Co je to to Combo? Velmi častá otázka, která zaznívá na většině hokejových prodejen, ve spojitosti s výběrem hokejové helmy. V dnešním článku si tento speciální termín vysvětlíme.

Combo, je označení hokejové helmy s mřížkou. Toto označení je převzato z angličtiny (combination). Jde tedy o tzv. set helmy a mřížky, který se prodává již smontovaný. Helma s mřížkou je povinná pro všechny hráče mladší 18 let. Po uplynutí této hranice mohou hráči dále používat combo, nebo mřížku odmontovat a vyměnit ji za půl plexi. I když mřížka chrání celou obličejovou část hráče proti vnějším úderům, je obvyklé, že ji hráči po uplynutí povinné hranice odkládají. Nespornou výhodou comba je výhodnější cena při nákupu, oproti případu, že si kupujete helmu a mřížku samostatně.

 

 

 

 

Hokejová helma zachraňuje život

Hokejová helma sama o sobě může zachránit život. Spojením helmy a mřížky zvyšujete svoji bezpečnost. Potřebujete poradit s výběrem helmy? Zkuste naše tabulky velikostí helem, nebo článek Jak vybrat hokejovou helmu na našem blogu.

0 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor: Jiří Tobiáš

Jmenuji se Jiří Tobiáš a již více než 30 let se jako hráč, prodejce a bloger pohybuji v hokejovém prostředí. Rád zkoumám a testuji hokejové vybavení, o kterém následně píši recenze na tomto blogu. S příspěvky pod hlavičkou Hokejman se můžete setkat také na sociálních sítích jako je Facebook, či Instagram. Chcete se mnou spolupracovat, probrat nejnovější hokejky, nebo mi sdělit svůj názor k článku? Neváhejte mě kontaktovat.