V tomto článku se vám pokusím přiblížit způsob, jakým by jste měli vybírat hokejovou helmu. Ukážeme si jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými helmami a co si pamatovat při nákupu.

Hokejová helma složí k maximální ochraně hlavy před údery zvenčí. Ne vždy ale tuto ochranu poskytuje. Prvním a asi základním kritériem který by měla helma splňovat je platná atestace.

 

Pokud helma není označena štítkem s logem IIHF a číslem atestu, není vhodná pro hokej a tudíž bych ji odsunul blíže k odpadkům. Je pravděpodobné že při střetu vás helma nejen neochrání ale naopak vám může způsobit větší úraz. Víte jak takový test vypadá? Pokud ne, mrkněte na video níže.

 

Každá hokejová helma by měla obsahovat platnou atestací, vnitřní výstelkou, závity na plexi popř. mřížku, možností se roztáhnout či stáhnout a řemínkem pro upnutí pod bradou.

 

Hokejové helmy – rozdíly

 

Vyšší modely renomovaných značek helem jako je BauerReebokCCM nebo Easton poskytují oproti nižším modelům lepší komfort, propracovanější výstelku, rychlejší manipulaci s roztažením helmy, efektivnější tvar a odvětrávání, nižší hmotnost a mnoho dalších výhod. Pokud však předpokládáte, že vyšší model znamená lepší helmu, ne vždy to musí být pravdou.

Mnoho hráčů v extraligách a NHL hraje s nižšími modely helem. Důvodem je opět vlastní pocit z dané helmy. Ani nejvyšší model helmy nemusí padnout přesně na každého hráče a na jeho rozměry hlavy. Není nic horšího, než helma, která tlačí nebo naopak „lítá“ na hlavě. Počítejme také s tím, že nějakou dobu než se vnitřní stélka plně přizpůsobí tvaru naší hlavy, může helma v některých místech tlačit.(cca. týden)

 

Jak vybrat hokejovou helmu

 

Při výběru své hokejové helmy bychom měli znát několik důležitých údajů (hlavně o sobě), a to obvod hlavy a tvar hlavy. V tabulkách velikostí helem pak podle našeho obvodu poměrně přesně můžeme určit svoji pravděpodobnou velikost, aniž bychom museli helmu zkoušet (vždy je lepší mít helmu předem vyzkoušenou, např. od spoluhráčů, popř. v obchodě). Dále už záleží na vaší volbě barvy, ochrany, či vzhledu helmy.

 


 

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, kontaktujte nás zde, rádi Vám pomůžeme. Kliknutím můžete přejít na výběr hokejové helmy, přejít do kategorie hokejová výstroj, nebo číst další články v hokejovém blogu.

 


 

Autor: Tobi