dlaně v rukavicích

V rámci prvního dílu o dlaních do hokejových rukavic ( Hokejové rukavice – dlaně 1), jsem odkryl jen několik z možných variant dlaní a proto v tomto článku budu pokračovat. I když se technologie velmi rychle mění a materiály neustále inovují, většina z těchto druhů stále zůstává.

 

6. Pearl Mustang

  • Materiál: odvozenina z přírodní kůže
  • Tato kůže je svatý grál pro většinu profesionálních rukavic, zejména pokud jde o pocit a trvanlivost. Tato  žlutá kůže je pravděpodobně jednou ze dvou nejjemnějších dlaní, které se používají u rukavic Warrior.
  • Trvanlivost: Životnost rukavice je větší, než např. Digital, ale menší, než Nash nebo micronash. Tato kůže časem začne tuhnout a tak je třeba ji hydratovat. Někteří hráči používají vodu po holení, nebo hydratační roztoky. Reálně tato kůže vydrží okolo jednoho roku při běžném provozu.

Hráči, kteří používají tento druh dlaně v rukavici:  Wolski, Draper, O’Reilly

 

7. Kangaroo

  • Materiál: odvozený z přírodní kůže
  • Další z výrazně zbarvených dlaní rukavic je Kangaroo palm, známá jako klokaní kůže. Tento materiál je ze silnější přírodní kůže, která se podobá tradiční hovězí kůži, která se používali pro výrobu dlaní na rukavicích před mnoha lety. Rukavice s touto dlaní se velmi často vyznačují dlouhou životností, což však může být způsobeno i širším řezem, kdy je dlaň tlustší, než jiné kůže. Je třeba cca 10- 15 tréninků, než si na kůži zvyknete a více povolí.

Hráči, kteří používají tento dlaň: Wisniewski

 

8. Yellow Mustang

  • Materiál: odvozený z přírodní kůže
  • Yellow Mustang je poslední ze žlutých dlaní. Skvělá kombinace trvanlivosti a citlivosti, je jeden z mnoha důvodů proč jsou rukavice resp. dlaně s touto kůží tak oblíbeny. Materiál je velmi podobný Pearl Mustang, ale je mnohem odolnější proti prodření, ve srovnání s Digital, nebo Microvent.

Hráči, kteří používají tuto dlaň: Hossa & Wolski

 

9. Sure Grip

Tento druh umělé kůže se nepoužívá příliš často samostatně. Často se s touto kůží setkáte v malé míře jako doplňující část jiné kůže. Její hlavní předností je neklouzavost. Hráči, kteří chtějí maximální, řekl bych až lepkavý potah v rukavici, ji jistě ocení.

 

10. AX Sude

Tento polyesterový materiál, který se využívá u některých řad rukavic Bauer je velmi často nabízen v různých barevných provedeních( modrá, oranžová, červená). Obecně se jedná o velmi měkkou dlaň, avšak velmi odolnou. V místě mezi prsty je více nepoddajná, což se většinou po několika trénincích napraví. Pocitově bych ji označil jako nejpohodlnější dlaň, kterou lze vybrat z rukavic Bauer. Aktuálně je tato dlaň na rukavicích APX2, MX3 a některých NGX…

Hráči, kteří používají tuto dlaň: Giroux, Del Zotto

 

11. Clarino

To nejlepší na konec? Kdo ví… Clarino, asi nejvíce i nejdéle používaná forma syntetické kůže pro hokejové rukavice. Můžete se s ní setkat na většině rukavic v obchodech a to v barvě šedé, béžové, nebo černé. Materiál Clarino je pocitově velmi podobný Nash kůži a je velmi odolný. Za mě je již tato kůže překonaná mnoha jinými a i když na ni mnoho hráčů nedá dopustit,  sám bych už volil novější variantu.

 

Autor: Jiří Tobiáš I Foto: warrior.com, bauer.com