úspěchu. Naposledy proti Coloradu odehrál zápas ve dvojici s mladým ruským zadákem Knižovem, v utkání

Dlouholetá smlouva pro poctivého defenzivního Žraloka

radim simek hokej

Radim Šimek je ve svých sedmadvaceti letech na kariérním vrcholu a může na tom být ještě lépe! Rodák z Mladé Boleslavi se naplno prosadil v NHL, kde hraje v dresu San Jose Sharks a po sezoně 2017/2018, kterou strávil na farmě v Barracudě, si užívá vavříny úspěchu. Naposledy proti Coloradu odehrál zápas ve dvojici s mladým ruským zadákem Knižovem, v utkání proti Senators zase hrál první lajnu po boku Brenta Burnse.

Vytěžovaný obránce, na kterého je spoleh

Patří k důležitým stavebním kamenům Žraloků, jeho ice-time přesahuje pravidelně dvacet minut. V klubových statistikách je sedmnáctý, s bilancí 47 zápasů a devíti kanadských bodů na tom rozhodně není stejně jako právě Burns nebo Erik Karlsson, nemá ale ofenzivní úkoly – naopak, musí plnit roli spolehlivého zadáka, jenž si může zaútočit jen výjimečně.

Vše pro fanoušky NHL

V NHL zatím kroutí druhou sezonu a nyní jej vedení Sharks ocenilo čtyřletým kontraktem, jenž začne platit od října – někdejší hráč libereckých Bílých Tygrů si platově výrazně polepší. Zatímco do nynějška pobíral tzv. minimální mzdu (700 tisíc amerických dolarů hrubého), od nynějška půjde o mnohem vyšší částku, konkrétně o 2,25 milionu.

Není jistě divu, že s Radimem Šimkem v klubu počítají. Česká kolonie je poměrně početná, kromě hvězdného útočníka Tomáše Hertla, jenž je toho času na dlouhodobé marodce, nastupují v záložním celku Sharks brankář Josef Kořenář a útočník Lukáš Radil. Rozšíří se ještě v příštích sezonách česká enkláva v modrém dresu? Prostor tu jistě je, vzpomeňme na New York Rangers a partu kolem Jaromíra Jágra…

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *