výběr hokejové helmy

Jak vybrat hokejovou helmu

Jak vybrat hokejovou helmu? Při jejím výběru je vhodné sledovat několik ukazatelů, které vám dopomohou k ideální variantě a zejména bezpečné hokejové helmě. V tomto článku se vám pokusím přiblížit způsob, jakým byste měli vybírat hokejovou helmu. Ukážeme si jaké jsou rozdíly mezi helmami a co si ohlídat. POROVNAT HOKEJOVÉ HELMY Hokejová helma složí k maximální ochraně

Jak vybrat hokejovou helmu

Jak vybrat hokejovou helmu? Při jejím výběru je vhodné sledovat několik ukazatelů, které vám dopomohou k ideální variantě a zejména bezpečné hokejové helmě. V tomto článku se vám pokusím přiblížit způsob, jakým byste měli vybírat hokejovou helmu. Ukážeme si jaké jsou rozdíly mezi helmami a co si ohlídat.

POROVNAT HOKEJOVÉ HELMY

Hokejová helma složí k maximální ochraně hlavy před údery zvenčí. Ne vždy ale tuto ochranu poskytuje. Prvním a asi základním kritériem který by měla helma splňovat je platná atestace. Pokud helma není označena štítkem s logem IIHF a číslem atestu, není vhodná pro hokej a tudíž ji rovnou vyřaďte. Je pravděpodobné že při střetu vás helma nejen neochrání, ale naopak vám může způsobit větší úraz. Víte jak takový test vypadá? Pokud ne, mrkněte na video níže.

 

Rozdíly mezi hokejovými helmami

Vyšší modely značek jako jsou helmy Bauer, helmy Warrior, helmy CCM a dalších poskytují oproti nižším modelům lepší komfort, propracovanější výstelku, rychlejší manipulaci s roztažením helmy, efektivnější tvar a odvětrávání, nižší hmotnost a mnoho dalších výhod. Pokud však předpokládáte, že vyšší model znamená lepší helmu, ne vždy to musí být pravdou.

Mnoho hráčů v extraligách i NHL hraje s nižšími modely helem. Důvodem je buď vlastní kladný pocit z dané helmy, nebo i nižší hmotnost, či vhodný tvar helmy. Ani nejvyšší model helmy nemusí padnout přesně na každého hráče a na jeho rozměry hlavy. Není nic horšího, než helma která tlačí nebo naopak „lítá“ na hlavě. Počítejme také s tím, že nějakou dobu než se vnitřní stélka plně přizpůsobí tvaru naší hlavy, může některých místech tlačit.(cca. týden)

POROVNAT HOKEJOVÉ HELMY

style=“display:block; text-align:center;“ data-ad-layout=“in-article“ data-ad-format=“fluid“ data-ad-client=“ca-pub-2688668735577494″ data-ad-slot=“3045613978″>

Výběr hokejové helmy

Každá hokejová helma by měla obsahovat platnou atestací, kvalitní vnitřní výstelku, závity na plexi popř. mřížku, řemínek pod bradu a možnost úpravy velikost. Při výběru své helmy bychom měli znát několik důležitých údajů (hlavně o sobě), a to obvod hlavy, výšku čela a tvar hlavy. K měření vám bude stačit krejčovský metr. Měření obvodu provádějte nad ušima (na spáncích).

V tabulkách velikosti helem pak těchto informací poměrně přesně určíme svoji velikost (vybírejte tak, aby jste byli ve středu udávaného rozměru velikosti helmy), aniž bychom museli helmu zkoušet (vždy je lepší mít helmu předem vyzkoušenou, např. od spoluhráčů, popř. v obchodě). Dále už záleží na vaší volbě barvy, stupně ochrany, či vzhledu helmy. Vzhled a stupeň ochrany, resp. výkonností zařazení helmy je k individuálnímu zvážení každého hráče. Osobně bych doporučil u helem vybírat poloprofesionální a profesionální řady.

Velikost hokejové helmy

V zásadě je můžeme rozdělit na dětské, kam patří helmy s označením youth / junior a helmy seniorské. Každý výrobce hokejové výstroje má rozdílné velikosti helem. Ty se často liší ve velikosti o 1-2 cm, což je vhodné před samotným nákupem zkontrolovat. Zde najdete obecný výpis velikostí s univerzálním rozpětím.

 

  • Velikost helmy JR odpovídá 48-53cm
  • Velikost helmy S odpovídá 53 – 56,5 cm
  • Velikost helmy M odpovídá 55 – 59 cm
  • Velikost helmy L odpovídá 58 – 61,5 cm
  • Velikost helmy XL odpovídá 60,5 – 63 cm

Velikost helmy můžete snadno nastavit tak, aby vám spolehlivě držela na hlavě. Novější modely jsou tzv. rychloupínací, kdy velikost upravíte okamžitě bez nutnosti nářadí. Na každou helmu je možné namontovat mřížku či plexi dle preference hráče, či požadavků soutěže.

 

POROVNAT HOKEJOVÉ HELMY

style=“display:block“ data-ad-client=“ca-pub-2688668735577494″ data-ad-slot=“3946032684″ data-ad-format=“auto“ data-full-width-responsive=“true“>

Pokud jste došli až sem, jistě máte představu, jak vybrat hokejovou helmu. Na závěr bych chtěl doporučit několik bodů. Vybírejte opravdu pečlivě, výsledek bude chránit vaši hlavu. Na trhu je stále mnoho hokejových helem, které nejsou bezpečné. Nenechte se zbytečně zlákat na výprodejové akce. Helma musí perfektně sedět na hlavě. Pokud se bude pohybovat, je to nebezpečné a velmi nekomfortní při hře. Pokud budete chtít znát náš názor na hokejovou helmu, napište nám.

následující element nebo elementy reprezentují každý jednu reklamní plochu (zónu);vložte je prosím jednotlivě na místa ve stránce, kde chcete zobrazit reklamu odpovídajícíchrozměrů (parametry width [maximální šířka] a height [maximální výška] jsou uvedeny v definicireklamních zón níže); element s konkrétním ID smí být na stránce vždy jen jednou–>

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: warrior.com

style=“display:block“ data-ad-format=“autorelaxed“ data-ad-client=“ca-pub-2688668735577494″ data-ad-slot=“2336141349″>následující element nebo elementy reprezentují každý jednu reklamní plochu (zónu);vložte je prosím jednotlivě na místa ve stránce, kde chcete zobrazit reklamu odpovídajícíchrozměrů (parametry width [maximální šířka] a height [maximální výška] jsou uvedeny v definicireklamních zón níže); element s konkrétním ID smí být na stránce vždy jen jednou–>

následující element nebo elementy reprezentují každý jednu reklamní plochu (zónu);vložte je prosím jednotlivě na místa ve stránce, kde chcete zobrazit reklamu odpovídajícíchrozměrů (parametry width [maximální šířka] a height [maximální výška] jsou uvedeny v definicireklamních zón níže); element s konkrétním ID smí být na stránce vždy jen jednou–>